• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: [pytanie] Inwestować w .pl czy .eu?
PostNapisane: Wt mar 14, 2006 1:41 pm 
Nowy
Nowy

Witam,

Mam nadzieję, iż temat umieszczam we właściwym do tego miejscu ;) Jednakże nie to jest tematem mojego wątku.

Chciałbym zasięgnąć porady u uczestników tego forum w sprawie tworzenia serwisu www zajmującego się wizerunkiem stron www.

Mianowicie chodzi o kwestię rejestracji domeny krajowej .pl bądź ogólnoeuropejskiej .eu.

Chodzi o to, iż ten serwis miałby być kierowany początkowo tylko do publiczności polskiej, natomiast później - w zamyśle - rozszerzany na rynki europejskie - pomimo sporej konkurencji panującej na "Zachodzie". W związku z tym, czy jest sens pakować się z działalnością bezpośrednio w domenę nazwadomeny.eu czy pozostać przy nazwadomeny.pl i z nią wchodzić później ewentualnie na rynek europejski?

//
7 kwietnia rozpoczyna się ostatni, trzeci etap, rejestracji domen .eu i w razie czego nie chciałbym w łatwy sposób stracić owej domeny - a na pewno zostanie urządzone niezłe "polowanie".
//

Mam nadzieję, że dość zrozumiale przekazałem to, o co mi chodzi :)
Dziękuję za odpowiedzi.

#1 Projekt W - realizacja #2 Projekt TF - koncept #3 Projekt TC - koncept

Tytuł: Re: [pytanie] Inwestować w .pl czy .eu?
PostNapisane: Śr mar 15, 2006 4:02 pm 
Nowy
Nowy

Tak, tyle, że ja mam już kilka domen na utrzymaniu (głównie .pl) i koszt ich odnowienia jest dla mnie jednak sporym obciążeniem.

Druga sprawa, że tak na prawdę nie wiadomo po ile będą sprzedawane domeny .eu i ile będzie kosztować ich odnowienie.

PostNapisane: Pt mar 31, 2006 1:01 am 
Nowy
Nowy

To fakt, że wszyscy teraz oferują promocyjne ceny rejestracji nowych domen ale wydaje mi się, że odnowienie nie powinno być droższe niż .pl a przy odrobinie szczęścia .com ;]

Allen z twojej sygnatury widzę, że zajmujemy się podobna tematyką. Ja rzuciłem się na pewną domeną .eu dość dawno temu i zobaczymy co z tego wyjdzie. Nazwa taka, że z pewnością byś nią nie pogardził ;D

Co do pytania to na twoim miejscu zabrałbym się od razu za promowanie i pozycjonowanie docelowej domeny. Jeżeli działaność ma być w późniejszym czasie prowadzona rónież poza granicami Polski to chyba trzeba od razu myśleć nad europejska domeną.

Jednak strona skierowana do polskich odbiorców powinna mieć polską domenę bo poźniej jest bardziej widoczna w wynikach wyszukiwania na "polskich" googlach.

PostNapisane: Pt mar 31, 2006 8:37 am 
Nowy
Nowy

Sądzę, że z tymi promocjami na domeny .eu będzie podobnie jak w przypadku .pl, tzn. rejestratorzy dadzą 50-60% upust przy rejestracji, a odnowienie (za 1 rok) wyniesie ok. 100zł + VAT.
Do .com to im trochę jednak brakuje... nawet rejestracja .pl często więcej wyniesie niż odnowienie .com - ale byłoby miło 8)

O szerokim pozycjonowaniu raczej nie ma mowy, chyba, żeby stworzyć wizytówkę na stronie - ale z tym też wiele nie za wypozycjonuję. Całę pozycjonowanie to skomplikowany biznes i tymbardziej, jeżeli wchodzimy z nowym biznesem do świata po raz pierwszy, to drugiego "pierwszego wejrzenia" już nie zrobimy, więc trzeba obrać dobrą strategię :)

Generalnie wpierw chciałbym podnieść świadomość domeny, a reszta się potoczy później...

Co ciekawe, niedawno dla "fun'u" sprawdziłem, czy jest wolna taka domena w .com... i jest ;D 8O (już moja ;)).

Swoją drogą miałem się pobawić w "polowanie", ale raczej ograniczę się w tych zalotach do niezbędnego minimum ;) Start już za niecałe 7 dni :>

PostNapisane: Pt mar 31, 2006 10:09 am 
Nowy
Nowy

A ktoś wie na jakich zasadach odbywać się będzie rejestracja? Czy decyduje czas zgłoszenia chęci kupna domeny w prerejestracji czy zwyczajnie jest to losowanie?

Z tego co widzę to dużo ludzi czatuje i rejestruje po kilka ciekawych domen żeby to później sprzedać. Wydaje mi się jednak, że co poważniejsze firmy czy organizacje już sobie ustawiły swoje domeny ;>

PostNapisane: Pt mar 31, 2006 11:21 am 
Nowy
Nowy

Sensej napisał(a):
A ktoś wie na jakich zasadach odbywać się będzie rejestracja? Czy decyduje czas zgłoszenia chęci kupna domeny w prerejestracji czy zwyczajnie jest to losowanie?

Od 7 kwietnia - kto pierwszy, ten lepszy.

Jeżeli chodzi o wnioski złożone u rejestratorów, najprawdopodobniej również będzie obowiązywać metoda "kto pierwszy, ten lepszy", wszystko będzie zależeć od tego, któa firma szybciej prześle zgłoszenie, mogą decydować setne sekundy ;)

Ponieważ tyczy się to krajów całej Unii Europejskiej, no cóż... chyba nie trzeba już komentować ile tych wniosków napłynie ;)

Sensej napisał(a):
Z tego co widzę to dużo ludzi czatuje i rejestruje po kilka ciekawych domen żeby to później sprzedać. Wydaje mi się jednak, że co poważniejsze firmy czy organizacje już sobie ustawiły swoje domeny ;>

Tego dotyczyły dwa pierwsze etapy rejestracji domen .ue - głównie dla nazw firm, zastrzeżonych znaków towarowych i handlowych, itp.

PostNapisane: Pt mar 31, 2006 11:34 am 
Nowy
Nowy

A jak to jest w przypadku firm, które nie zarejestrowały swoich nazw na czas bo to też interesujące jest. Kiedyś czytałem, że osoby rejestrujące domeny w nazwach innych firm z zamiarem ich późniejszej odsprzedaży mogą zostac pozbawione praw do tych domen.

Czy coś o tym wiecie, czy to w ogóle prawda?

PostNapisane: Pt mar 31, 2006 12:09 pm 
Nowy
Nowy

Sensej napisał(a):
Czy coś o tym wiecie, czy to w ogóle prawda?

Jeżeli firma nie zdąży zarezerwować sobie domeny z nazwą firmy/produktu, itp., będzie mogła dochodzić swoich praw, nawet w postępowaniu sądowym, jeżeli osoba, która wykupiła omawianą domenę, będzie chciała wyłudzić od firmy pieniądze za jej sprzedaż.

Wtedy "spryciarz" może nawet słono dopłacić do interesu - m. in. dlatego ja się nie tykam "takich sposobów" zarobku.

Wolę znaleźć domenę o dobrym potencjale na wortal tematyczny, niż rejestrować domeny ze znakami zastrzeżonymi - które łatwo stracić.

PostNapisane: Pt mar 31, 2006 1:14 pm 
Nowy
Nowy

Trzeba wtedy wycyrklować idealnie cene żeby firmie bardziej opłacało się kupic od nas domenę niż oddaqwać sprawę do sądu ;P

PostNapisane: So lis 30, 2013 1:52 pm 
Nowy
Nowy

Sensej napisał(a):
żeby firmie bardziej opłacało się kupic od nas domenę niż oddaqwać sprawę do sądu ;P

Tylko trzeba pamiętać, że koszty przegranej sprawy ponosi przegrany, a jak firma jest duża i ma dobrych prawników z doświadczeniem w tej dziedzinie, to potencjalnie może wygrać.

http://www.poradniki.zgora.pl/jak-inwes ... -gieldzie/ - porady jak inwestować na giełdzie, jest to krótki i prosty poradniki napisany łatwym językiem z podstawowymi zasadami inwestowania na giełdzie.

PostNapisane: So wrz 30, 2017 8:10 pm 

Ja bym się pogodził z rzeczywistością..

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1