• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [flash] płynne przechodzenie zdjęć
PostNapisane: So cze 28, 2008 11:55 pm 

Cóż Marku,, zdaję sobie sprawę , że mój problem jest dla ciebie szokujący :-D , ale Ty zajmujesz się Flashem przynajmniej 3 lata, a ja kilka godzin. Poza tym z przykladu, jaki jest do ściągnięcia z tego postu wynika że są tylko 2 warstwy i 3 klatki kluczowe, natomiast Ty podajesz że są 4 warstwy i 7 klatek kluczowych, stąd pewnie mój brak w zrozumieniu przykładu. Nie znając funkcji setinterval , ustawiłem fotki oraz Alphe tak zeby się płynnie przenikały. Pozostał problem z płynnym zapętleniem, ale jestem uparty i wiem że dojde do tego jak to zrobić. Kursy jakie sa proponowane w internecie są do siebie bliźniaczo podobne, a jedyny przyklad dotyczący animacji pokazuje jak przesunąć kwadracik z lewej strony do prawej, przyznasz że z takim przykładem trudno czegoś się nauczyć. Po powrocie do kraju kupię sobie książkę dotyczącą flasha i mam nadzieję że czegoś się z niej nauczę. Oczywiście będę dalej próbował opanować płynne przenikanie zdjęć mam nadzieję że kiedyś mi się to uda.
Pozdrawiam

PostNapisane: N cze 29, 2008 8:40 am 
Administrator

anax napisał(a):
ale Ty zajmujesz się Flashem przynajmniej 3 lata, a ja kilka godzin.

Ponad dwa razy dłużej. Ale nie w tym rzecz. Widzisz zajmujesz się Flashem kilka godzin i już piszesz na forach. Co mogłeś się przez kilka godzin nauczyć? Niewiele. Przerób kursy dostępne w necie, tutoriale, poznaj narzędzia i zasady pracy w programie, kup i przerób książkę. Wtedy będziesz mógł rozumieć budowę przykładów czy rozumieć ich opis.

Dwie warstwy na scenie głównej nie powinny Cię praktycznie interesować, gdyż nie są animacją. Kiedy dwa razy klikniesz na obrazku w 1 klatce sceny głównej to przejdziesz do faktycznej animacji, o której czterech warstwach wspominałem.

O płynnym przejściu pisałem tutaj: http://forum.webinside.pl/viewtopic.php?p=54821#54821

Marek_bf napisał(a):
    1. Nie do końca chyba zrozumiałem pytanie. W projekcie w MovieClipie o nazwie MC jest faktycznie wstawiony dwa razy ten sam obiekt, ale jest to Symbol 3 a nie jak napisałeś Symbol 1. Symbol 3 jest użyty na początku i na końcu animacji w celu płynnego przejścia po odegraniu całości.
.

O setInterval dowiedziałbyś się gdybyś użył wyszukiwarki na forum.

Uwierz mi ten przykład jest naprawdę na poziomie początkującego, jest w nim użyty tylko motion tweed i regulacja _alpha. Prościej być nie może. Dlatego jest to szokujące.

PostNapisane: Śr sty 20, 2010 1:03 pm 

dzięki za podpowiedź

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: Pn lut 01, 2010 10:01 am 

witam
robie baner w ktorym maja sie pojawiac zdjecia w odstepach powiedzmy 5 sek ladowane z pliku xml. jestem poczatkujacy w tym temacie. napisalem kod ktory laduje xml do flasha i pokazuje mi pierwsze zdjecie. jak zmienic ponizszy kod zeby zdjecia sie zmienialy. chcialbym tez zeby cala sytuacja (tj. gdy zdjecia sie skoncza i beda musialy powtarzac) zaczela sie od poczatku.
oto moj kod as:

Kod:
var XMLDOC:XML = new XML();
XMLDOC.ignoreWhite = true;
XMLDOC.load("type.xml");
XMLDOC.onLoad = function(success:Boolean):Void  {
   if (success) {
      XML1 = XMLDOC.firstChild;
      loadMovie('image/'+XML1.firstChild.firstChild.firstChild, _root.okno);
      tresc.text = XMLDOC.firstChild.childNodes[i].childNodes[1].firstChild;
     }
};
i = 0;

z gory wielkie dzieki

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1