• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: [Flash] FlashPlayer
PostNapisane: N lis 09, 2003 2:29 pm 
Witam wszystkich.
Wydaje mi się, że mój problem jest banalny, ale nie moge sobie z nim poradzić.
Otóż chciałem na komputerze, który nie ma dostępu do internetu otworzyć stronkę (w trybie off-line) - oczywiście wszystkie pliki/zawartości strony mam zapisane. Komputer ten działa w XP i IE6.0.
Mój problem polega na tym, że niektóre elementy strony to flash i java script, nie było by kopotu gdybym miał tam dostęp do netu, potrzebne pluginy zainstalowałyby się automatycznie, ale nie ma tego dostepu. Pytanie co muszę zainstalować aby brakujące elementy się pojawiły, skąd można pobrać takie wersje instalacyjne. Na stronie głównej macromedia - flash player instaluje sie automatycznie, nie ma pliku do pobrania. Co potrzebuje dla javy.
Przepraszam jesli tłumaczę nieprofesjonalnie, ale nie jestem w tym biegły.
Porszę o porady.

Tytuł: Re: [Flash] FlashPlayer
PostNapisane: N lis 09, 2003 11:18 pm 
Hmmm... Flash Playera musisz szukac na stronach np. czasopism komputerowych. A drugi to mysle ze chodzi ci o JAVE wiec tego poszukaj w SP1 do xp

PostNapisane: Śr lis 12, 2003 8:27 pm 
No cóż zaopatrzyłem się w końcu w plik flasplayer7install.exe,
odpaliłem to, ale chyba nie za bardzo chce się to zainstalować :(
w pewnym momencie instalacji prosi mnie o podanie lokalizacji Netscape'a 8O
wskazałem jedynie katalog IE, kliknąlem dalej instalator czegoś chyba nie mógł znaleść, chociaż niby instalacja dobiegła końca, w katalogu IE znalazła się jakaś nowa biblioteka dll, ale moja stronka z flashami dalej nie działa, flashy nie widać są tylko puste miejsca.
Jak to załatwić poradzi mi ktoś?

Tytuł: Pluginy
PostNapisane: Cz lis 13, 2003 2:32 pm 
Nowy
Nowy

Instalacje musisz skierowac na "C:\Program Files\Internet Explorer\Plugins\" gdyż chodzi o folder z plugiami IE.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: Cz lis 13, 2003 9:43 pm 
Dziękuje za podpowiedź.
No więc tak, faktycznie po instalacji pojawiła sie biblioteka w folderze plugins IE,
co z tego skoro nic to nie dało. Flashów jak nie ma tak nie ma.
Porównałem całą zawartość katalogu C:\Program Files\Internet Explorer\
na 2 kompach: jeden to ten co nie wyświetla flasha, a drugi taki co wyswietla be problemu. Na obu kompach zawartość katalogu była taka sama, w tym dobrym folder plugin był pusty - a mimo to flashe się odtwarzały :(
O co tu chodzi, moze pliki odpowiedzialne znajdują sie w innym miejscu? ale w którym i które to pliki, gdybym wiedział to bym je skopiował, może to coś pomoże?

Tytuł: Shockwave Player
PostNapisane: Pt lis 14, 2003 4:04 pm 
Nowy
Nowy

No wiec musisz zainstalowac Sockwave Player a nie Flash Player... Sciagnac Shockwave Player'a a nie Flash Player'a. Ja mam nawet taka instalacje na dysku ale zajmuje 5 MB

PostNapisane: Pn lis 17, 2003 9:34 pm 
Udało się!!! :-D
wielkie dzięki za podpowiedzi,
powiem tylko, że instalacja Sockwave Player'a nic nie dała,
pomogła natomiast wersja 6 FlashPlayer'a.

PostNapisane: Cz lut 12, 2004 11:44 am 
Działa
Działa

Znalazłem jeszcze jeden sposób (przepraszam, że tak późno, ale to warto wiedzieć). Odpowiedni plug-in zainstaluje się w systemie w momencie, gdy zainstalujesz na komputerze Macromedia Flash MX albo 5 (może być trial).

Natomiast u mnie wystąpił dziwny problem... Miałem zainstalowane najnowsze biblioteki flasha na komputerze i zainstalowałem sobie Macromedia Flash 5. Po instalacji jakby wszystkie plug-iny w systemie znikneły... Musiałem dopiero wchodzić na stronę Macromedii i od nowa instalować wszystkie pliki... Dziwne, co? (nie oczekuję odpowiedzi)

Strefa czasowa: UTC + 1