Boom na domeny internetowe

Dawid Kulbaka, 04-07-2005 | Źródło: PcLab, ZdNet

Dziś informowaliśmy już o wzroście reklamy internetowej. To nie wszystko. Dla sieciowych wyjadaczy mamy kolejną, bardzo dobrą informację. Firma badawcza NetCraft podała, że czerwiec był drugim miesiącem w historii, w którym zarejestowano największą liczbę domen na świecie. Ile?

Dokładnie 2,76 mln domen.

Rekordowym miesiącem jest nadal pozostaje marzec z 2003 roku, który zanotował aż 3,3 mln domen. Ciekawy jest fakt, że badanie stwierdziło funkcjonowanie ponad 67 mln domen.

Jak spekuluje NetCraft, te znakomite wyniki spowodowane są rozwojem sieciowych witryn zakładanych przez firmy NetCraft sektora małego biznesu. Ponadto do wzrostu ilości rejestrowanych domen przyczynia się rosnąca popularność internetowych blogów.

W bieżącym roku zarejestrowano ponad 10,7 mln domen. NetCraft przewiduje, że pod względem ilości rejestracji, 2005 roku może być rekordowy. Do tej pory najlepszym pozostaje jednak 2000 rok, w którym przeprowadzono około 16 mln rejestracji nowych nazw domen.
Ocena 2.45/5 (49.07%) (97 głosów)
 • Śledzik
TAGI:  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.