• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Tania i dobra reklama
PostNapisane: Pn gru 31, 2007 12:48 am 

Witam
Jak bardzo dobrze rozreklamować stronę niskimi kosztami tak do 250zł?

Widziałem już kilka stron z którymi byłem prawie od samego początku.

Na jednej z nich z tego co pamiętam miała ok. 50 zarejestrowanych userów, PR 0, a po kilku miesiącach, a dokładniej aktualnie to po jakiś może 6, 8miesiącach czyli do teraz ma PR3 i 1,733 zarejestrowanych. JAK?

Proszę Was o informacje dotyczące tego jakimi sposobami się reklamować?

Formy to znam takie: linki pozycjonujące na stronach z wysokim PR (np. wykupienie na allegro), wymiany bannerami oraz katalogi pozycjonujące.

Jednak nie wiem które formy przynoszą największe korzyści i którymi warto się zajmować, chciałbym poznać jeszcze inne sposoby abym mógł jak najlepiej się wybić przy jak najniższych kosztach.

Jakie jeszcze są i które z nich są warte uwagi? Co polecacie?
Pozdrawiam!

Tytuł: Re: Tania i dobra reklama
PostNapisane: Pn gru 31, 2007 8:46 am 
Nowy
Nowy

a mozesz napisać coś wiecej na temat

jaka strona , jaka tematyka i takiem tam

PostNapisane: Pn gru 31, 2007 9:25 am 

a ma to jakieś znaczenie? Tematyka popularnej serii gry Single i Multi player czyli również sieciowej. Adres www.codserwis.gghost.eu, od jutra pod codserwis.pl i z wejściem domeny .pl chciałbym zacząć porządną reklamę.
Strona ma bardzo dobry design, spokojnie mogę powiedzieć że jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy w porównaniu do innych stron w tym temacie. Zawartość artykułów jest ogromna i ciągle będzie rosnąć.
Planowane są naprawdę dobre innowacyjne pomysły t.j. Radio itd.
Jestem grafikiem więc z grafą na stronie nie mam problemu.
Najpopularniejsze strony tego tematu mają ok. 1500 unikalnych wizyt dziennie.
Pozdrawiam!

PostNapisane: Pn gru 31, 2007 5:49 pm 
Nowy
Nowy

Najlepsze sa linki ze stron o podobnej tematyce o wysokim PR i duzym sitem. Skoro masz jakas gotowke, wydaj ją na takie linki. Narazie raczej nikt nie bedzie sie chcial z toba wymieniac. Mozesz postawic jakis system wymiany linkow, polecam linkme.pl. Katalogi sa małoskuteczne, zglos do dmoza i katalogu onetu, reszta nie da ci za wiele, ale mozesz dodawac. Dochodza precle. Wszystko jest pobieznie omowione na stronie samodzielne pozycjonowanie, masz tam tez info o adsensie, z ktorego mozesz wyciagnac troche grosza, na promocje miedzy innymi.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: Pn gru 31, 2007 7:42 pm 

1. Mógłbym prosić o wyjaśnienie co to jest ten site?

2. Co do linków pozycjonujących to tylko na stronach o podobnej tematyce? No i dlaczego wszystko w te linki w stopce inwestować, czy to nie będzie tak że reklamą będzie tylko to jeśli ktoś znajdzie serwis na google? Bym musiał sie strasznie dobrze wypozycjonować co oczywiście bym również chciał ale może nie pozostając tylko przy takiej formie reklamy.

3. Może wykupywać też bannery np. na gadu-gadu.pl widziałem za 20zł 1000kliknięc przy bannerze o wymiarach 750x100 ( http://reklama.gadu-gadu.pl/cennik/witryna_gadugadupl/ ) . Czy jest to dobra inwestycja? Jeśli tak to bym wykupił tutaj przynajmniej 3000-4000tys. kliknięć.

4. Co do linkme.pl to trochę słyszałem, ale to też chyba tylko pomaga przy pozycji na google?

5. O AdSense też coś słyszałem, zaraz zabieram się do czytania tej strony, ale chciałbym Ci zadać co do tego jeszcze pytanie. Czy to oprócz zarobienia za kliknięcia również pomaga tylko przy pozycji na google? Jak ktoś klika to chyba jest zainteresowany danym linkiem co nie, więc duże prawdopodobieństwo że mogę zyskać dzięki temu ludzi. Ile kliknięć w mój link przy dobrym haśle reklamowym można przy temu zyskać w np. miesiąc?

6. No i takie ogólne pytanie co do pozycjonowania na google, czy to nie jest tak że PR i pozycja polepsza się tylko przez klikanie np. w stopce dobrej strony na mój link pozycjonujący i AdSense czy wystarczy że link jest a ludzie wchodzą na dany serwis który po prostu posiada adres mojej strony?

7. aha i czytałem gdzieś że google może nawet za coś banować strony, że za dużo moich linków jest zamieszczonych (w katalogach?) czy jak to wygląda?
Pozdrawiam!

PostNapisane: Wt sty 01, 2008 1:16 pm 
Nowy
Nowy

No to tak .. tania i dobra reklama nie istnieje :P jeśli dobra to musi być droga …
Jak dla ciebie wiadomo tylko pozycjonowanie wchodzi w grę ale samemu bo za sumę którą podałeś raczej nikt ci się tego nie podejmie no albo osoba której wydaje się że coś już tam umie

Cytuj:
1. Mógłbym prosić o wyjaśnienie co to jest ten site?

Site :) to ilość stron w indeksie googel z zapytania

site:www.twojastrona.pl

Cytuj:
2. Co do linków pozycjonujących to tylko na stronach o podobnej tematyce? No i dlaczego wszystko w te linki w stopce inwestować, czy to nie będzie tak że reklamą będzie tylko to jeśli ktoś znajdzie serwis na google? Bym musiał sie strasznie dobrze wypozycjonować co oczywiście bym również chciał ale może nie pozostając tylko przy takiej formie reklamy.

To już sam musisz sobie rozpracować , Inho na początek powinieneś sam poszukać sobie linków tu i tam darmowych

Cytuj:
3. Może wykupywać też bannery np. na gadu-gadu.pl widziałem za 20zł 1000kliknięc przy bannerze o wymiarach 750x100 ( http://reklama.gadu-gadu.pl/cennik/witryna_gadugadupl/ ) . Czy jest to dobra inwestycja? Jeśli tak to bym wykupił tutaj przynajmniej 3000-4000tys. kliknięć.

Myślę że w twoim przypadku było by to wyrzucanie pieniędzy

Cytuj:
4. Co do linkme.pl to trochę słyszałem, ale to też chyba tylko pomaga przy pozycji na google?

Systemy to sobie na zaplecze możesz wrzucić ehh.. kto ci takie ciekawostki podrzuca
A co do googel czy zdajesz sobie sprawę że googel wygeneruje ci około 90 % ruchu na stronie to osobiście myślę ze warto by się było nad tym zastanowić dokładniej :)

Cytuj:
5. O AdSense też coś słyszałem, zaraz zabieram się do czytania tej strony, ale chciałbym Ci zadać co do tego jeszcze pytanie. Czy to oprócz zarobienia za kliknięcia również pomaga tylko przy pozycji na google? Jak ktoś klika to chyba jest zainteresowany danym linkiem co nie, więc duże prawdopodobieństwo że mogę zyskać dzięki temu ludzi. Ile kliknięć w mój link przy dobrym haśle reklamowym można przy temu zyskać w np. miesiąc?

Przy ruchu jak pisałeś około 1500 uv na miesiąc to z adsens wyjdziesz w przedziale około 500 -1200 zł na miesiąc adsense nie ma żadnego wpływu na pozycje strony w wyszukiwarkach

Cytuj:
6. No i takie ogólne pytanie co do pozycjonowania na google, czy to nie jest tak że PR i pozycja polepsza się tylko przez klikanie np. w stopce dobrej strony na mój link pozycjonujący i AdSense czy wystarczy że link jest a ludzie wchodzą na dany serwis który po prostu posiada adres mojej strony?

nie, nie jest tak , co do drugiej części wypowiedzi brak związku

Cytuj:
7. aha i czytałem gdzieś że google może nawet za coś banować strony, że za dużo moich linków jest zamieszczonych (w katalogach?) czy jak to wygląda?
Pozdrawiam!

gdzie to czytałeś ?

PostNapisane: Wt sty 01, 2008 2:57 pm 

Cytuj:
No to tak .. tania i dobra reklama nie istnieje Razz jeśli dobra to musi być droga …

No nie wiem, nawet jak samemu będę robił reklamę?

Cytuj:
sumę którą podałeś raczej nikt ci się tego nie podejmie no albo osoba której wydaje się że coś już tam umie

i właśnie dlatego chcę reklamę sam robić. Z początku czyli po jakiś 6 miesiącach jeśli moja by osiągała do 800-1000wizyt dziennie to był bym już b. zadowolony.

Cytuj:
Site Smile to ilość stron w indeksie googel z zapytania
site:www.twojastrona.pl

Czy na to przy zamieszczaniu na jakieś stronie link powinienem patrzeć? Zauważyłem że onet.pl, o2.pl nie przekracza 40 linków... za to jeden z najpopularniejszych stron o tym samym temacie co moja ma za to 2,640.

Cytuj:
Cytuj:
Cytat:

To już sam musisz sobie rozpracować , Inho na początek powinieneś sam poszukać sobie linków tu i tam darmowych

Czyli rozumiem że jeśli link będzie tanio lub za free to będzie mi się tak samo opłacało go wstawić jak na stronę o tej samej tematyce co moja.

Cytuj:
Myślę że w twoim przypadku było by to wyrzucanie pieniędzy

hmm no właśnie, a DLACZEGO? Jeśli dajmy na to wykupił bym 4tyś kliknięć to może z 1-2tyś osób by się zarejestrowało i było stałymi userami dzięki czemu sami by już licznik "nabijali" tym że często odwiedzają serwis.

Cytuj:
Systemy to sobie na zaplecze możesz wrzucić ehh.. kto ci takie ciekawostki podrzuca
A co do googel czy zdajesz sobie sprawę że googel wygeneruje ci około 90 % ruchu na stronie to osobiście myślę ze warto by się było nad tym zastanowić dokładniej Smile

Sory ale nie zrozumiałem twojego pierwszego zdania. Czyli co, nie mam racji że linkme.pl pomaga przy pozycji na google?
Co do tych 90% to bardzo ciekawe, ale na której pozycji bym się musiał znajdować żeby mieć te chociaż 60%?

Cytuj:
Przy ruchu jak pisałeś około 1500 uv na miesiąc to z adsens wyjdziesz w przedziale około 500 -1200 zł na miesiąc adsense nie ma żadnego wpływu na pozycje strony w wyszukiwarkach

Pisałem 1500uv na DZIEŃ. No takiej sumy to nie będę wydawał i to jeszcze co miesiąc, chyba że udało by mi się tym samym z AdSense tyle zarobić. No ale opłaca się to skoro inne serwisy mają tyle wizyt dziennie?
Co do pozycji na google... no ok, ale tu znów mogę zyskać stałych userów którzy będą sami wbijali, np. 1000kliknięć z AdSense na mój link przyniosło by mi 250stałych userów. Tak?

Cytuj:
Cytuj:
Cytat:

nie, nie jest tak , co do drugiej części wypowiedzi brak związku

Czyli jak? Muszą klikać w końcu na ten link w stopce czy wystarczy że on tam jest? W czym on mi tak naprawdę pomoże?
Cytuj:
Cytuj:
Cytat:
Pozdrawiam!

gdzie to czytałeś ?

No myślałem że Google banuje i zrzuca na dalekie pozycje na długi czas w wyszukiwarce jeśli będzie się w zły sposób reklamowało, spamowało czy coś. Tylko NIE wiem za co i JAK się przed tym uchronić.

PostNapisane: Wt sty 01, 2008 6:52 pm 
Nowy
Nowy

Sprawdzajac site usun www to zobaczysz rzeczywista wielkosc serwisu wg google - czasem subdomeny zawyzaja wynik.

Strona oczywiscie nie musi byc powiazana tematycznie, kazdy link ma jakies znaczenie.

Wrzucanie systemu wymiany na strone ktora sie chce pozycjonowac, w przypadku braku zaplecza nie jest glupota - przypuszczam ze to bedzie najrozsadniejsza rzecz jaka mozesz zrobic.

Przy 1500 wizyt w miesiacu zarobilbys kilka do kilkudziesieciu zl, przy takim ruchu dziennie mozesz zarabiac kilkaset zl.

Nie sadze zeby przeznaczanie tej kwoty na adwords bylo w twoim przypadku rozsadne. Nie sadze tez zebys z 1000 odwiedzajacych wycisnal 250 userow.

Nie wazne ile ludzi odwiedza twoja strone, ile klika w linki na innych stronach itp. Linki pozycjonujace sa dla robota google, czyli twojej pozycji w wyszukiwarce.

Bana dostac raczej trudno - jesli nie draznisz konkurencji to prawie niemozliwe. Czesciej strony wpadaja w filtr spowodowany zbyt szybkim linkowaniem. Zacznij sobie od 3-5 linkow i systematycznie co jakis tydzien zwiekszaj te liczbe.

W sumie, zanim zaczniesz sie bawic w poycjonowanie poczytaj o nim, a unikniesz bledow. Za te kwote niestety nikt kto sie na tym zna ci nie pomoze. 250zl to miesieczny koszt pozycjonowania malo obleganej frazy.

PostNapisane: Wt sty 01, 2008 7:23 pm 

Cytuj:
Zacznij sobie od 3-5 linkow i systematycznie co jakis tydzien zwiekszaj te liczbe.

Chodzi o linki pozycjonujące na obojętnie jakich stronach (popularnych czy z zerowym PR) np. wykupione na allegro? Co tydzień maks. 5 linków umieszczać w stopce?

Dobrze, w takim razie mam bardzo ważne pytanie.
Co TY byś zrobił z budżetem 250zł na początku, nie dokładając już ani teraz ani później z własnej kieszeni, jedynie z zarobionych środków reklamowych?
Jeśli możesz to przedstaw taki plan w odpowiedniej kolejności.

"Przykład:
- linki pozycjonujące z allegro na strony z PR min. 2-3,
- banner w serwisie gadu-gadu.pl, onet.pl, wp.pl,
- linkme.pl
- linki z AdSense innych stron w moim serwisie
- mój link z AdSense na innych stronach za 50zł

Przypływa ok. 100zł po pierwszym miesiącu z AdSense i znów wykupuję linki na allegro, następny banner w serwisie www.przykładowastrona.pl itd."

No i jakie widziałbyś tego rezultaty (PR, pozycja w google, odwiedzin unikalnych dziennie) po dajmy na to kilku miesiącach a przy dalszym kontynuowaniu po roku.
Pozdrawiam.

PostNapisane: Wt sty 01, 2008 8:36 pm 
Nowy
Nowy

Nie rozumiem o co ci chodzi z tą stopką. Kupujesz link i ktos go umieszcza u siebie - w swojej stopce mozesz sobie umiescic linki z systemu, ale ich ilosc ma byc stala.

Im strona ma wyzszy PR, wieksza liczbe zaindeksowanych podstron i mniej linkow wychodzacych tym mocniejszy jest link. Mowie o 3-5 linkach dziennie.

Nie jestem wróżem ani wolontariuszem, ale wątpię żeby jednorazowe zainwestowanie 250zł w stronę mogło zaowocowac trafikiem który pozwolilby tę kwotę odzyskać.

PostNapisane: Wt sty 01, 2008 8:56 pm 

Cytuj:
Nie rozumiem o co ci chodzi z tą stopką. Kupujesz link i ktos go umieszcza u siebie - w swojej stopce mozesz sobie umiescic linki z systemu, ale ich ilosc ma byc stala.

Eh no przecież linki pozycjonujące to są takie które na dobrych INNYCH stronach umieszcza się w stopce. Czyż nie tak? Przynajmniej tyle zrozumiałem z aukcji na allegro.

Cytuj:
Im strona ma wyzszy PR, wieksza liczbe zaindeksowanych podstron i mniej linkow wychodzacych tym mocniejszy jest link. Mowie o 3-5 linkach dziennie.

Sory jeśli namieszałem, ale chyba się nie rozumiemy. Ja mówiłem o 3-5 linkach niech będzie że dziennie ale właśnie tak jak napisałem umieszczanych na innych serwisach w STOPCE bo to chyba to pomaga przy PR, pozycji. Chyba że ty mówisz tylko i wyłącznie o linkach z jakiegoś systemu np. AdSense, nigdy w takim jeszcze nic nie miałem to nie za bardzo wiem jak to wygląda ;/
Tutaj jest przykład strony która odpłatnie umieszcza u siebie linki, info na dole: http://www.salon-gier.pl

Cytuj:
Nie jestem wróżem ani wolontariuszem, ale wątpię żeby jednorazowe zainwestowanie 250zł w stronę mogło zaowocowac trafikiem który pozwolilby tę kwotę odzyskać.

No tak ale jakoś TY dałbyś rade... Czyli i ja bym mógł dać sobie rade sam, prosiłbym tylko o wskazówki. Z tego co wiem to z AdSense bym się mógł dorobić.
Pozdrawiam!

PostNapisane: Śr sty 02, 2008 2:37 pm 
Nowy
Nowy

W gruncie rzeczy mówimy o tym samym.

Widzisz kazdy z nas zna się na czyms innym i kazdy dysponuje odpowiednimi narzedziami do pracy. Ty masz photoshopa i talent a ja zaplecze, wiedze i doswiadczenie. Zaplecze mozesz sobie stworzyc/kupic, wiedze zdobyc na stronie ktora ci polecilem lub na forum.optymalizacja.com a doswiadczenie przyjdzie z czasem i wtedy dasz sobie rade sam.

PostNapisane: Śr sty 02, 2008 4:37 pm 

Jakie znów zaplecze? Wiedzę mogę zyskać, w sumie kiedyś i jakoś muszę, a lepszego momentu niż teraz to raczej nie będzie.
Pozdrawiam!

PostNapisane: Śr sty 02, 2008 10:55 pm 
Nowy
Nowy

feniks01 masz tu listę blogów które na początek przydałoby się przeczytać je od dechy do dechy. Myślę że tam znajdziesz odpowiedzi na większość z nurtujących cię pytań

lynk
http://forum.optymalizacja.com/index.ph ... =38723&hl=

Strefa czasowa: UTC + 1