Programowanie i tworzenie

Kompozycja animacji

Sposób skomponowania animacji w dużym stopniu przyczynia się do efektywnego przekazania jej wiadomości. Poprawna kompozycja poprowadzi oko widza po wcześniej określonej ścieżce.

więcej

Flash i formatowanie tekstu w polach tekstowych

Panel Text Options oferuje nam kilka opcji związanych ze znacznikami HTML. We Flashu MX możesz korzystać ze znaczników HTML w polach tekstowych. We wcześniejszych wersjach Flasha nie dało się użyć więcej niż jednego znacznika dla pola tekstowego.

więcej

Biblioteka Flasha

Format SWF charakteryzuje się głównie tym, że jego animacje są małych rozmiarów, mimo zastosowania w nich czasem bardzo efektywnych elementów. Oszczędność taką daje nam głównie możliwość korzystania z biblioteki symboli Flasha.

więcej

Flash i linia czasu

Linia czasu jest właściwie podstawowym elementem każdej wersji Flasha. To dzięki niej kontrolujemy, co dzieje się w poszczególnych klatkach filmu oraz kierujemy warstwami animacji.

więcej

Problemy z czcionkami we Flashu

Flash akceptuje czcionki w formatach TrueType, Type 1 PostScript oraz czcionek oparte na mapach bitowych. Teoretycznie Flash eksportuje czcionki wraz z animacją, jednak czasem są one niewłaściwie wyświetlane w różnych systemach.

więcej

Zmienne jako nazwy w PHP

Co prawda PHP nie pozwala zaszaleć jeśli chodzi o dynamiczny kod, ale jedna w jakimś stopniu jest to możliwe. Postaram się opowiedzieć o jednym aspekcie dynamiki kodu w PHP, mianowicie o wykorzystaniu zmiennych jako nazw.

więcej

Flash: Co to jest _root?

Przy korzystaniu ze składni kropki możemy spotkać się miedzy innymi z dwiema nazwami własnymi: _root oraz _parent. Nazwa _root jest oznaczeniem animacji głównej, umieszczonej w panelu Timeline.

więcej

Flash i dźwięk

Artykuł ten porusza podstawowe zagadnienia związane z dźwiękiem. Odpowiednie zastosowanie dźwięku w projekcie Flasha może dodać wyrazu i zwiększyć atrakcyjność prezentacji.

więcej

Za dużo Flasha

Wędrując po stronach internetowych można sobie wyrobić opinie na temat technologii, w jakich serwisy są wykonywane. Niejednemu mojemu znajomemu nie podobają się strony wykonane w całości techniką Flash.

więcej

Jak wstawić SWF na stronę?

Jak wstawić Flasha na stronę www, a dokładniej: jak wstawić film SWF wykonany we Flashu do pliku HTML? - wiele osób ma z tym problemy, ale w tym artykule zostaną rozwiane wszelkie problemy.

więcej
<<< poprzednia   4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     następna >>>