Publicystyka

Osiołki.net - Internet. Dla wszystkich!

Każdy, kto korzysta z Internetu, na pewno odwiedza strony WWW, natomiast znacznie mniej osób zdaje sobie sprawę, że burzliwa historia z nimi związana zbliża się do kolejnego punktu zwrotnego, i to nie kto inny, tylko użytkownicy przeglądarek internetowych odegrają w tym procesie decydującą rolę.

więcej

Dostępność usług internetowych dla osób niepełnosprawnych, cz. 1

Rewolucja internetowa z lat 90. XX wieku radykalnie zmieniła wiele dziedzin ludzkiego życia. Dostęp do informacji jeszcze nigdy nie był tak łatwy. Powstały nowe formy działalności gospodarczej, a tradycyjne przedsiębiorstwa coraz rzadziej nie korzystają z możliwości, jakie daje Internet.

więcej

Dostępność usług internetowych dla osób niepełnosprawnych, cz. 2

Władze wielu krajów zdają sobie sprawę z potrzeby zapewnienia osobom niepełnosprawnym możliwie normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Odpowiednie akty prawne dotyczą wyrównywania szans tych ludzi np. w dziedzinie zatrudnienia, edukacji czy rekreacji.

więcej

Misja WebStandards.org: Walka o standardy

Konsorcjum WWW (W3C), wspólnie z innymi grupami, tworzy technologie budowy i interpretacji treści na stronach WWW. Technologie te, zwane standardami sieciowymi są starannie projektowane, aby dostarczać jak najwięcej korzyści jak największej liczbie użytkowników sieci, zapewniając przy tym długą żywotność wszystkich dokumentów w internecie.

więcej

Validator ciągle się czepia!

Artykuł traktuje Validatorze. Głównym wątkiem jest próba odpowiedzi na pytanie "Jak poprawić błędy wskazywane przez Validator W3C?".

więcej

Tylko Internet Explorer?

"Zainstaluj sobie IE i będzie po kłopocie". Jest wiele powodów, dla których to nie jest sensownym rozwiązaniem. Standardy sieci zostały opracowane tak, aby użytkownik mógł wybrać swoją przeglądarkę. Niektórzy chcą skorzystać z tego prawa wyboru.

więcej

Standardy sieciowe - rozwiązania dla profesjonalistów

Od czasu kiedy sam zacząłem stosować standardy sieciowe z uwagą śledzę dyskusje na ich temat. Na wielu forach dla twórców serwisów internetowych powraca pytanie, czy stosować standardy sieciowe, po co uczyć się XHTML'a? Wiele osób próbuje przekonywać "niedowiarków" o słuszności stosowania standardów, ich zaletach i bezpośrednich korzyściach z nich płynących... i chwała im za to.

więcej

Korzyści biznesowe ze stosowania standardów sieciowych

Z budowania witryn internetowych zgodnie ze standardami płyną 2 rodzaje korzyści biznesowych: te, które odczujesz już dziś (mniejsze koszty stworzenia witryny, więcej potencjalnych klientów, gotowość na przyszłość) oraz te, które odczujesz jutro (mniejsze koszty utrzymania witryny, większa elastyczność w zmianie wyglądu strony, uniezależnienie się od producenta witryny.

więcej

Koncepcja nowoczesnej strony internetowej

Dzięki wysiłkom Web Standards Project i szerokiej rzeszy aktywistów (takich, jak sam Jeffrey Zeldman), o standardach sieciowych mówi się coraz częściej i głośniej.

więcej

Prywatne strony domowe jako przedmiot zainteresowania nauk społecznych, cz.1

Prywatne strony domowe (PSD) są bardzo "młodym" przedmiotem badań nawet w ramach "internetowego" nurtu nauk społecznych. Oto kilka słów refleksji i spostrzeżeń na ten temat.

więcej
<<< poprzednia   4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     następna >>>