Publicystyka

Historia Google

Kiedy w 1996 roku Sergey Brin i Larry Page, ówcześni studenci Uniwersytetu w Stanford, opracowywali mechanizm przeszukiwana baz danych na potrzeby uczelni nie spodziewali się, że za kilka lat ich projekt podbije świat i zrewolucjonizuje mechanizmy wyszukiwawcze.

więcej

Turystyka internetowa - raport Google

Polscy internauci planują wakacje na podstawie informacji znalezionych w internecie. Google w specjalnym raporcie pokazuje jak zachowuje się współczesny internauta-turysta. To pierwszy polski tematyczny raport Google.

więcej

Popraw użyteczność dla starszych użytkowników

Tendencja starzenia się społeczeństw jest obecnie zjawiskiem powszechnym w wielu krajach i ma swoje odzwierciedlenie także w świecie wirtualnym. Mamy bowiem do czynienia z sytuacją, kiedy coraz większy procent internautów stanowią ludzie starsi.

więcej

Likwidowanie złego układu strony

Podczas gdy dobrze skonstruowane graficznie strony z powodzeniem istnieją w sieci, wysoko oceniane niegdyś koncepcje popadają w niełaskę i są zastępowane bardziej efektywnymi. Jednak pewne wadliwe konwencje nadal istnieją.

więcej

Narzędzie Google zwiększające usability stron WWW

Firma Google udostępniła kolejne darmowe narzędzie, dzięki któremu możliwa jest poprawa usability stron internetowych. Narzędzie to pozwala na przetestowanie różnych rozwiązań zastosowanych w ramach firmowej witryny, przez co możliwe jest zwiększenie skuteczności poszczególnych stron internetowych.

więcej

e-CRM: o zwiększaniu lojalności klientów

Jedną z metod wzbudzenia zaufania ze strony klientów w sieci jest skuteczna organizacja i zarządzanie relacjami między nimi a firmą. Technika ta pozwala nie tylko na skuteczne sprzedanie produktu, ale i na zyskanie lojalności klienta, dzięki czemu istnieje szansa, że klient skorzysta z naszych usług więcej niż jeden raz. Co więcej - może w przyszłości polecić nasze usługi innym.

więcej

Tytuły linków - zalety stosowania

Strony internetowe zawierają coraz więcej informacji. Elementy graficzne, tekst, czy też rozbudowana nawigacja sprawiają, że bardzo łatwo zgubić się w trakcie nawigacji na wielu stronach internetowych. Dodatkowo poczucie zagubienia i dezorientacji mogą powodować linki występujące na stronach, a raczej ich słabe opisy.

więcej

Jak korzystać z wyszukiwarki Google?

Codziennie na całym świecie wyszukiwarki obsługują ponad pół miliarda zapytań. Jeśli by policzyć ile z nich jest błędnie zadane, wyszłaby z pewnością imponująca ilość. Dlatego warto zapoznać się z informacjami o wyszukiwaniu i dodatkowymi funkcjami, które znacznie mogą ułatwić ten proces. Oczywiście artykuł dedykujemy początkującym użytkownikom sieci.

więcej

Nadchodzi era e-video

Czy po erach złowrogich dinozaurów, wiecznie skutych lodem kontynentów, dominacji homo sapiens a wreszcie erze technologii Flash nadchodzi era e-video?

więcej

Bezpieczeństwo Firefoksa

Co się wydarzy jeżeli Mozilla Firefox nagle stanie się przeglądarką używaną przez wszystkich? Co się stanie jeżeli będzie ona tak dużym celem dla hakerów, wirusów i autorów programów szpiegujących jakim Internet Explorer jest obecnie?

więcej
<<< poprzednia   2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     następna >>>