Publicystyka

Internet Explorer na tle nowoczesnych przeglądarek - mity a fakty

Ostatnio coraz głośniej słychać o nowoczesnych przeglądarkach, konkurencyjnych dla Internet Explorera – zdobywają one coraz większą popularność. Niektórzy jednak, pomimo że o nich słyszeli, z różnych powodów nie zamierzają ich spróbować – z jednej strony boją się, że to zbyt trudne lub kłopotliwe, z drugiej – przyzwyczaili się do Internet Explorera.

więcej

Analiza zachowań klientów w e-sklepach

W przypadku tradycyjnego sklepu samoobsługowego niemożliwe jest śledzenie wszystkich klientów i analizowanie ich poszczególnych zachowań. W zasadzie tylko ich obecność przy kasie świadczy o tym, że są naszymi klientami. Kiedy wychodzą ze sklepu bez zakupów, nie wiemy o nich praktycznie nic.

więcej

Turystyka w internecie

Lipiec to miesiąc najwyższej oglądalności internetowych serwisów turystycznych, jednak niewiele mniejszą średnią liczbę użytkowników odnotowano na tych witrynach pod koniec roku, w grudniu - wynika z raportu "Turystyka w internecie. Jesień-Zima 2004"

więcej

osCommerce - własny sklep internetowy

Na wzroście obrotów e-handlu tracą handlowcy nieobecni w sieci. Jak więc niewielkim kosztem uruchomić własny sklep internetowy i czerpać korzyści z e-commerce?

więcej

Jak przełożyć, żeby się nie wyłożyć

Internet to wspaniałe medium, oferujące nowe możliwości przekazu, integrujące rewolucyjne rozwiązania multimedialne, skupiający wirtualne społeczności i odmieniające oblicze współczesnego świata.

więcej

Jak konstruować tekst na stronę internetową?

Zapewne wiele osób zastanawia się nad tym, jaki jest sekret zapełniania serwisu internetowego treścią. Recepta wydaje się dość prosta – meritum to przejrzystość i uschematyzowanie. Jednak jest coś o czym nie można zapomnieć.

więcej

Strona zgodna z najnowszymi standardami

Ostatnio modny stał się język XHTML, jest on kontynuacją języka HTML który nie będzie już rozbudowywany. Aktualnie jest to język rekomendowany przez W3C więc warto swoją stronę do niego przystosować.

więcej

Rozwiązywanie problemów z Internet Explorerem

Coraz większa rzesza webmasterów przestaje mieć wątpliwości co do stosowania standardów. Niestety, interpretacja przez przeglądarki wciąż nie jest jednolita. Każda ma swoje "odchyły", mniej lub bardziej znaczące. Dzisiaj omówimy najczęstsze i najpoważniejsze problemy jakich może nam przysporzyć najpopularniejszy obecnie Internet Explorer dla Windows.

więcej

Korzyści zastosowania e-marketingu w firmie

Zaprezentowanie firmy w Internecie to przedsięwzięcie wymagające przemyślenia i podjęcia przez firmę kilku decyzji. Nie wystarczy samo wykonanie i umieszczenie firmowej strony w Internecie.

więcej

Standardy sieciowe - za czy przeciw?

Panuje dość powszechne przekonanie, że strona w pełni zgodna ze standardami to utopia, rzecz nieosiągalna w praktyce. Wiele osób uważa, że strony internetowe projektuje się z myślą o konkretnych przeglądarkach internetowych, sprawdzając ich wygląd w dwóch, rzadko w trzech lub większej liczbie przeglądarek.

więcej
<<< poprzednia   4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     następna >>>