Programowanie i tworzenie

Niestandardowe znaczniki

Dlaczego dzieję się tak, że firmy tworzące przeglądarki internetowe wymyślają nowe znaczniki niezgodne ze specyfikacją języka HTML. Znaczniki takie działają poprawnie tylko na tych przeglądarkach do których zostały stworzone.

więcej

Klasa do obsługi MySQL

Niewątpliwie obsługa baz danych w PHP jest jednym z największych dobrodziejstw, jednak z czasem staje się dość uciążliwa.

więcej

Interakcja z systemem plików PHP i serwerem

W tym artykule postaram się opisać pełną interakcję systemem plików oraz serwerem, która jest niezbędna każdemu programiście PHP, który myśli poważnie o dobrym i poprawnym pisaniu swoich skryptów.

więcej

Zabezpieczanie stron przed nieuczciwymi klientami

Niestety zdarza się czasem, że osoby dla których wykonujemy stronę, są nieuczciwe i nie mają zamiaru nam zapłacić. Zdarza się to zazwyczaj po tym, jak wyślemy już stronę na serwer.

więcej

Programowanie zorientowane obiektowo w PHP

Programowanie obiektowe bez wątpienia ma wiele zalet, najważniejsze z nich to łatwe modyfikowanie oraz wielokrotne wykorzystania klas. W tym artykule pokaże jak korzystać z możliwości PHP, aby tworzyć funkcjonalne a za razem bardzo rozbudowane klasy.

więcej

Przetwarzanie plików PHP

Często w naszych skryptach używamy zewnętrznych plików, umieszczonych na serwerze. PHP posiada ogromne możliwości do przetwarzania plików. Możemy za jego pomocą odczytywać, edytować lub zapisywać pliki.

więcej

Polskie znaki

Tworzenie stron internetowych niesie ze sobą różne niespodzianki. Jedną z nich jest to, że odwiedzający twoją stronę informują Cię o braku polskich literek - a przecież na twoim komputerze wszystko było dobrze.

więcej

Operatory i wyrażenia w PHP

Operatory i wyrażenia są jednymi z podstawowych elementów każdego języka programowania. Jak można przeczytać w manualu PHP jest językiem zorientowanym na wyrażenia' i właśnie w tym artykule postaram się pokazać jak z nich efektywnie korzystać.

więcej

Tablice we Flashu (obiekt Array)

Dzięki wprowadzeniu do języka ActionScript obiektu Array (obiekt wprowadzony został we flashu 5) mamy możliwość tworzenia tablic we Flashu. Tablice są to zbiory danych (zmiennych lub obiektów) powiązane ze sobą.

więcej

Generowanie dokumentów PDF za pomocą PHP

Format PDF (Portable Document Format) jest uniwersalnym formatem plików zachowującym całe formatowanie dokumentów niezależnie od systemu operacyjnego. Obsługa tworzenia dokumentów PDF jest dostępna w PHP.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     następna >>>