Projektowanie WWW

Podstawy DTP: Wizytówki

Wizytówka to niewątpliwie doskonały wynalazek i świetne narzędzie promocji. Pod jednym tylko warunkiem - jeżeli przestrzegamy zasad dobrego obyczaju. Niewłaściwie przygotowana lub używana wizytówka może stanowić antyreklamę firmy.

więcej

Słów kilka o ortografii

Któż z nas nie miał chociaż raz sytuacji, że informacje zawarte w interesującym nas serwisie były tak nieczytelne, że próba ich odczytania była wręcz niemożliwa. Pamiętajmy zatem, by teksty publikowane przez nas samych nie zawierały tego problemu.

więcej

Tworzenie logo. Planowanie corporate identify

Stojąc wobec problemu zaprojektowania logo i oprawy wizualnej naszego serwisu zastanawiamy się jak najskuteczniej przyciągnąć użytkownika i zachęcić go do częstego odwiedzania naszej strony.

więcej

Photoshop: cięcie grafiki na potrzeby WWW

Budowa graficzna stron WWW jest nieraz tak skonstruowana, że wymaga od grafika doskonałej umiejętności cięcia grafiki. Od tego bowiem będzie zależeć cała struktura tabel witryny, a przynajmniej element, który chcemy pociąć.

więcej

Gif, jpg i png - główne formaty zapisu grafiki na WWW

Siedząc kolejną noc nad wysublimowanymi efektami w naszej pracy, którą później zamierzamy wykorzystać jako szatę graficzną tworzonej strony, nie zwracamy uwagi, że często niuanse te zostaną zgubione w wyniku kompresji.

więcej

Typografia na stronach WWW

Znaczenia kroju pisma na stronach www nie należy lekceważyć. Wpływa on na przyjemność czytania i estetykę strony. Poniżej zawarliśmy artykuł, przedstawiający założenia typografii, które pomogą Wam odpowiednio zaprezentować tekst.

więcej

Teoria koloru i zastosowanie na WWW

Kolory są tak fundamentalnym składnikiem naszego życia, że rzadko zastanawiamy się nad istotą tego zagadnienia. Zaczynamy je analizować dopiero, gdy przyjdzie nam stworzyć "dzieło", którego jednym z parametrów jest kolor.

więcej

Pasja tworzenia

Zaczynając naukę programów graficznych lub pracę nad skomplikowanym projektem, nawet nie przypuszczamy, że to nie pierwszy krok będzie decydującym o powodzeniu tych przedsięwzięć.

więcej

Flash MX - co nowego?

Nowy produkt firmy Macromedia wprowadza wiele elementów niedostępnych w poprzednich wersjach. Z całą pewnością pozwalają one pracować sprawniej i przyjemniej oraz zapewne zostaną mile przyjęte przez wielu użytkowników wersji wcześniejszych programu.

więcej

Przegląd edytorów HTML w trybie WYSIWYG

To coraz bardziej popularna forma wyjściowa początkujących webmasterów. W edytorach tego typu użytkownik tworzy stronę w trybie rzeczywistym, graficznym, czyli tak jakby widział ją w przeglądarce internetowej.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9     następna >>>