Programowanie i tworzenie

Formatowanie tekstu za pomocą HTML i CSS, cz. 2

Formatowanie tekstu w dynamicznych polach tekstowych za pomocą zewnętrznych i wewnętrznych arkuszy styli CSS oraz znaczników HTML. Style CSS i znacznik img są implementowane od wersji Flash MX 2004.

więcej

Własny suwak we Flashu

Często spotykanym i potrzebnym elementem aplikacji jest suwak, którego przesuwanie w poziomie lub pionie pozwala wybrać wartość z zadanego zakresu, natomiast wybrana wartość służy do sterowania innym obiektem lub skryptem.

więcej

Pierwsze spotkanie z Flash CS4

Nowy Flash, a dokładniej jego nowe możliwości wywarły na mnie ogromne wrażenie. Zobaczmy więc razem, co przynosi Flash CS 4.

więcej

Popraw użyteczność dla starszych użytkowników

Tendencja starzenia się społeczeństw jest obecnie zjawiskiem powszechnym w wielu krajach i ma swoje odzwierciedlenie także w świecie wirtualnym. Mamy bowiem do czynienia z sytuacją, kiedy coraz większy procent internautów stanowią ludzie starsi.

więcej

Likwidowanie złego układu strony

Podczas gdy dobrze skonstruowane graficznie strony z powodzeniem istnieją w sieci, wysoko oceniane niegdyś koncepcje popadają w niełaskę i są zastępowane bardziej efektywnymi. Jednak pewne wadliwe konwencje nadal istnieją.

więcej

Czym jest box model i jak sobie z nim radzić?

Box model to zagadnienie mocno teoretyczne, ale mające przełożenie na realne działania w świecie CSS i HTML-a. Zacznijmy od tego, że w HTML-u wyróżniamy elementy blokowe i liniowe.

więcej

Narzędzie Google zwiększające usability stron WWW

Firma Google udostępniła kolejne darmowe narzędzie, dzięki któremu możliwa jest poprawa usability stron internetowych. Narzędzie to pozwala na przetestowanie różnych rozwiązań zastosowanych w ramach firmowej witryny, przez co możliwe jest zwiększenie skuteczności poszczególnych stron internetowych.

więcej

System wiadomości prywatnych w PHP

Witryna zrzeszająca ludzi o podobnych zainteresowaniach, czyli witryna tematyczna, obecnie nie może obejść się bez systemu, służącego do komunikacji pomiędzy użytkownikami. W tym artykule, pokażę jak stworzyć proste, a zarazem użyteczne narzędzie, obsługujące wiadomości prywatne.

więcej

Jak konstruować tekst na stronę internetową?

Zapewne wiele osób zastanawia się nad tym, jaki jest sekret zapełniania serwisu internetowego treścią. Recepta wydaje się dość prosta – meritum to przejrzystość i uschematyzowanie. Jednak jest coś o czym nie można zapomnieć.

więcej

Strona zgodna z najnowszymi standardami

Ostatnio modny stał się język XHTML, jest on kontynuacją języka HTML który nie będzie już rozbudowywany. Aktualnie jest to język rekomendowany przez W3C więc warto swoją stronę do niego przystosować.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     następna >>>