• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Edytor HTML - WYSIWYG czy tekstowy?
PostNapisane: Cz mar 03, 2005 9:11 pm 
Nowy
Nowy

Moim zdaniem html' a to trzeba znać, ale stron to nie pisze bo to długie, nudne, łatwo można się pomylić. Ja stronki to najpierw projektuje, planuje optymalną nawigację, a później najprzyjemniejsza rzecz czyli rysowanie stronki w Macroedia Firewors' ie (tam można robić przyciski - rollover i jakieś menu, a jak mnie weźmie wena to export' uje do Macromedia Flash' a i tam zaczyna się zabawa). Dopiro na samym końcu składam strone - głównie chodzi o nawigacje, więc wydaje mi się, że najlepszym dla mnie edytorem jest Macromedia Dreamweaver, pracujący w trybie WYSIWYG, a także w trybie textowym. Jeżeli chodzi o kase, to można popróbować na trialach, a jak uzbieramy troche zielonych $ to można kupić wersje edukacyjną. Jak dojdzie się do perfekcji to można zarabiać na stronkach i trzeba wtedy zainwestowaś w wersje Profesional.

----------------------------------
Pozdrawiam

PostNapisane: Cz mar 03, 2005 9:40 pm 
Nowy
Nowy

Look_as napisał(a):
Moim zdaniem html' a to trzeba znać, ale stron to nie pisze bo to długie, nudne, łatwo można się pomylić. Ja stronki to najpierw projektuje, planuje optymalną nawigację, a później najprzyjemniejsza rzecz czyli rysowanie stronki w Macroedia Firewors' ie (tam można robić przyciski - rollover i jakieś menu, a jak mnie weźmie wena to export' uje do Macromedia Flash' a i tam zaczyna się zabawa). Dopiro na samym końcu składam strone - głównie chodzi o nawigacje, więc wydaje mi się, że najlepszym dla mnie edytorem jest Macromedia Dreamweaver, pracujący w trybie WYSIWYG, a także w trybie textowym. Jeżeli chodzi o kase, to można popróbować na trialach, a jak uzbieramy troche zielonych $ to można kupić wersje edukacyjną. Jak dojdzie się do perfekcji to można zarabiać na stronkach i trzeba wtedy zainwestowaś w wersje Profesional.

----------------------------------
Pozdrawiam

Można i tak, ale ja np. uwielbiam pisać kod :P Nie wiem dlaczego, ale to jest tak jak hmm sztuka...

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: Pt mar 04, 2005 1:29 pm 
Nowy
Nowy

Look_as napisał(a):
Moim zdaniem html' a to trzeba znać, ale stron to nie pisze bo to długie, nudne, łatwo można się pomylić. Ja stronki to najpierw projektuje, planuje optymalną nawigację, a później najprzyjemniejsza rzecz czyli rysowanie stronki w Macroedia Firewors' ie (tam można robić przyciski - rollover i jakieś menu, a jak mnie weźmie wena to export' uje do Macromedia Flash' a i tam zaczyna się zabawa). Dopiro na samym końcu składam strone - głównie chodzi o nawigacje, więc wydaje mi się, że najlepszym dla mnie edytorem jest Macromedia Dreamweaver, pracujący w trybie WYSIWYG, a także w trybie textowym.

No, a potem wychodzi tabelkowy potwór zajmujący 400kB i mający masę niepotrzebnego kodu. Zero accessibility, zero jakichkolwiek ułatwień dla użytkownika.

PostNapisane: Pt mar 04, 2005 9:23 pm 
Nowy
Nowy

Jeśli ktoś lubi pisać kod i sprawia mu to przyjemność to bardzo dobrze, ja też lubie robić rzeczy które sprawiją mi przyjemność ( rysować ) :D.

Jeżeli chodzi o 400 kb potwory, to po to są podstawy żeby ich nie robić. Swoją drogą to jescze nie udało mi się stworzyć dokumentu htm tak dużego.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1