• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: [dyskusja] sklepy internetowe ?
PostNapisane: Wt sie 24, 2004 9:36 am 
Nowy
Nowy

Na pewno każdy z was zna ten temat
z innej perspektywy !?

dzisiaj kazdy moze miec swoj e-sklep
pełno jest gotowych szblonów chociazby na
istore.pl gdzie roczny abonament
standartowego sklepu to 149 pln
inni co zdolniejści sami robią sklepik :wink:

pytanie ?
1. która branża sie opłaca?
2. czy najwazniejsze by mieć "produkt , który się sprzeda? 8O
3. na co klienci sie skarżą a co zachwalają podczas transakcji w sklepach internetowych
4. w ogóle jak idzie sprzedaż w sklepach internetowych ?

pozdrawiam
radek

Tytuł: Re: [dyskusja] sklepy internetowe ?
PostNapisane: Wt sie 24, 2004 9:54 am 
Działa
Działa

Moja propozycją jest ściągnięcie sklepu e-commerce z jakiegoś miejsca za darmo i jego używać :)

1. Która branża się opłaca? - Ta w której Ty, bądź Twoi współpracownicy jesteście najlepsi i będziecie mieli najwięcej produktów do sprzedania i która będzie się rozwijać.
2. Po co Ci sklep w którym nie masz produktów, które nie będą się sprzedawać? Wiadome i logiczne jest to, że to jest najważniejsze aby mieć produkt, który będzie się sprzedawał jak świeże bułeczki.
3. Klienci skarżą się przedewszystkich na interfejs sklepów on-line, chodzi głównie oto aby wszystko było napisane jasno i zrozumiale, nie było "pułapek" ani innych tego typu rzeczy. Zachwalają głównie odwrotności tego co napisałem czyli estetykę i oczywistą treść oraz szybkość transakcji. Bardzo podoba im się duża możliwość płatnicza: VISA, MASTER CARD, INTELIGO, mBANK. Chodzi mi o sposoby płatnicze za Twoje produkty.
4. Sprzedaż w sklepach internetowych zależy od produktów jakie się sprzedaje, jakiej są one jakości oraz on branży w której specjalizuje się sklep.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: Wt sie 24, 2004 10:13 am 
Przelotem
Przelotem

coz ja z koleji preferuje wykonanie wlasnego sklepu - wbrew pozorom nie jest to trudne, mnie zajelo tydzien (http://sklep.dva.pl). przyznam sie ze w chwili zalewu gotowych sklepow klienci zaczynaja marudzic na 100 takich samych a zauwazac jako "powazniejsze" te ktore sie wyrozniaja (to chyba tak jak z gotowymi pseudo "portalami" gdzie malo powaznie sie traktuje wiekszosc takich stron).

mam wrazenie ze waznym elementem jest pozycjonowanie i sposob dotarrcia do klienta ... wazniejsze niz sam towar :P

PostNapisane: Wt sie 24, 2004 10:26 am 
Nowy
Nowy

Cytuj:
Zachwalają głównie odwrotności tego co napisałem czyli estetykę i oczywistą treść oraz szybkość transakcji. Bardzo podoba im się duża możliwość płatnicza: VISA, MASTER CARD, INTELIGO, mBANK. Chodzi mi o sposoby płatnicze za Twoje produkty.

1. szybkośc transakcji ? Bartosz jak prowadzisz, bo zakadam że masz sklep,
kontakt z klientem ?
klient kupuje albo nie - tzn nie kontaktujesz się z nim przed momentem transakcji ? a jesli klient ma jakies zapytania dotyczace szczegółów produktu
(tak jest u mnie zazwyczaj :cry: )
2. jesli chodzi o mozliwości płatnicze to jak statystycznie to wygląda jaki sposób płatności najlepiej się sprawdza

PostNapisane: Wt sie 24, 2004 10:32 am 
Działa
Działa

Jeżeli autor tematu chciał kupić sklep za pieniądze to wątpliwe aby był w stanie napisać własny, bo najwidoczniej się na tym nie zna (przynajmniej ja tak wnioskuje).

Misz, jeżeli internauta chce kupić jakiś towar przez internet to czy sklep jest dobrze rozreklamowany czy też nie, napewno do niego dotrze.

Abyś dobrze rozreklamował sklep musisz reklamować go na stronach o podobnej branży i dodatkowo na Onet, Wp, Interii i na tyc samych portalach wypozycjonować sklep aby był w pierwszej 10 pod jak największą ilością słów kluczowych.

------------------------------------------------------------------------------

Niestety źle zakładasz gdyż nie mam sklepu on-line, ale trochę o tym czytałem i w miarę duzo kupuje przez Internet.

Dlaczego u Ciebie klient używa formularza zapytań? Poniewaz oferta nie jest do końca zrozumiała. Powienieneś opisać sposób zapłaty oraz dostarczenia produktu tak aby nie było żadnych niedomówień w tym kierunku. Wiadome, że klient może i ma prawo zapytać się czy (przykład), czy okno które sprzedajecie są szklane czy plastikowe bo to jest ciekawość klienta, niedoczytanie oferty przez klienta, bądź źle zredagowana oferta przez sklep. Pamiętaj aby oferta była napisana w sposób który nie budzi wątpliwości.

Sposób zapłaty to głownie przelewy bankowe, lub wystawianie faktur VAT lub pokwitować w momencie odbioru towaru. Sam wole płacić przy odbiorze towaru, gdyż nie przelew pieniędzy na konto w ciemno.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: Wt maja 17, 2005 11:09 am 
Nowy
Nowy

Sklep to dobry pomysł, choć dużo większe szanse na powodzenie ma sklep przy tematycznej stronie. (strona o muzyce na której psrzedajwsz CD).
Czy chcąc zakładać sklep trzeba zakłądać firmę i płącić wszystkie podatki? Czy też można sprzedawać nie osiągając tzw. Kwoty wolnej od podatku i poprostu miec to swoje 400zł bez ujawniania. Mówię tu o osobach nie rozliczających się z fiskusem bo rozliczający się muszą to chyba poprostu wpisać do PIT`u i koniec.
Jest prosty i legalny sposób na podniesienie zystku z każdego produktu o 5zł- wysatwiać to na aukcjach a na stronie dawać link czy baner z którego osoba przechodzi na aukcje, rejresuje się i zamawia produkt. Ty dotajesz 5zł z Programu Partnerskiego za które np. pokrywasz połowę kosztów wysyłki i produkt jest atrakcyjniejszy!

PostNapisane: Wt maja 31, 2005 2:14 pm 

Witam!

Sklep internetowy jest bardzo dobrym pomysłem, jednak musi on się wyróżniać, aby przyciągnąć Klienta. Musi być ciekawie wykonany, przejrzysty oraz zawierać szczegółowe opisy produktów oraz warunków zawarcia transakcji. Branża właściwie może być każda. Trzeba tylko przyciągnąć Klienta, co nie powinno być trudne, jeśli się np. posiada wysokiej jakości towar i sprawnie obsługuje zamówienia.

Pozdrawiam

Tworzenie stron www, sklepy internetowe, Intranet

Tytuł: A Gdzie To Znalezc
PostNapisane: N cze 19, 2005 9:07 pm 

No dobra a gdzie mozna znalezc jakis darmowy sklep intenetowy ?? Jak wiecie dajcie link pzdr :)

PostNapisane: Cz sie 11, 2005 4:59 pm 

Na stronie www.esklepy.net znajdziecie informacje które pomoga w załozeniu sklepu.

Oczywiscie zapraszam do dzialu http://www.esklepy.net/oferta.htm gdzie za niewilekie pieniadze możesz stac sie posiadaczem profesjonalnego sklpu internetowego.

Tytuł: Dobry darmowy sklep
PostNapisane: Śr wrz 21, 2005 11:23 am 

Polecam Quick.cart - świetny, polski sklep internetowy, na licencji GPL więc ZA DARMO

Link: http://qc.opensolution.org/

Sklep ma podstawową funkcjonalność, taką jaka jest zupełnie wystarczająca do uruchomienia sklepu, bez zbednych bajerów

Funkcjonalność można rozszerzyć przez instalacje dodatkowych pluginów, takich jak bramki płatnicze, dodatkowe opcje prezentacji i promocji produktów. Część z nich jest darmowa, część płatna, ale opłaty niewielkie.

Sklep jest stworzony przez polskich programistów, dzięki czemu można liczyć na szybka i fachową pomoc w razie problemów.

Strefa czasowa: UTC + 1