Publicystyka

WAI (Web Accessibility Initiative)

Dostępność Sieci w krótkim znaczeniu to metody oraz różnego rodzaju mechanizmy, mające na celu umożliwienie osobom z różnym stopniem niepełnosprawności dostęp do treści i materiałów publikowanych w Sieci WWW.

więcej

O użyteczności kodów CAPTCHA

Artykuł ten jest pierwszą na polskim rynku próbą analizy i badania kodów CAPTCHA za pomocą narzędzia eye trackingowego. Firma Symetria badała w nim działanie takich kodów na trzech witrynach: Gazeta.pl, o2.pl oraz Youtube.pl.

więcej

Jak zadbać o bezpieczeństwo domeny?

W dzisiejszych czasach unikalna domena internetowa jest tak samo ważna jak nazwa firmy czy jej logo. Jest to jeden z czynników identyfikujący firmę, mający istotny wpływ na jej wizerunek.

więcej

Tristan Nitot, Mozilla

Prezentujemy kolejny ekskluzywny wywiad. Specjalnie dla czytelników Webinside.pl Prezes Mozilla Europe Tristan Nitot opowiada o pracy nad Firefoksem i jego rywalizacji z Internet Explorerem.

więcej

Artur Waliszewski, Google

Artur Waliszewski, szef polskiego oddziału Google w ekskluzywnym wywiadzie, specjalnie dla Webinside.pl. O planach, etycznym pozycjonowaniu i... bezpłatnym jedzeniu w Google Polska.

więcej

Rafał Płatek, Pajączek

Rozmowa z Rafałem Płatkiem, twórcą najpopularniejszego polskiego edytora HTML - Pajączka.

więcej

Jak niewidomi widzą internet?

Pod koniec marca odbył się finał konkursu "Strona internetowa bez barier". Prezentację rozpoczął Paweł Pluszczyk, niewidomy z Siemianowic Śląskich. Jej celem było zobrazowanie jak niewidomi poruszają się w sieci.

więcej

Co za darmo mogą zamieszczać firmy na swoich stronach internetowych?

Odnośnie zamieszczania materiałów prasowych dotyczących firmy (artykułów, filmów) na jej stronach internetowych i publikowania ich przedruków w firmowych biuletynach mają zastosowanie przepisy ustawy z 1994 r.

więcej

Moja przygoda z webdesignem

Ilość technologii, programów, edytorów, języków programowania jest przytłaczająca. Nikt nie jest w stanie nauczyć się wszystkich, często nadążenie za tym wszystkim graniczy z cudem. Ale bez paniki.

więcej

Historia polskiej bankowości internetowej

Początek historii polskiej bankowości internetowej rozpoczyna się pod koniec 1998 roku, kiedy Powszechny Bank Gospodarczy z Łodzi zaoferował swoim klientom dostęp do rachunku bankowego przez Internet. O tym jak było dalej, pisze Michał Macierzyński.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     następna >>>