Projektowanie WWW

Sesja użytkownika w PHP - zagrożenia i ochrona

Mechanizmu sesji używamy do identyfikacji i śledzenia użytkownika pomiędzy kolejnymi żądaniami. W rezultacie nie musi on podawać loginu i hasła przed obejrzeniem każdej podstrony w ramach danej witryny, a my możemy go rozpoznać, przydzielić odpowiedni zestaw uprawnień oraz odczytać specyficzne dla niego dane (np. język, adres e-mail, itp.).

więcej

Google Chrome

Do rewolucji sieciowej w znacznym stopniu przyczyniła się firma Google, która to co pewien czas wypuszczała nowe produkty, niekiedy znacznie przyspieszające rozwój sieci. Po wielu latach tworzenia aplikacji sieciowych pojawiła się bariera w postaci ograniczeń obecnych przeglądarek.

więcej

Photoshop CS

Tego programu nie trzeba przedstawiać. Jest to niewątpliwie najbardziej znany program graficzny. Wielu fotografów, webdesignerów czy grafików nie wyobraża sobie pracy bez tego narzędzia. Można powiedzieć, że to nowoczesna ciemnia, ale o dużo większych możliwościach.

więcej

CoreEditor

CoreEditor to uniwersalny edytor tekstu dedykowany dla programistów i webmasterów. Jest następcą popularnego i darmowego programu EdHTML. Największy nacisk położony został na wsparcie dla takich technologii jak XHTML, CSS, PHP, JavaScript i MySQL.

więcej

Photoshop CS4

Choć premiera Photoshopa CS4 miała miejsce już jakiś czas temu, to nie każdy miał okazję przekonać się jeszcze o jego możliwościach. U polskich dystrybutorów w zasadzie Photoshop dostępny był od połowy listopada, wówczas ukazały się również wersje Trial.

więcej

Metalowe menu ze szkłem

Tutorial nauczy się jak krok po kroku zrobić efektowny element, który można wykorzystać np. w menu. Metal i szkło świetnie razem się prezentują, także w internecie.

więcej

Crimson Editor

Crimson Editor to zaawansowany edytor tekstowy dla programistów i webmasterów, posiada wiele funkcji od kolorowania składni aż po zintegrowanego klienta FTP.

więcej

Metalowe menu

Element do budowy menu lub pojedynczy przycisk z charakterystycznym metalowym błyskiem.

więcej

Plastic mac

Bardzo interesujący efekt, można go wykorzystać tworząc menu o ciekawym wyglądzie.

więcej

Aqua pastylka

Kolejny mini przewodnik prezentujący stworzenie butonu w stylu aqua. Przycisk z bardzo ciekawym efektem przezroczystości może urozmaicić każdy internetowy seriws.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9     następna >>>