Programowanie i tworzenie

Praktyczne zastosowanie User exerience

Strona czy aplikacja nie będzie w pełni interaktywna, jeżeli podczas jej projektowania, pod uwagę nie zostanie wzięty aspekt funkcjonalności, jakim jest user experience.

więcej

Jak rozpocząć programowanie w ActionScript 3?

Rozpoczęcie programowania w ActionScript nie jest wcale takie trudne. Zapraszamy do lektury artykułu, który pomoże Wam na rozpoczęcie prac z AS3.

więcej

Preloader w ActionScript 3

W tym tutorialu pokaże jak stworzyć plik SWF wczytujący inny plik SWF posiadający graficzną wizualizację postępu pobierania danych, czyli tzw. preloader. Wykorzystamy do tego ActionScript 3.

więcej

Funkcjonalna i efektowna nawigacja w jQuery

Nawigacja to jeden z ważniejszych elementów na stronie. Jej celem powinno być przede wszystkim ułatwienie poruszania się pomiędzy stronami. Czasami autorzy stron zapominają jednak w jakim celu jest budowana - stawiają wygląd nad funkjonalnością. Poniżej przedstawiona nawigacja, zbudowana z małą pomocą jQuery, łączy oba te aspekty - jest funkcjonalna oraz miła dla oka.

więcej

Przewijarka (slider) newsów w jQuery

Użytkownicy polubili slidery przy prezentowaniu ciekawych wiadomości z witryny. Są efektowne, wprowadzają interakcję i mogą \"schować\" sporo treści. jQuery daje nieograniczone możliwości przy tworzeniu takich elementów. Oto jeden z nich.

więcej

Divitis i Classitis – choroba młodego webmastera

W moim artykule chciałbym poruszyć niezauważaną i problematyczną kwestię nadużywania w kodzie HTML klas i elementów DIV. To tyle wstępu – teraz przejdźmy do praktyki.

więcej

Framework jQuery: Animowany efekt MouseOver

Stwórz efekt płynnego przejścia między dwoma obrazkami wykorzystując Framework jQuery!

więcej

Przydatne flashowe techniki cz. 1

W tym artykule postaram się przedstawić kilka przydatnych, flashowych sztuczek, które na co dzień pomagają mi osiągnąć dobry rezultat pracy. Artykuł będzie ukazywał się w częściach, w których omówię 10 zagadnień. Zapraszam Was także do komentowania artykułu oraz dodawania swoich sposobów!

więcej

Chmurki w jQuery

Dzięki frameworkowi jQuery stworzysz w 5 min profesjonalnie wyglądające \"chmurki\" (ang. \"cloud\") opisujące elementy Twojej strony!

więcej

Wprowadzenie do jQuery

Zapewne zauważyłeś jak bardzo rozwija się ostatnio znaczenie języka skryptowego JavaScript w tworzeniu stron. Wstępna walidacja danych z formularza, różnego rodzaju alerty, ciekawe animacje czy też tak bardzo popularny ostatnio skrypt do eleganckiego wyświetlania zdjęć „Litebox” – to tylko kilka z naprawdę wielu możliwości języka skryptowego, który przeżył ostatnio swoje „odrodzenie”.

więcej
<<< poprzednia   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     następna >>>