• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Dyskusja] CMS-y
PostNapisane: N sie 31, 2003 12:42 pm 
Przelotem
Przelotem

Krzysztof Aszkiełowicz napisał(a):
Właśnie o to chodzi że nie Wojtuś, webmaster strony może dokupić moduł, blok lub sam go stworzyc. Design ma juz w pakiecie (takie są moje założenia) :)

No tak, ale pod swojego nie można pisać modułów i bloków??? Jak sam napisałem i wiem czego mi brakuje to mogę sam siebie zadowolić :wink: ...

Tytuł: Re: CMS W PHP
PostNapisane: N sie 31, 2003 1:40 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

master82 napisał(a):
Czy mógłby mi ktoś polecić CMSa napisanego w php, najlepiej darmowego?
Interesowały by mnie też jakieś bardziej zaawansowane statystyki,tez w PHP.
help.
thnx

PHP-Nuke i wszystko jasne 8)

Ach wojtuś no comment :)

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: Cz wrz 04, 2003 6:04 pm 

Jak dla mnie PHP-Nuke to pomylka - ilosc bugow i dziur jest taka, ze az strach tego uzywac. IMHO na przecietnej witrynie CMS nie musi miec wcale bardzo rozbudowanej funkcjonalnosci i troszke wiedzy z PHP+MySQL pozwala napisac cos takiego w dosc krotkim czasie.

PostNapisane: Cz wrz 04, 2003 7:22 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Jakub napisał(a):
Jak dla mnie PHP-Nuke to pomylka - ilosc bugow i dziur jest taka, ze az strach tego uzywac. IMHO na przecietnej witrynie CMS nie musi miec wcale bardzo rozbudowanej funkcjonalnosci i troszke wiedzy z PHP+MySQL pozwala napisac cos takiego w dosc krotkim czasie.

Mistrzu :evil: jesteś taki mądrala to sam napisz CMS! :evil: Czas liczymy od dzisiaj zobaczymy w ile i jak Ci to wyjdzie?! Jestem bardzo ciekawy "w bardzo krótkim czasie" to nie są rzeczy takie jak HTML. Możesz mi tu mówić o CMS w miesiąc, ale to są brednie! :evil: Chyba jesteś za dobry na takiego matoła jak ja. Ale czas leci. Poczekamy, zobaczymy.

Co do PHP-NUKE wiesz co to są łatki "pathe" może byś odwiedził troche witryn a poźniej zaczął się wypowiadać!

PostNapisane: Cz wrz 04, 2003 8:05 pm 

Krzychu, nie goraczkuj sie, bo pomysle, ze nawrociles sie na phpnukizm ;) wiesz, wingroza tez ma patche... dobre porownanie. co do cms-a zas, to zrobiony przeze mnie kiedys wizerunek.com ma cms-a z duzym dodatkowym panelem do administracji baza mediow. oba sytemy sa dedykowane pod konkretne serwisy. nad kidprotect.pl pracowalem sam ok. miesiaca wlasnie. teraz zmieniam go diametralnie i tez robie cms dedykowany pod nowa wersje. ja sie mistrzu przezte 10 lat juz po stronach nalazilem, wiec najpierw zasiadz grzecznie do manuala php i mysql, naucz sie, zrob cos sam, a potem krzycz :) wybacz, ale nie przekonasz mnie, ze system cms, do ktorego na wejciu trzeba instalowac patche jest ok. tak jak nie przekonasz mnie, ze system operacyjny, do ktorego trzeba zainstalowac z 11 krytycznych servicepackow zaraz po instalacji jest spox.... a BTW - wyluzuj... wyluzuj, bracie :)

PostNapisane: Cz wrz 04, 2003 8:11 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Czy TY uważasz że ja nic nie umiem, że muszę siedzieć ciągle w manualu. Zwarz na co mówisz. I taki CMS jaki zrobiłeś to rzeczywiście CMS. Co do pathów to PHP-NUKE był najbezpieczniejszym, ale techniki się powiększyły i trzeba było załać luki na nowe technologie. Jeśli masz coś do mojej wiedzy, umiejętności. Napisz odrazu do Dawida.

dav@webinside.pl

PostNapisane: Cz wrz 04, 2003 8:16 pm 

Krzych - mowilem - nie goraczkuj sie. szanuje twoje prawo do tego, by uwazac phpnuke za dar bozy i najgenialniejsze dzielo programistyczne. co kto lubi. ja mam inne zdanie. od tego jest forum, by wypowiadaly sie na nim osoby, ktore sie roznia w pogladach, inaczej nie byloby dyskusji. to nie jest jednak powod, zebys na mnie napadal i wpadal w jakis amok jak dzieciak. ja twojej wiedzy komentowac nie bede, bo Cie nie znam i nie mam takiej potrzeby ani ochoty. ale to ty napadles na mnie emocjonalnie za moja spokojna, choc oczywiscie subiektywna, wypowiedz na temat php-nuke. poczytaj manualki, napij sie piwka i nie denerwuj sie tak, bo i po co?

a tak BTW - czy ktos z was zna i moze polecic jakis free system CMS (do potestowania sobie) dzialajacy w oparciu o PHP+PostgreSQL? Tak pytam pod katem stron fundacyjnych, bo na NASKowym serwerze MySQL nie ma, a ja do Postgresa podchodze jakos tak jak pies do jeza :-D

PostNapisane: Pt wrz 05, 2003 11:19 am 
Nowy
Nowy

To ja polece nasz polski jPORTAL :mrgreen: Maly i prosty w obsludze :) Najpowazniejszy blad byl w.... kalendarzu :D

www.jportal2.com

PostNapisane: Pt wrz 05, 2003 3:37 pm 

dobry CMS to taki który jest napisany bezpośrednio pod klienta; np. CMS2 mojej agencji jest zawsze dostosowywany full pod klienta - i tak powinno być, a co do php nuke to jest darmowe badziewie i na tym strony kooporacyjnej sie nie postawi.... a ten jportal to też nic specjalnego... za niedługo pokaże wam demo naszego nowego CMS'a2.........

PostNapisane: Pt wrz 05, 2003 11:33 pm 

Witam wszystkich
Przede wszytskim pisanie cms-a pod określonego klienta ma ta zaletę że nie musi on zawierac funkcji uniwersalności - jest w kończu napisany pod konkretnego klienta co ma ogromne znaczenie jesli chodzi o performance i szybkość jego działania. Wymaga to także o wiele mniej pracy niż napisanie CMS-a uniwersalnego.
Jeśli chodzi o rozgorączkowanego kolegę Krzysztofa A. To poczęści rozumiem jego fascynację php nukiem - znam tego użytkownika z nukepl.com

Wystartowałem z własnym cms-em 2 lata temu i pracuję nad nim do dzisiaj.
Czy warto napisac własnego cms-a ? - napewno, o wiele więcej satysfakcji - przy okazji można się nauczyć PHP - i nauczyć wiele o problemach i dziurach bezpieczeństwa własnego systemu.

Polecam napisanie własnego cms-a każdemu kto ma dużo czasu, kto lubi łamigłówki i jest perfekcjonistą.

Myślę że ja osobiście bedę pracował nad ostateczną wersją mojego systemu jeszce około 2 lat :lol:

Pozdrawiam

P.S.
Warto byłoby poprawić artykuł o phpnuke znajdujący się na tej stronie (ROTFL) - autorze zlituj sie nad nami !

PostNapisane: So wrz 06, 2003 7:28 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Artykuł poprawiony, troche się już zamieszałem :P.
Dzięki tintas za info :)

PostNapisane: N lis 23, 2003 10:49 am 
Nowy
Nowy

cmsy maja jedna wade - sa malo elastyczne, w cmsie nigdy nie osiagniemy tego co chcielibysmy osiagac ...

PostNapisane: N lis 23, 2003 2:02 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

CMS'y może nie są elastyczne, ale są tworzone pod klienta. I solidna firma skonfiguruje tak tgo CMS'a jak klient sobie zażyczył.

PostNapisane: Wt mar 09, 2004 1:32 pm 
Nowy
Nowy

Czy ktos mogl by mi podal liste 5 najlepszych CMS-ow?

PostNapisane: Śr mar 10, 2004 8:51 am 
Nowy
Nowy

Zawsze sadzilem ze CMS to system zarzadzania trescia a nie grafika... to tak do opinii w postach z poprzedniej strony :) Bardzo czesto CMS jest mylony ze zwyklym panelem administracyjnym. Nie wiem dlaczego osoby ktore udestepniaja np. dodanie newsa (poprzez formularz) uwazaja ze ich panel administracyjny jest CMS'em :P . Uzytkownik jedyne co moze zrobic w takim panelu to napisac newsa i wyslac do bazy, wow ale CMS :) . Podstawa CMS (moim zdaniem) jest jednak edytor WYSWIG. Obojetne czy zostal specjalnie napisany do CMS'a czy nie, ale uzytkownik korzystajacy z CMS'a NIE MUSI znac html'a. A jak w takim panelu administracyjnym czlowiek nie znajacy htmla ma zrobic pogrubioną czcionke?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1