Projektowanie WWW

Makiety stron internetowych coraz bardziej popularne

Jeszcze niedawno stosowanie makiet przy projektowaniu stron internetowych było zjawiskiem bardzo rzadkim. Dziś do tej formy pracy przekonuje się coraz więcej programistów.

więcej

Czym jest opcja na domenę?

Większość atrakcyjnych nazw domen jest już od dawna zajęta. Firmy i internauci apelują o nowe rozszerzenia domen, ale nie zawsze jest to możliwe. Co zatem zrobić, jeżeli wybrana nazwa domeny nie jest dostępna, a nie chcemy korzystać z nie zawsze tanich aukcji? Rozwiązaniem może być tak zwana opcja na domeny.

więcej

Granatowy button

W tym tutorialu pokażemy jak wykonać ciekawy button, który może posłużyć jako materiał reklamowy czy miejsce na umieszczenie logo.

więcej

5 kroków do dobrej domeny

2BE.PL wzięło pod lupę sto najpopularniejszych witryn w Polsce, szukając odpowiedzi na pytanie jak powinna wyglądać idealna domena internetowa.

więcej

Historia programu Adobe Photoshop

Pionierski program graficzny skończył 20 lat. Z tej okazji zapraszamy do zagłębienia się w historię programu Adobe Photoshop.

więcej

Ciekawostki i liczby Photoshopa

Pierwsza, bardzo skromna wersja programu Photoshop została wydana w nakładzie 200 egzemplarzy jako dodatek do skanerów Barneyscan, nikt nie spodziewał się tak gwałtownego wzrostu popularności tej aplikacji. W ciągu ostatnich dwudziestu lat wokół programu powstał cały ekosystem.

więcej

Przydatne flashowe techniki cz. 2

W tym artykule dowiesz się jak skutecznie stosować MovieClipy zamiast Buttonów w Twoich projektach. Ten sposób da Ci większą elastyczność w projektowaniu nawigacji w prezentacjach czy stronach WWW.

więcej

Fałszywe adresy domenowe

Pojawiające się w mediach informacje o złośliwym oprogramowaniu krążącym w sieci i wzmożonej aktywności hakerów, przeciętnemu internaucie wydają się pozostawać bez większego znaczenia.

więcej

Rodzaje stron internetowych

W sieci na próżno szukać regulacji dotyczących podziału stron internetowych. Są za to liczne próby ich klasyfikacji. Właściwie im więcej definiujących, tym więcej definicji. Im szybciej internet się rozwija, tym szybciej rodzą się nowe typy witryn. Bałagan? Nie, to naturalna faza rozwoju (ciągle) nowego medium.

więcej

Czytnik RSS - jaki wybrać?

Najcenniejszym towarem na świecie jest informacja. Każdy chce być na czasie i zawsze wiedzieć wszystko to, co dotyczy jego dziedziny. Niestety przeglądanie dziesiątek witryn jest czasochłonne i znacznie odbija się na efektywności naszej pracy. Z pomocą przychodzą nam czytniki RSS.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9     następna >>>