Programowanie i tworzenie

Badanie poziomu wykorzystania pluginów Flash w 2003 roku

Nowa edycja programu Flash Player 7 beta pojawiła się w momencie, kiedy dziewięciu internautów na dziesięciu korzysta z poprzedniego wydania.

więcej

Możliwości JavaScript

Każdemu z Was, po głębszym lub płytszym wniknięciu do języka JS nasuwa się jedno proste pytanie: co za jego pomocą można w ogóle zrobić? Jakie są jego możliwości?

więcej

Niezgodności między PCRE a Perl

Temat przeznaczony głównie dla programistów Perla, którym ciężko zrozumieć różnice między środowiskiem PCRE a Perlem. Porównuję tu podstawowe różnice, a także dodane elementy, których nie można było spotkać w oryginalnym standardzie Perla.

więcej

Wprowadzenie do wyrażeń regularnych standardu zgodnym z Perlem

Wbudowane w PHP mechanizmy korzystania ze wzorców wyrażeń regularnych są dość mało rozbudowane. Większość starych programistów woli korzystać ze standardów, które oferuje Perl. Od nie dawna taka możliwość istnieje także w PHP dzięki PCRE.

więcej

PHP 5 pod lupą

Szykuje się - już piąta z kolei - nowa wersja PHP. Niewiele wiadomo, ale różne źródła podają różne informacje. Oto pierwsza w Polsce tak dokładna analiza PHP 5.

więcej

Prolog i jego rodzaje

Prolog, czyli specjalny znacznik HTML rozpoczynający się od DOCTYPE, jest często pomijany przez webmasterów. Zwykle nie wpływa to na wyświetlanie strony, niemniej jednak powinniśmy go stosować.

więcej

Rotacja w PHP

Większość poważnych serwisów posiada wbudowane mechanizmy rotacji. Służą one do losowania ciągów znaków, banerów, ankiet i innych rzeczy. Zastanawiające może być dla Ciebie w jaki sposób można to osiągnąć.

więcej

Wprowadzenie do wyrażeń regularnych standardu POSIX

W PHP można znaleźć wiele funkcji, dzięki którym możemy wyciągać fragmenty łańcucha znaków lub liczb. Aby móc się nimi sprawnie posługiwać potrzebna jest znajomość wzorców.

więcej

Tekst na stronach WWW, zastosowanie CSS w typografii

Piękna grafika, świetna nawigacja. To jednak jeszcze nie wszystko. Na stronie internetowej liczy się przede wszystkim treść. Trzeba ją więc odpowiednio zaprezentować.

więcej

Typy danych w PHP

W PHP jak w każdym języku programowania dane mają swoje typy. W tym artykule przedstawiam je i opisuję.

więcej
<<< poprzednia   3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     następna >>>