Programowanie i tworzenie

UNIXowy Demon w PHP, cz. 1

W tym artykule będziemy zajmować się demonem UNIXowym, poznając jego podstawowe zadania i zalety oraz dowiemy się jaka jest zasada jego tworzenia w środowisku UNIX. Napiszemy także prosty skrypt, który pozwoli nam w praktyczny i ciekawy sposób wykorzystać potencjał tej funkcjonalności.

więcej

UNIXowy Demon w PHP, cz. 2

Część druga publikacji o demonie UNIXowym, która prezentuje całą stworzoną przez nas klasę oraz plik inicjujący demona.

więcej

WAI (Web Accessibility Initiative)

Dostępność Sieci w krótkim znaczeniu to metody oraz różnego rodzaju mechanizmy, mające na celu umożliwienie osobom z różnym stopniem niepełnosprawności dostęp do treści i materiałów publikowanych w Sieci WWW.

więcej

Zachowanie dostępu do danych w obrębie klasy

Ostatnimi czasy w poszukiwaniu pracy odwiedzam co jakiś czas potencjalnych pracodawców. Rozmowa kwalifikacyjna przebiega pomyślnie do momentu spotkania z „specjalistą” lub menadżerem działu IT. Zdarza się, że jestem często proszony o wykonanie zadania testowego.

więcej

O użyteczności kodów CAPTCHA

Artykuł ten jest pierwszą na polskim rynku próbą analizy i badania kodów CAPTCHA za pomocą narzędzia eye trackingowego. Firma Symetria badała w nim działanie takich kodów na trzech witrynach: Gazeta.pl, o2.pl oraz Youtube.pl.

więcej

Dokumentowanie kodu PHP w phpDocumentor

Bez względu na to czy piszemy kod na własne potrzeby czy też zamierzamy go publikować, powinien być on właściwie udokumentowany. W artykule tym dowiesz się, jak dokumentować projekty PHP przy pomocy aplikacji phpDocumentor.

więcej

Rysowanie we Flashu

Jeśli przyjrzysz się większości animacji Flash publikowanych w internecie dojdziesz zapewne do wniosku, że większość z nich została stworzona za pomocą prostych, nakładających się na siebie kształtów.

więcej

Własna klasa do wysyłki e-maili

Maile w php można wysyłać stosunkowo prosto, używając wbudowanej funkcji mail(). Mało kto jednak wie, iż funkcję tą, stosując kilka prostych rozwiązań, można znacznie rozbudować i posłużyć się nią do wysyłania złożonych wiadomości.

więcej

Jak niewidomi widzą internet?

Pod koniec marca odbył się finał konkursu "Strona internetowa bez barier". Prezentację rozpoczął Paweł Pluszczyk, niewidomy z Siemianowic Śląskich. Jej celem było zobrazowanie jak niewidomi poruszają się w sieci.

więcej

Formatowanie tekstu za pomocą HTML i CSS, cz. 1

Formatowanie tekstu w dynamicznych polach tekstowych za pomocą zewnętrznych arkuszy styli CSS oraz znaczników HTML. Style CSS i znacznik img są implementowane od wersji Flash MX 2004.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     następna >>>