• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: portal turystyczny nocleg.com
PostNapisane: N wrz 26, 2010 10:53 am 

Witam
W innym dziale tego forum napisałem że potrzebuję programisty na wspólnika do zbudowania bazy noclegowej na domenie nocleg.com.
Na razie nikt się nie pojawił zainteresowany.
Nie wiem czy to jest efekt tego że to się nie opłaca czy raczej brak zainteresowania.
W związku z tym czy to się opłaca?
Czy ktoś miał z was doświadczenie w tego typu działalności?
Dodam że niedawno oglądałem ceny domen na internecie i np: domena lato.tv kosztowała 150.000 zł albo hotele2012.pl za 100000zł.
Jak widać spora kwota a nocleg.com wydaje mi się że jest z nazwy lepszą domeną.
Wasze opinie bym prosił.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: portal turystyczny nocleg.com
PostNapisane: N wrz 26, 2010 10:26 pm 

Oczywiście się NIE opłaca. Branża turystyczna to łakomy kąsek dlatego setki a może nawet tysiące ludzi postanowiło założyć własne strony. Oprogramowanie jest proste a na allegro za grosze można kupić gotowe skrypty. Te strony rosną jak grzyby po deszczu i znikają po pół roku. Czym chcesz się wyróżnić? Jak chcesz popularnością przebić wiodące portale?

Wiem, że to gorzkie słowa ale lepiej żebyś o tym wiedział od początku. W każdej branży jest jeszcze coś do zrobienia ale jeżeli otworzysz tylko kolejny klon zwykłego katalogu ofert noclegowych to nie zarobisz na tym złotówki. I nie tkwij w błędzie, że uda Ci się przebić jeżeli zrobisz coś lepszego o 5% od innych. Ty musisz zrobić lepiej o 50 albo 100%. To musi być coś nowego, wyjątkowego, zaskakującego.

Te ceny domen, które wymieniłeś są z kosmosu. Tak jak niektórzy myślą, że zbiją kokosy po otworzeniu pięciotysięcznego portalu turystycznego tak samo inni uważają, że się dorobią na jednej marnej domenie. Domena nie jest warta tyle na ile wycenia ją jakiś dzieciak na allegro a tyle ile ktoś jest gotów za nią zapłacić. Mam tu na myśli oczywiście nie Ciebie a te dwie domeny, które wymieniłeś :)

PostNapisane: N wrz 26, 2010 11:46 pm 

Niewielu klientów otrzymasz, jeżeli ludzie przede wszystkim sami Cię nie znajdą. Jeżeli sam wyjdziesz do klientów - to zwróć uwagę na to, że jeżeli oni nie otrzymają klientów od Ciebie - odwrócą się na dobre lata i już nie wrócą...

Wniosek jest dosyć prosty, promocja takiego przedsięwzięcia, dotarcie do klienta, który jest de facto klientem a nie rekordem w bazie danych to baardzo droga sprawa... Sama domena nocleg.com - nie sprawdzając przypuszczam, że jest tyle warta ile mojsupernocleg.com (przykładowa domena, która nawet nie wiem czy istnieje).

PS: Przy wielu domenach i podawanych sumach to wymysł piarowski... dzisiaj domena jest niewiele warta o ile nie jest bezpośrednio związana z Twoją marką (np: microsoft.pl ) lub nie jest domeną, która posiada już ruch i pozycję w konkretnej tematyce.

Jak autor wyżej napisał, zadaj sobie pytanie (w tym sensie) - dlaczego Ty byś skorzystał z Twojej oferty, co ona wnosi do mojej oferty(klienta Twojego) i dlaczego... jeżeli Twój pomysł zaskoczy sam Ciebie (pozytywnie) - to można spróbować ;)

Pomyśl, czy nie warto skupić się na czymś zupełnie innym np:
1. "wymiana noclegów/kanapy"
2. głównie ocena noclegów
3. rezerwacja noclegów (nie hoteli a noclegów/agroturystyki itd..)
4. powiadomienie o interesujących noclegach (np: sms, email, gg...) w interesujących terminach jak np. sylwester..

PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 11:57 am 

oczywiście nie planowałem zrobić kolejnego klona obecnych baz noclegowych, tylko raczej tak jak napisałeś w punkcie drugim. A sama baza noclegowa była by dodatkiem.

PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 12:15 pm 

A bym zapomniał nie jestem programistą, czy drupal dał by radę z takim portalem??

PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 2:45 pm 

Portali oceniających noclegi jest również wiele. I nikt na tym chyba nie zarabia. Ludzie może i wejdą, poczytają ale żaden klient nie zapłaci skoro każdy będzie mógł go obsmarować. Zrób taki portal to zobaczysz jak sąsiad z sąsiadem się gryzą i wystawiają sobie niepochlebne opinie :) A Ty siedzisz tylko na telefonie i wysłuchujesz, że on przecież płaci a Ty mu antyreklamę robisz.

Drupal spokojnie wyrobi aczkolwiek nie jestem jego fanem a pracowałem z nim półtora roku. Ale to tylko moje osobiste odczucie ;) Jednak lubię własne rozwiązania.

PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 7:39 pm 

A na jaką kwotę mógł bym go wycenić rozsądna cene ?

PostNapisane: Śr wrz 29, 2010 12:15 pm 

"Go" ? Tzn. co chcesz wycenić? Bo nie rozumiem :)

PostNapisane: N paź 03, 2010 1:25 pm 

Chodzi mi o nocleg.com za ile to można sprzedać?

PostNapisane: N paź 03, 2010 2:44 pm 

Hmmm ciężko wywróżyć. Wystawiłbym na allegro albo dropped.pl. Gdyby to była PL.... :) Ale jest słowo kluczowe (chociaż trochę lepiej byłoby gdyby było "noclegi"). Za kilka tysięcy powinna pójść. Ale to tylko moje zdanie, nie jestem zbyt aktywny w tej branży.

Strefa czasowa: UTC + 1