• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mam gotowy projekt flash - potrzebuję programu do przeróbki
PostNapisane: Pt gru 29, 2006 12:44 pm 

Witam.
Dostałem gotowy projekt strony we flash-u, ale muszę go trochę przerobić, tzn czy można "wywalić" z tego projektu pewną animację, bo mi nie pasuje do tematyki mojej strony. Chodzi mi o nazwę programu który by mi to umożliwił. Plik z animacją ma rozszerzenie .swf Szukawłem w google, pościągałem kilka programów takich jak: Alligator Flash Designer, Animation Workshop i nic. Nie wiem, czy to jest możliwe, bo nie jestem specem od tworzenia stron, ale jak mnie ktoś naprowadzi to pewnie sobie poradzę. Pozdrawiam

Tytuł: Re: Mam gotowy projekt flash - potrzebuję programu do przeróbki
PostNapisane: Pt gru 29, 2006 12:56 pm 
Przelotem
Przelotem

teoretycznie można to zrobić Macromedia Flash (obecnie Adobe). Pytanie tylko czy plik swf nie jest zabezpieczony hasłem....

PostNapisane: Pt gru 29, 2006 1:13 pm 
Administrator

Nie dubluj postów:
http://forum.webinside.pl/viewtopic.php?p=49279#49279

Siódme nie kradnij.
Nie masz pliku autorskiego, nie jesteś jego autorem, proste?
Poproś tego, co Ci dał gotowy projekt o pliki źródłowe, może to on chce zostać złodziejem cudzej twórczości.

Jak można na forum zadawać takie pytania? Czy na forum motoryzacyjnym zapytałbyś jak wyłączyć alarm, otworzyć i uruchomić samochód, oczywiście nie posiadając do niego kluczy?

PostNapisane: Pt gru 29, 2006 1:28 pm 
Przelotem
Przelotem

Marek_bf napisał(a):
Siódme nie kradnij.
Nie masz pliku autorskiego, nie jesteś jego autorem, proste?
Poproś tego, co Ci dał gotowy projekt o pliki źródłowe, może to on chce zostać złodziejem cudzej twórczości.

popieram ale:
po 11 czytaj LGPL :) Co z softem opensource? Nie zapominaj iż takiego jest dość dużo :)

ale prawda jeżeli możesz wyciągnąć od autora źródła to chyba najlepsza droga do sukcesu

Tytuł: ...
PostNapisane: Pt gru 29, 2006 2:53 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Cytuj:
po 11 czytaj LGPL Smile Co z softem opensource?

Plik SWF na pewno nie jest darmowym softem. Co innego FLA - tutaj sie zgodze poniewaz autor moze udostepnic plik jako opensource. Proba przerobienia pliku SWF to zwykle włamanie.

PostNapisane: Pt gru 29, 2006 3:19 pm 
Administrator

Nadal rozbijamy się na dwa subfora:
http://forum.webinside.pl/viewtopic.php?t=10182
koziolek po 12 odpowiadaj jak znasz temat, plik swf to nie jest plik źródłowy, więc?

PostNapisane: Pt gru 29, 2006 5:35 pm 
Przelotem
Przelotem

Marek_bf napisał(a):
Nadal rozbijamy się na dwa subfora:
http://forum.webinside.pl/viewtopic.php?t=10182
koziolek po 12 odpowiadaj jak znasz temat, plik swf to nie jest plik źródłowy, więc?

o tym pamiętam, na rzeczy się znam. Czasami sam ukrywam kod przed klientem np. dostarczam aplikację w Javie, ale jednocześnie nie dostarczam kodu źródłowego. Po co on klientowi? Tu mamy zapewne podobny przypadek. Projekt skończony skompilowany, ale trzeba coś przerobić i potrzebny jest kod źródłowy.
Opensource nie zawsze dostarczany jest w postaci kod + binarki (przykład OO, kod można pociągnąć oddzielnie). Włamywanie się do własnego swfa jest raczej zabawne....
tommygsx jeżeli jest to twój projekt w sensie masz do niego prawa autorskie to poproś wykonawcę o kod źródłowy. Jeżeli jest to opensource poszukaj na stronie z której go ściągnąłeś jeżeli nie to nie piratuj...

PostNapisane: Pt gru 29, 2006 11:34 pm 
Administrator

koziolek
Wniosło to coś nowego ? Bo konkluzja mówi, coś innego. ;)

PostNapisane: Pt gru 29, 2006 11:43 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Cytuj:
Włamywanie się do własnego swfa jest raczej zabawne....

No wiec właśnie... :roll:
Gdyby mial dostep do pliku fla to nawet nie zaczynalby tematu jak sie dobrac do swf. W takim razie nie wiem po co tyle mądrości na temat OSI :?

PostNapisane: So gru 30, 2006 10:58 am 
Przelotem
Przelotem

Marek_bf wniosło bo podałem co najmniej trzy rozwiązania. Przynajmniej staram się człowiekowi pomóc. Nie ma co sobie mydlić oczu. Jeżeli stwierdzi że chce to przerobić i złamać prawa autorskie i tak mu nikt nie przeszkodzi. Jeżeli jednak naprawdę potrzebuje pomocy to właśnie udzielam mu pewnych rad.

Cytuj:
Gdyby mial dostep do pliku fla to nawet nie zaczynalby tematu jak sie dobrac do swf

Nie każdy wie co potrzebuje. I dlatego właśnie my (programiści, designerzy, graficy) mamy pracę.

PostNapisane: Pn sty 01, 2007 6:07 pm 
Administrator

koziolek napisał(a):
Marek_bf wniosło bo podałem co najmniej trzy rozwiązania. Przynajmniej staram się człowiekowi pomóc. Nie ma co sobie mydlić oczu. Jeżeli stwierdzi że chce to przerobić i złamać prawa autorskie i tak mu nikt nie przeszkodzi.

Co nie znaczy, że powinno się w tym pomagać.
koziolek napisał(a):
Nie każdy wie co potrzebuje. I dlatego właśnie my (programiści, designerzy, graficy) mamy pracę.

… którą potem ktoś może skubnąc, bo koziołek udziela dobrych rad jak to zrobić. Zrozum, nawet gdyby człowiek, który o to pytał miał czyste intencje, to przeczytać to mogą setki takich, którzy czystych intencji nie będą mieli.

PostNapisane: Wt sty 02, 2007 8:33 am 
Przelotem
Przelotem

Kod:
Zrozum, nawet gdyby człowiek, który o to pytał miał czyste intencje, to przeczytać to mogą setki takich, którzy czystych intencji nie będą mieli.

preasumptio boni viri obowiązuje także wśród programistów... Przynajmniej tak mi się wydaje. Nie mogę zakładać iż użytkownik z definicji jest przestępcą. Takie coś jest chore!

PostNapisane: Wt sty 02, 2007 9:26 am 
Administrator

koziolek napisał(a):
Nie mogę zakładać iż użytkownik z definicji jest przestępcą.

Że nie jest przestępcą też nie możesz zakładać. Po pierwsze nie szkodzić innym.

Chciałoby się zapytać, jakim kierujesz się doświadczeniem w zakresie, o którym piszesz.
Zaryzykuje stwierdzenie – pożyjesz zobaczysz.
Ile wykonałeś w życiu prac i ile z nich jest znacząco lepszych niż ostatni projekt z Twojego opisu? Dla ilu klientów pracowałeś?
Ja pracowałem dla kilkuset klientów zrobiłem około tysiąca prac i wiesz co? Okazuje się, że wśród miłych i normalnych klientów zdarzają się bydlaki, które chciałyby pracę wykorzystać nielegalnie, najczęściej tymi bydlakami są pośrednicy a nie klient docelowy, podejrzewam, iż są to ludzie z podobną ofertą do mojej tylko bardziej leniwi albo mniej znający się na rzeczy. Tacy to „specjaliści” najczęściej pytają o to jak edytować cudzą pracę. Spotkałem się z takim pytaniem na forum, dotyczącym jednego z moich projektów.
Dlatego też mam zboczenie zawodowe, które każe mi reagować w taki a nie inny sposób na próby pomocy w takiej edycji.
Dlatego Twojego myślenia nie uznam za chore tylko za brak doświadczenia.
Swoim ignoranctwem możesz szkodzić wielu ludziom.

PostNapisane: Wt sty 02, 2007 10:37 am 
Przelotem
Przelotem

Prac kilka wykonałem i wiem że zdarzają się bydlaki które będą kradły jak się da. Jednak z drugiej strony obowiązuje zasada domniemania niewinności i jej należy się przede wszystkim trzymać. Nie lubię jak ktoś bierze mój kod i publikuje jako własny. Zdarza się. Jednak nie jest to powód do tego by całkowicie nie mówić "jak to się robi". Chęć ukrycia kodu szczególnie w internecie jest głupia. Przecież HTML, CSS czy też JS są interpretowane. Grafika też jest wysyłana. Aplety JAVA można spokojnie odkodować za pomocą narzędzia dostarczanego z Środowiskiem Developerskim Javy. Do Flasha też jest (płatny - 46$) Flash Decompiler. To że można i wiadomo jak nie oznacza że wolno. Trzeba rozróżnić te dwa podejścia.

PostNapisane: Wt sty 02, 2007 1:28 pm 
Administrator

Drogi koziołku

Myślałem, że mój poprzedni post przekonał do tego, że nie powinno się wszem i wobec opowiadać jak można dokonać kradzieży własności.

Co więcej podajesz następne dane, ale trzeba umieć odróżnić, człowieka od buraka i tego ostatniego traktować z przymrużeniem oka.

Nie martw się tobie kodu nikt nie ukradnie, przynajmniej nikt, kto zajrzy do walidatora. Zresztą nie chodzi tutaj o kradzież tego, co wypluwa przeglądarka tylko wartości skompilowanych.

Jak napisałem pożyjesz zobaczysz.

Na razie za mało wiesz i jak sądzę, możesz być jednym z tych, co chętnie z dekompilatorów korzystają, z racji małej wiedzy właśnie.

Na szczęście przeciwko bydlakom, co kradną i burakom, co instruują jak ukraść są zabezpieczenia przed dekompilatorami.

Pozdrawiam, poprawny politycznie młody człowieku. :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1