• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: [dyskusja] CMS - Kiedy stosować?
PostNapisane: Wt lut 24, 2004 8:47 pm 
Nowy
Nowy

Witam wszystkich

Chcę poznać Waszą opinię na temat przydatności CMSów ( jak Nuke ) dla małych serwisów. Czy Waszym zdaniem prowadząc taki serwis warto przesiąść się na CMS, czy lepiej korzystać z własnych rozwiązań, choć nie są one oczywiście tak zaawansowane...

Pytam, gdyż wiele mówi się o wyższości CMSów nad jakimkolwiek rozwiązaniem autorskim, ale przeraża mnie myśl, że miałbym cały serwis przenosić np. do PHP-Nuke...

Proszę o opinie...

Z góry dzięki za wypowiedzi

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: [dyskusja] CMS - Kiedy stosować?
PostNapisane: Śr lut 25, 2004 6:31 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Dużo o CMS'ach rozmawialiśmy: http://forum.webinside.pl/viewtopic.php ... hlight=cms

CMS na małą stronę nie ma sensu.

PostNapisane: Śr lut 25, 2004 7:03 pm 
Nowy
Nowy

Hmmm... to prawda... rozmawialiście dużo o CMSach i czytałem tamten wątek przed napisaniem mojego postu... nie było tam jednak konkretnych podpowiedzi dla takich jak ja, którzy zastanawiają się, czy w ogóle warto instalować CMS.

Jednak dziękuję za odpowiedź....

Pozdrawiam

PostNapisane: Pt lut 27, 2004 10:51 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

hm czy warto to zalezy od twoich umiejetnosci tzn. jezeli jestes w stanie zrobic proste ladowanie tresci przez jakies $id w url to mozesz sie pokusic o rozbudowanie swojej wiedzy o dzialanie na plikach i stworzenia chodziazby bardzo prostego cms'a (mi sie to udalo i nie sadze zeby bylo do tego potrzebne jakies ogromne multum wiedzy) a jezeli chodzi o wartosc jakiegos gotowca, to moje zdanie jest takie... jak masz powyzej 10 podstron i moze ich jeszcze przybywac to raczej tak a jesli nie no to nie chyba ze resc stron jest bardzo dynamiczna i jest to (instalacja cms'a) konieczne. ogolnie wole robic wszystko sam i zrobic wlasne, malutkie dostosowane wylacznie do moich potrzeb cms-y.

PostNapisane: So mar 06, 2004 8:13 pm 
Administrator

jeśli pytasz o małą stronę, (nie wiem 4-5 stron, cos w rodzaju wizytówki) ktora zadko jest aktualizowana to w ogole tworzył bym wszystko w htmlu. Gdy mowa już o dynamiczyn seriwsie i nieco większym od poprzednego to skłonny byłbym (o ile posiadałbym wiedzę) stworzyć własnego mini cms, do potrzeb tej strony. Nie stosowałbym NUKE, bo raz nie jestem za tego typu rozwiązaniami, a dwa nie lubie schematów i takich samych stron. Moim zdaniem od średnich po większe serwisy - to tylko cms i to tworzony pod własne potrzeby.

Tak jak WebInside - oparte w całosci na naszych rozwiązaniach, dzięki temu bez problemowo wykorzystujemy wszelkie możliwości tego cms i całe zarzadzanie stroną jest o niebo lepsze, niż przed 1 sierpnia 2003. To jest plus własnego cms - wiesz o nim wszystko, w razie potrzeby modyfikujesz, w razie awarii naprawiasz, nie wspominając już o "lekkości" prowadzenia serwisu.

Domena.pl: Promocja na hosting i domeny

Strefa czasowa: UTC + 1