Million dollar Firefox?

Dawid Kulbaka, 14-01-2006 | Źródło: własne

Ostatnie 1000 pikseli na stronie One Million Dollar Homepage można kupić na aukcji eBay za około 40 tys. dolarów. Strona okazała się takim biznesem, że w jej ślad ruszyły tysiące odpowiedników. Wśród nich jest także taka, która w niedalekiej przyszłości może powtórzyć sukces pierwowzoru.

W ciągu 24. godzin od momentu uruchomienia witryny http://www.helpfirefox.com/ jej autorzy sprzedali 13 800 pikseli (po 1 dolarze za piksel). Na razie jednak strona została zamknięta, ale autorzy zapowiadają jej rychłe przywrócenie.

Nie wiadomo, czy strona ma związek z Mozilla Foundation. Na stronach fundacji o nowej inicjatywie nie ma nawet wzmianki, choć na związanej z nią witryną Spreadfirefox przewijały się plany stworzenia takiego projektu.

Podobne plany na rok 2007 ma także autor strony Milion pikseli na WOŚP, choć nie ma jeszcze uregulowań formalnych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Dla zainteresowanych kilka innych stron opartych na tym pomyśle:

http://www.milliondollarwebpage.com/
http://www.millionpennyhomepage.com/
http://onemillionpixels.com/
http://www.dollarapixel.com/
http://www.miljoenpixels.nl/
http://www.milliondollarhomepage.com.au/
http://www.250000.org/
http://www.millionyuanhomepage.com/
http://www.milionzlotych.com/
Ocena 2.68/5 (53.55%) (186 głosów)
  • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:


  • Dodał: data: 1137232056
    rozmydlanie


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.