Projektowanie WWW

Jak konstruować tekst na stronę internetową?

Zapewne wiele osób zastanawia się nad tym, jaki jest sekret zapełniania serwisu internetowego treścią. Recepta wydaje się dość prosta – meritum to przejrzystość i uschematyzowanie. Jednak jest coś o czym nie można zapomnieć.

więcej

Układ tekstu na stronie WWW

Teksty pisane na komputerze i wyświetlane w internecie są ciągle trudniejsze do czytania niż na tradycyjnym papierze. W tym celu powinniście swoim odwiedzającym ułatwić czytanie waszych tekstów.

więcej

Standardy sieciowe - za czy przeciw?

Panuje dość powszechne przekonanie, że strona w pełni zgodna ze standardami to utopia, rzecz nieosiągalna w praktyce. Wiele osób uważa, że strony internetowe projektuje się z myślą o konkretnych przeglądarkach internetowych, sprawdzając ich wygląd w dwóch, rzadko w trzech lub większej liczbie przeglądarek.

więcej

Dostępność usług internetowych dla osób niepełnosprawnych, cz. 2

Władze wielu krajów zdają sobie sprawę z potrzeby zapewnienia osobom niepełnosprawnym możliwie normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Odpowiednie akty prawne dotyczą wyrównywania szans tych ludzi np. w dziedzinie zatrudnienia, edukacji czy rekreacji.

więcej

Standardy sieciowe - rozwiązania dla profesjonalistów

Od czasu kiedy sam zacząłem stosować standardy sieciowe z uwagą śledzę dyskusje na ich temat. Na wielu forach dla twórców serwisów internetowych powraca pytanie, czy stosować standardy sieciowe, po co uczyć się XHTML'a? Wiele osób próbuje przekonywać "niedowiarków" o słuszności stosowania standardów, ich zaletach i bezpośrednich korzyściach z nich płynących... i chwała im za to.

więcej

Korzyści biznesowe ze stosowania standardów sieciowych

Z budowania witryn internetowych zgodnie ze standardami płyną 2 rodzaje korzyści biznesowych: te, które odczujesz już dziś (mniejsze koszty stworzenia witryny, więcej potencjalnych klientów, gotowość na przyszłość) oraz te, które odczujesz jutro (mniejsze koszty utrzymania witryny, większa elastyczność w zmianie wyglądu strony, uniezależnienie się od producenta witryny.

więcej

Koncepcja nowoczesnej strony internetowej

Dzięki wysiłkom Web Standards Project i szerokiej rzeszy aktywistów (takich, jak sam Jeffrey Zeldman), o standardach sieciowych mówi się coraz częściej i głośniej.

więcej

LiveMotion - nieudana podróbka czy dobre narzędzie?

Jak wiadomo od dawna, firmy Macromedia i Adobe lubią ze sobą konkurować. Efektem tej konkurencji jest zawsze dla użytkowników możliwość wyboru, czyjego programu chcą używać. Podobnie jest z tworzeniem animacji flash.

więcej

O typografii na stronach WWW

Ciąg dalszy rozważań na temat typografii na stronach WWW, tym razem o skutecznych artykułach opowiada Paweł Baszyk, na co dzień zajmujący się opracowywaniem tekstów internetowych na potrzeby swoich klientów.

więcej

Schematy w kreacji serwisów WWW

Nowe media, młodzi, inteligentni odbiorcy, którzy zarabiają dobrze lub przynajmniej średnio - to łakomy kąsek. Jak go jednak ugryźć? Jak zbudować serwis? Jak tą drogą sprzedawać informacje i produkty?

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9     następna >>>