• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Zarządzanie Treścią CMS ?? a może nie o to chodzi?
PostNapisane: Cz sty 27, 2005 2:05 am 

Witam,
Jeśli ten temat nie należy do tego działu to bardzo przepraszam i proszę go przenieść do odpowiedniego. Jestem nowym użytkownikiem tego forum ale mam duży problem i proszę o pomoc.

Tworzę witrynę www i rozrasta się ona dość szybko. Mianowicie, zastanawiałem się nad CMS'em ale nie do końca chyba o takie rozwiązanie mi chodzi. Chciał bym mieć program działający na zasadzie CMS'a pod windę, który będzie tworzył moją stronę tak aby dotychczasowa rzmudna praca w Macromedia Dreamweaver MX stała się milsza i łatwiejsza.

Otóż szukam czegoć abym mógł lokalnie tworzyć całą stronę, chodzi mi o pliki XHTML, to znaczy np. dodanie pozycji w menu na jednej stronie sprawi, że ta opcja doda się na reszcie, zmiana koloru na jednej a reszta też się zmieni. Dodanie odpowiednich zmian graficznych i jak wyżej. Ale wszystko aby potem się zapisywało w katalogu lokalnym bez potrzeby umieszczenia CMS'u i baz danych na serverze. Program ma tylko mi pomóc w tworzeniu kodu i treści.

Czy Możecie Coś Doradzić ??

Tytuł: Re: Zarządzanie Treścią CMS ?? a może nie o to chodzi?
PostNapisane: Pt mar 18, 2005 2:12 pm 

jesli idzie o zmiane koloru, kroju czcionki albo np wielkosci naglowka to wystarczy stworzyc jeden arkusz stylu css dla calej stronki, wtedy zmiana w tym cssie spowoduje zmiane we wszystkich plikach ktore z niego korzystaja

jesli chcesz rozbudowywac serwis "automatycznie" to mozesz zainwestowac w cms ale taki, w ktorym wprowadzasz dane do bazy, generujesz dynamiczna strone wraz ze wszystkimi uaktualnionymi podstronami, po czym jednym przyciskiem [wersja optymistyczna :wink: ] zapisujesz to do plikow html, a wtedy przegrywasz wszystko na ftp -- cms jest tylko na Twoim komputerze

bawiac sie roznymi forami zaywazylam ze sa takie, ktore maja takie mozliwosci, zatem mozna stworzyc cms ktory bedzie tak dzialal... akurat to forum, ktore szczegolnie pamietam, generowalo newsy z tym ze wszystkie dane zapisywalo do pliku a nie do bazy wiec dzialalo bardzo powolnie

czemu nie chcesz zalozyc bazy i generowac wszystkiego on-line?

Strefa czasowa: UTC + 1