Programowanie i tworzenie

Korzyści biznesowe ze stosowania standardów sieciowych

Z budowania witryn internetowych zgodnie ze standardami płyną 2 rodzaje korzyści biznesowych: te, które odczujesz już dziś (mniejsze koszty stworzenia witryny, więcej potencjalnych klientów, gotowość na przyszłość) oraz te, które odczujesz jutro (mniejsze koszty utrzymania witryny, większa elastyczność w zmianie wyglądu strony, uniezależnienie się od producenta witryny.

więcej

Mój pierwszy layout

Ten artykuł przeznaczony jest dla tych, którzy mają już jakieś podstawy CSS, ale nie wystarczają im one na samodzielne stworzenie layoutu.

więcej

Bezpieczeństwo skryptów PHP

W tym artykule postaram się was nauczyć jak zabezpieczyć swoje skrypty PHP przed atakami hackerów oraz jak skonfigurować serwer internetowy Apache i PHP, aby w dużym stopniu podnieść bezpieczeństwo naszych skryptów.

więcej

Sesje z pomocą ADOdb

Wielu początkujących programistów PHP użera się z sesjami. Wiem to po sobie, bo jeszcze kilka miesięcy temu miałem nie-lada kłopot z zapisywaniem rekordów sesji w bazie MySQL. Jak zwykle pomógł mi serwis php.net.

więcej

Smarty: Generowanie statycznych stron HTML

Niektórzy z początkujących programistów aplikacji WWW mają problem z generowaniem statycznych plików HTML. Postanowiłem umilić im życie i opisać sposób z którego osobiście korzystam.

więcej

Własny mechanizm sesji, część 2

W poprzednim artykule pokazałem jak napisać własny mechanizm sesji, natomiast teraz spróbujemy rozbudować go tak, aby stał się koszykiem na zakupy.

więcej

LiveMotion - nieudana podróbka czy dobre narzędzie?

Jak wiadomo od dawna, firmy Macromedia i Adobe lubią ze sobą konkurować. Efektem tej konkurencji jest zawsze dla użytkowników możliwość wyboru, czyjego programu chcą używać. Podobnie jest z tworzeniem animacji flash.

więcej

Parsowanie URLi

Wizerunek naszej strony zazwyczaj zależy od jej wyglądu i przejrzystości. Natomiast wielu z projektantów zapomina o bardzo ważnym szczególe – nawigacji. W tym artykule przedstawię sposób parsowania URLi, aby były przejrzyste i łatwe do zapamiętania.

więcej

Komunikacja sieciowa - cURL

Zacznijmy najpierw od rozszyfrowania skrótu cURL, jest to skrót od Client URL (URL klienta). Funkcje cURL pozwalają na tworzenie połączeń przez FTP, HTTP, HTTPS, Gopher, Telnet, DICT, FILE i LDAP.

więcej

Własny mechanizm sesji, część 1

Często programiści chcą stworzyć własny mechanizm sesji, jednak nie każdy wie jak się do tego zabrać. W tym artykule postaram się pokazać jak napisać klasę do obsługi sesji.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     następna >>>