Programowanie i tworzenie

Kilka słów o ActionScript

ActionScript jest to język skryptowy, który pozwala projektantom i twórcom wzbogacać filmy "Flasha". Stwierdzenie, że Flash jest przyszłością Internetu jest odważne, ale prawdziwe.

więcej

Wykrywanie obecności plugina Flash

Przy tworzeniu stron internetowych, ważną rzeczą jest aby tworzona witryna była tak skonstruowana, aby każdy użytkownik wchodzący na nią mógł skorzystać z zawartych tam informacji.

więcej

Komunikacja z filmami Flash za pomocą JavaScript i dHTML

Nowe funkcje języka ActionScript we Flashu 5 znacznie podniosły możliwości w zakresie tworzenia dynamicznych i interaktywnych stron sieciowych. Artykuł prezentuje możliwości komunikowania się flasha z java scriptem i dynamicznym html.

więcej

Okna przeglądarki a JavaScript

Znajomość obsługi okien w JavaScript jest niezwykle przydatna. Okna są wszechobecne na stronach WWW np. w postaci pop-upów. Należy także pamiętać, że okno jest najważniejszym elementem interfejsu przeglądarki.

więcej

Flash i Java Script (cz. 2)

Artykuł opisuje inny przykład wykorzystania elementów Java Script we Flashu. Warto też zobaczyć pierwszą część tego artykułu.

więcej

Rotator bannerów w JS

Kiedy jeszcze nie znałem PHP musiałem kombinować, aby moja witryna była dynamiczna. W ten sposób nauczyłem się robić menu w JS oraz rotator bannerów. Zapraszam do lektury.

więcej

JavaScript: O zabezpieczeniach, których nie ma

Umieszczając informacje i różne materiały na stronach internetowych, musimy wziąć pod uwagę fakt, iż zostaną one opublikowane całemu światu. Tzn. każdy użytkownik sieci będzie miał możliwość przeczytania i wykorzystania materiałów.

więcej

Flash i Java Script (cz. 1)

Flasha możemy łączyć z różnymi innymi popularnymi technikami dla webmasterów. Wśród nich są między innymi PHP, CGI, dHTML, Java Script. Artykuł ten prezentuje kilka możliwości połączenia Flasha i JS.

więcej

Obsługa błędów formularza z poziomu JavaScript

Często webmaster umieszcza na swojej stronie formularz, pojedyńcze pole lub listę rozwijaną, pod którymi podpięty jest najczęściej skrypt PHP, CGI lub inny. Zadanie tych skryptów jest zazwyczaj oczywiste. Mają pobrać i przetworzyć informacje zawarte

więcej

Dynamiczna zamiana obrazków

Tym razem zajmiemy się podmianą obrazków na stronie. Z wykorzystaniem "lekkiej nutki fantazji", technika ta może zmienić naprawdę dużo na Waszych stronach - wnieść elementy interaktywne.

więcej
<<< poprzednia   5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     następna >>>