• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Który portal cenisz najbardziej?
Onet.pl 31%  31%  [ 18 ]
Wp.pl 31%  31%  [ 18 ]
Interia.pl 10%  10%  [ 6 ]
Gazeta.pl 10%  10%  [ 6 ]
inny 5%  5%  [ 3 ]
nie korzystam z portali 12%  12%  [ 7 ]
Liczba głosów : 58
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ranking] Onet, WP czy Interia?
PostNapisane: So lis 08, 2003 5:59 pm 
Administrator

Chciałbym Was zachęcić do dyskusji o naszych portalach. Który odwiedzacie najchętniej i dlaczego, czym jedne wyróźniają się od drugich? W topic podałem trzy najpopularniejsze w Polsce, ale może jesteście zwolennikami innych (np. gazeta). i dlaczego.

Zapraszam do oceny i rzeczowego testu portali.

Domena.pl: Promocja na hosting i domeny

Tytuł: Re: [ranking] Onet, WP czy Interia?
PostNapisane: So lis 08, 2003 6:14 pm 
Działa
Działa

Ok. Więc ja nie nachodze tylko jedengo portalu. Każdy w/g mnie ma swoją specjalizacje i tak:

WP to gry
Onet to filmy
Interia to Newsy ze świata.

I ja odiwedzam każdych z tych portali zależnie od tego co się chce do wiedzieć (na onecie leżą komntarze. Bez przerwy jakiś flame war...). Obietkwynie rzecz biorą w/g mnie nie ma najelszego poratlu. No chyba że Yahoo :) (ale to nie w polsce). A w WP.PL jest jeszcze fajny dział MP3 tym sie wp wyróżnia spośrod reszty punkt dla WP.

GIT/GCS d-- s: a--- C++++>$ UL+++@ P L E W+++ N+++ o+ K- w++++ O !M !V PS++ PE Y+ PGP++ t+
5++ X+++ R+ tv++ b++++ DI D+ G e- h! r y
END GEEK CODE BLOCK

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: Pn lis 10, 2003 11:08 am 

Coz, ja najchetniej wlaze na Onet. WP ignoruje konsekwentnie odkad sprzedala sie telekomunie. Na Gazecie jest balagan taki, ze to sie w pale nie miesci, do Interii zrazilem sie, bo raz mi odbilo i zarejestrowalem przez nich domene ;) Lubie Onet, bo jak dla mnie jest przejrzysty i wygodny w korzystaniu. No, oczywiscie ma tez pewnie jakis wplyw na moje podejscie to, ze Onet jako jedyny z portali pomaga kierowanej przeze mnie Fundacji Kidprotect...

Pozdrowienia

PostNapisane: N lis 16, 2003 1:53 am 
Przelotem
Przelotem

informacje czytam tu i tu, jesli chodzi o serwisy tematyczne to wlasciwie kozystam z gry.wp.pl i z film.onet.pl. zadnych wiecej portali i ich podstron nie odwiedzam.

PostNapisane: Wt lis 18, 2003 4:25 pm 
Przelotem
Przelotem

Przyzwyczajenie skłania mnie do korzystania z onetu - dodatkowo to moja strona startowa. Czasami odwiedzam wp lub interie by zawyzyc im troche statatystyki :P

PostNapisane: Cz gru 04, 2003 2:05 am 

Zastaniam się czemu w tej ankiecie nie znalazło się miejsce dla Gery.pl? To też jest jakby nie było duży portal, który rozwija się coraz szybciej.

Co tematu to ja oczywiście jestem za Wirtualną Polską. Jak dla mnie jest ona najlepiej wykonana, dobór barw oraz rozmieszczenie elementów jest na bardzo wysokim poziomie co bardzo mi ułatwia przeglądanie tego portalu. Uważam równierz, że ma lepszą wyszukiwarkę niż np. Interia lub Onet. Nie widzę problemów w tym, że WP skumała się z TPSA. Zanim się z nimi połączyli to doszli do tego co mieli i to sami bez pomocy Tepsy. A ten kontrakt napewno ulepszył status WP jak i zafundował większe środki finansowe.

Z Onetu ogólnie nie korzystam, jednak prawie codziennie czytam tam i tylko tam wiadomości. Zgodzę się, że Onet jest także bardzo przejrzysty i czytelny, jednak jak dla mnie czegoś mu brakuje. ;)

Interii od dawna nie lubię... Jakoś nie odpowiadał mi nigdy ten żółty, oraz ichniejsza czcionka. Zawsze ten portal kojarzył mi się z bandą głupich nastolatek, które siedzą godzinami na Czaterii i piszą na zmianę jedna duża, druga mała litera... Jednym z ważniejszych powodów jest właśnie ta Czateria... Ludzie, którzy tam przesiadują w większości są dwulicowi, zakłamani, z zbyt dużym mniemaniu o sobie lub robiący z siebie kogoś innego. Zraziłem się tym równierz, że Czateria w pewnym sensie podpiłowała fundament polskiego IRCa (nie dość, że dużo ludzi odeszło to co gorsze zeszli się Ci z Czaterii). Ogólnie jest może to dziwne, bo RMFu słucham regularnie i tylko to radio jako takie akceptuję, a Interii nie lubię... Korzystam z niej naprawdę bardzo żadko, można powiedzieć że raz na pół roku. Za dawnych czasów korzystałem z poczty na Poczta.fm jednak te czasy mineły...

Z Gazety korzystam sporadycznie, jest to także bardzo dobry portal jednak nigdy się do niego nie przywiązywałem. :)

Pozdrawiam - Jakub M.

PostNapisane: So gru 06, 2003 1:43 pm 

Jak dotąd zawsze jedynym portalem używanym przeze mnie był onet, jest też stroną startową u mnie. WP nie lubię, bo ... no, nie lubię i tyle :) Niezbyt mi siada sam wygląd portalu. Interia mnie drażni. Strona jest moim zdaniem nieczytelna, zbyt dużo na niej napakowali. Co więcej, nie trawię także radia rmf fm ;) Zgadzam się ze zdaniem ufosa na temat skojarzeń - interia najwyraźniej ma inny target do którego niekoniecznie chciałbym być zaliczany. Jedyne z czego korzystam na interii to program kin.
Niestety, onet mnie coraz bardziej drażni. Ja rozumiem, że portal to nie fundacja charytatywna i zarabiać musi, rozumiem że reklama dźwignią handlu - ale do pasji doprowadzają mnie ich bannery flashowe odgrywające mi muzyczkę w tle, jeżeli tylko taka pojawia się to zmieniam stronę. Także flashowe bannerki jeżdżące w dół i w górę w miarę przewijania strony to irytujące przeszkadzajki, choć już mniej.

Pozdrawiam

PostNapisane: So gru 06, 2003 7:12 pm 
Nowy
Nowy

To kto w takim razie korzysta z reszty
działów tematycznych?, które jak grzyby po
deszczu powstają w onecie, jak odbicie
lustrzane programów tvn.. co nikogo nie dziwi.
Cudny marketing.

Korzystałem z pogoda.onet.pl ale teraz
wierze jedynie http://www.meteo.waw.ploraz
http://www.weather.com

Przepraszam, skłamałbym.

Sprawdzam na jakich pozycjach, znajdują się
strony moich klientów :P

PostNapisane: So gru 13, 2003 1:16 pm 
Przelotem
Przelotem

Witam.

Mam (niestety) skłonność do klikania w bardzo dużą ilość linków i odwiedzam bardzo dużo stron WWW o różnej tematyce.

Może to Was zdziwi, ale jako stronę startową nie mam ustawionego żadnego portalu, a "tylko" wyszukiwarkę http://www.google.pl.

Portalem, który najczęściej przeglądam w poszukiwaniu informacji jest Interia.pl. Nie raz zaglądam na strony Onet.pl, a najrzadziej (sporadycznie) na strony Wirtualnej Polski.

Częściej przeglądam serwisy tematyczne nie będące "pod opieką" portali.

PostNapisane: So gru 13, 2003 1:48 pm 
Działa
Działa

Osobiście używam Onet.pl bo uważam, że jest najlepszy i o wiele bardziej wyrazisty i czytelniejszy od Wp.pl na której zdarzyło mi się kluczyć bez końca aby znaleźć cokolwiek.

Onet.pl jest liderem w Internecie i ja go popieram :!:

PostNapisane: So gru 13, 2003 2:08 pm 
Przelotem
Przelotem

Cytuj:
Osobiście używam Onet.pl bo uważam, że jest najlepszy i o wiele bardziej wyrazisty i czytelniejszy od Wp.pl na której zdarzyło mi się kluczyć bez końca aby znaleźć cokolwiek.

Onet.pl - dobra zawartość merytoryczna, lecz według mnie nie zbyt udany wystrój graficzny, co nie których jego serwisów.

PostNapisane: So gru 13, 2003 2:22 pm 
Działa
Działa

Tak to prawda, że mogliby popracować nad wystrojem graficznym, no ale i tak są lepsi od Wp.pl

PostNapisane: So gru 13, 2003 4:45 pm 
Działa
Działa

Wp.pl z kolei ma błędy nawigacyjne i jest nieczytelna! Fakt, że Onet.pl byłby idealnym portalem jeżeli zmieniłby szate graficzną na bardziej coś przejżystego i przyciągającego uwagi. Ale co z tego, że Onet.pl to zrobi jak w opóźnieniu 2tyg. Wp.pl ściągnie pomysł zmienienia szaty graficznej i to samo zrobi bo nie pomyślą o tym sami :!:

PostNapisane: So gru 13, 2003 4:53 pm 
Przelotem
Przelotem

Hmm....widzę widmo wojny..............Onet vs. Wp

Co do WP to jestem chyba uprzedzony......bo jej właścicielem jest TP..........;-(

Każdy portal ma swoje wady i zalety.

A co do tego:
Cytuj:
że gdyby Onet miał lepszą szatę graficzną, to byłby portalem idealnym

- portal idealny nigdy nie istniał, nie istnieje i nie będzie istniał........

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1