• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: [Web Based] czy znacie jakieś ?
PostNapisane: Pn sie 04, 2008 12:22 pm 

Witam,

jestem tutaj nowym/świeżym użytkownikiem, tak więc przywitać się chciałem oraz zapytać, co sądzicie o aplikacjach webowych/web based ? Czy zetknęliście się z czymś takim ?
Chciałbym sprawdzić na ile ludzie znają takie pojęcia, jakie mają zdanie o takich aplikacjach.

Jak dla mnie takie aplikacje są przyszłością. Dlaczego ?
Ostatnio spotkałem się z taką aplikacją. Plik wykonywalny *.exe instalacja ok 5 minut na serwerach Windows, współpracuje ze swoją desktopową odmianą. Program do wystawiania faktur + kilka przydatnych rzeczy.
Baza kontrahentów przez przeglądarkę łącznie z gotową fakturką do wydrukowania, a wszystko to odbywało się przez przeglądarkę, bez js (javy script).

Udało mi się przetestować kilka aplikacji, głównie opartych na js i muszę stwierdzić, że szybkość ładowania się strony, przechodzenie przez kolejne moduły nie były zachwycające.

Czy spotkaliście się z takimi aplikacjami ?
Co o nich sądzicie ?
Czy można na tym zaoszczędzić wdrażając taką aplikacje np do biur rachunkowych ?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi, podpowiedzi, opinię.

Pozdrawiam.

Tytuł: Re: [Web Based] czy znacie jakieś ?
PostNapisane: Wt sie 05, 2008 1:55 pm 
Nowy
Nowy

Firma, a przede wszystkim właściciel/Prezes (w niektórych przypadkach Zarząd, Rada Nadzorcza) musi być przygotowany na taką zmianę (szczególnie pod względem akceptacji i przekonania do pomysłu - pokaż ile na tym można zaoszczędzić). Nie ma sensu przechodzenie na webbased software, jeżeli korzyści (materialne i niematerialne) będą niewielkie.

Po drugie, rozwiązanie powinno być proste w obsłudze, aktualizacji oraz powinno w łatwy sposób przenieść dane z obecnie wykorzystywanego systemu na docelowy.

Jedną wspaniałą cechą tego rozwiązania jest jego mobilność i osiągalność. Niestety, może się to przełożyć na to, że "zabieramy pracę do domu".

Dużo innowacyjnych lub dużych firm albo już dawno korzysta z rozwiązań webbased albo przymierza się do wdrożenia w ciagu najbliższych 6-12 miesięcy.

W Polsce trzeba przygotować software dla MŚP (Małe i Średnie Przedsiębiorstwa) o odpowiednio niższym koszcie wdrożenia i utrzymania!

Ja jestem na Tak, wiele innych osób zapewne też.

Do sukcesu nie trzeba także koniecznie budować od zera własnych rozwiązań, istnieją już gotowe. Wystarczy poskładać moduły lub napisać własne i dodać do gotowej platformy.

#1 Projekt W - realizacja #2 Projekt TF - koncept #3 Projekt TC - koncept

PostNapisane: Śr sie 06, 2008 9:31 am 

Ciesze się, że ktoś zainteresował sie tematem.

Mam takie pytanka do Ciebie.
Czy znasz nazwę jakiejś aplikacji webowej, która wdrażają duże firmy ? Chętnie poczytałbym o takiej aplikacji. Ewentualnie jakby było jakieś demo to nawet bym sobie obejrzał.

Jeżeli chodzi o MSP to znalazłem coś takiego:
http://emadar.eu:8001 <-- demo online i współpracuje ze wersją desktopową (wspólna baza)
Co prawda jeszcze się nie nadaje do pracy, bo często sie wiesza ale ten projekt jest dopiero w fazie rozwoju.

Skąd wiesz o tych wdrożeniach w dużych firmach ?

PostNapisane: Cz sie 07, 2008 11:03 pm 
Nowy
Nowy

flipklip napisał(a):
Mam takie pytanka do Ciebie.
Czy znasz nazwę jakiejś aplikacji webowej, która wdrażają duże firmy ? Chętnie poczytałbym o takiej aplikacji. Ewentualnie jakby było jakieś demo to nawet bym sobie obejrzał.

Microsoft SharePoint (WSS - freeware; Server - płatny, sporo :)).

Może nie jest to aż taka Web Aplikacja, która by rewolucjonalizowała WebApp Business (chociaż z drugiej strony..., gdyby poprawili element kompatybilności z innym oprogramowaniem niż Windows i IE), lecz jest to ten typ, który według mnie stoi ponad CMSami.

Bo czym jest Web Aplikacja? To nic innego jak oprogramowanie napisane z wykorzystaniem dynamicznej technologi Webu (ASP, ASP.NET, JavaScript, JSP/Java, Ruby...) wsparte bazą danych i dostępne z poziomu przeglądarki.

Istnieją sposoby na tworzenie Web Aplikacji w SharePoint'cie - są nawet gotowe tutoriale czy pomoc na Microsoft TechNet. Sam (co prawda, nie wdrażałem, bo zlecono to podwykonawcy) doświadczyłem takiego rozwiązania zaimplementowanego w SharePoint'cie.

flipklip napisał(a):
Skąd wiesz o tych wdrożeniach w dużych firmach ?

Się pracuje, się wie ;)

#1 Projekt W - realizacja #2 Projekt TF - koncept #3 Projekt TC - koncept

Strefa czasowa: UTC + 1