Programowanie i tworzenie

Flash MX - co nowego?

Nowy produkt firmy Macromedia wprowadza wiele elementów niedostępnych w poprzednich wersjach. Z całą pewnością pozwalają one pracować sprawniej i przyjemniej oraz zapewne zostaną mile przyjęte przez wielu użytkowników wersji wcześniejszych programu.

więcej

PHP vs JavaScript - funkcja Date

Rolą tego artykułu nie jest próba udowodnienia wyższości języka JavaScript nad PHP czy odwrotnie. Tekst ten kieruję do osób, które ze zrozumiałych im przyczyn nie mają dostępu do PHP, a chciałyby urozmaicić swoją stronę motywem daty itp. znanym z PHP

więcej

Kod html animacji Flash

Aby animacja flasha była wyświetlana na stronie WWW, trzeba w pliku html zamieścić odpowiedni kod html. Składa się on z wielu znaczników html i różnych poleceń dla przeglądarki.

więcej

Nauka flasha: od czego zacząć?

Początek jest najgorszy. Niektórzy myślą, że jeśli od razu sięgną po program Macromedii, to stworzą extra animację za pierwszym razem. Tak jednak nie jest.

więcej

Do czego służy Flash?

Technika Macromedia Flash pozwala na tworzenie efektownych i wszechstronnych animacji, wykorzystywanych na stronach internetowych i w różnych prezentacjach. Pliki, które powstają w wyniku pracy z Flashem, charakteryzują się niewielką objętością.

więcej

Obsługa plików w PHP

Na pewno nie raz spotkałeś się w Internecie z księgą gości, ankietą, sondą itd. A czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, gdzie są przechowywane zebrane z formularzy dane? Możemy tego dokonać za pomocą dwóch sposobów.

więcej

Tablice PHP

Stosowanie tablic w PHP odzwierciedla nieco działanie baz danych. Spełniają niemal identyczną funkcję, z tym jednak wyjątkiem, że dane zdefiniowane do tablicy podczas jednorazowego działania skryptu są tracone przy ponownym uruchomieniu tego skryptu.

więcej

Prosta wyszukiwarka oparta na bazie MySQL

Większość rozbudowanych serwisów zawiera bardzo dużo danych. Mogą być to zarówno artykuły, jak i jakieś programy oraz innego rodzaju ciekawostki. Ponieważ zbiory takie mogą być ogromne, ciężko jest znaleźć interesującą nas rzecz.

więcej

Filozofia stylów CSS - wiadomości podstawowe

Poznaliśmy już HTML, umiemy budować proste strony, przyszedł czas na zaznajomienie się z kolejną technologią - CSS. Jednak na początek należy zadać sobie pytanie: jaka jest przewaga CSS nad HTMLem, a co za tym idzie - czy warto uczyć się CSS?

więcej

CSS: Pojęcia selektor, cecha i wartość

We wstępie powiedzieliśmy sobie do czego służą style i czy warto je stosować. Wiemy już, że warto i wiemy także do czego służy CSS. Ale nie wiemy najważniejszego: jak zbudować styl. Spokojnie, za chwilę się tego nauczymy.

więcej
<<< poprzednia   6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     następna >>>