• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Inwestycja w serwis
PostNapisane: N gru 12, 2004 12:05 am 

Witam!

Mam pytanie do ludzi ktorzy naprawde zajmuja sie e-biznesem na powaznie.

Powiedzmy ze mam mozliwosc zainwestowania w serwis www kwote okolo 30 tys. zlotych. Tnz. serwis mialby dopiero powstac. Jest pomysl i wizja. Na co mozna wydac taka kwote aby strona zaczela sie zwracac po jakims czasie(oczywiscie nie szybko ale systematycznie). Podstawa to napewno inwestycja w reklame. Mysle o jakims wiekszym serwisie/wortalu. Czy wogole to ma sens? czy moze jest to zbyt niepewny rynek do tego typu inwestycji? Oczywiscie wiem ze to zalezy od pomyslu ale chcialem poznac ogolnie wasze opinie....

POzdrawiam

Tytuł: Re: Inwestycja w serwis
PostNapisane: N gru 12, 2004 12:57 pm 
Przelotem
Przelotem

Rynek jest pewny, za 30tys można wiele zdziałąć i przy odrobinie umiejętności i dobrym pomyśle Ci się to zwróci. Wciąż brakuje pewnych serwisów w Polskim internecie, z czego widze kilka pewniaków.
Wszystko to kwestia dobrego przemyślenia, dobrego planu itp.

PostNapisane: N gru 12, 2004 7:30 pm 
Administrator

mógłbys powiedzieć także jaka branza, co miało by być podstawią dochodu itp.. nie mówie o szczgolach, ale podstawowych aspektach - bysmy mogli cos wspolnie ocenic...

Domena.pl: Promocja na hosting i domeny

PostNapisane: Pn gru 13, 2004 5:57 pm 

Serwis mialby miec w pewnym sensie charakter generowania kontaktow, zarabiac mialby na oplatach za wpis do niego, reklamach, linkach, artykulach sponsorowanych itd. Cos w tym rodzaju... To jest w badzo wczesnej fazie projektu...

Interesują mnie wasze opinie jak najlepiej zainwestowac takie pieniadze, na co zwrocic uwage przy kampani reklamowej itd....

w koncu pieniadz rodzi pieniadz, lecz to w cale nie takie proste :P

PostNapisane: Pn gru 13, 2004 6:56 pm 
Administrator

Generalnie przy takiego typu serwisach (nie tematycznie, ale organizacyjnie) spotkałem się z metodą, ktora jest dosc ciekawa. Chodzi mi o to, ze najpierw serwis generuje ruch organizując darmowy wjazd przez np. okres pol roku,. potem mając sporą baze klientow mozna wprowadzic jakies oplaty. Technika niskiej pilki sprawi ze ludzie będą mieli korzysci z ew. posiadanej rzeczy i jak serwis bedzie na poziomie, to wykupia abonament, ale to tak wstępnie - jako wstępna faza rozwoju takiego seriwsu wg mojego skromnego zdania.

Jesli chodzi o formy zarabiania - tu bym nastawił się nieco sceptycznie,. to tak każdy mówi, "a zarobie sobie na reklamach, linkach, artykulach sponsorowanych". W praktyce nie jest tak róźowo. Trzeba mieć kupe odwiedzin to raz, dobrą (jakąś określiną) grupe docelową i i tak nie stanowi to podstaw sukcesu reklamowego. Z oplatami za wstęp moze byc inaczej, tylko trzeba ta madrze rozplanowac.

Pytasz Veron o inwestowanie na reklamę. Nie powiem, ze zasób kasy jest niezły, wiec mozna przyjąć kilka form rozwoju. po pierwsze zatrudnić kogoś od PR (chocby na napisanie 1, 2 notek prasowych) dla prasy. Przy nowym seriwsie, ktory domyslam się ma byc porządny to chyba pierwszy i niezbędny krok o tym. Dobry specjalista PR ma swoją bazę dziennikarzy do któych dociera i pierwszy etam promocji (nie nazwę PR reklamą, choc w gruncie rzeczy, hehhe...) mamy za sobą. Jesli do jakichś seriwsów informacyjnych nie da się dotrzeć - sugeruję wykupienie artykułów promocyjnych - daje to o wiele większe korzysci i jest skuteczne (np. klikalnosc) niz np. banner. Oczywiscie uderzyc w seriwsy zajmujące sie siecią (nowe sajty) a takze w swoją grupe docelowa (nie okresliles grupy docelowej, odbiorocow wiec ciezko jest powiedziec).

I bez bannerow tez pewnie sie nie obejdzie - ale tu ostroznie.., kase radziłbym wydac takze na dobry CMS z uwzględnieniem SEO przed jego produkcją. Mega wazna rzecz, a wszyscy o tym zapominają. Jesli ktos kto buduje CMS nie zna sie na SEO - zatrudnijcie kogos dobrego, a ta inwestycna z pewnoscią sie zwroci i to w błyskawicznym tempie...

to takie moje krotkie zdanie na ten temat

Domena.pl: Promocja na hosting i domeny

Tytuł: Jak inwestować
PostNapisane: So mar 15, 2014 8:33 pm 
Nowy
Nowy

Stary temat i wiele się zmieniło, ale można powiedzieć tylko jedno - o ile kiedyś był to w miarę, czy też bardzo rozwojowy rynek to dzisiaj inwestowanie w serwis jest bardzo ryzykowne, szczególnie jeśli chodzi o stawianie na tylko jeden serwis. Niestety, aktualnie wszystko jest zależne od ruchów wielkiego G. także wiele nie potrzeba, żeby tak inwestycja padła dosyć szybko. Jak już to lepie mniej zainwestować, ale w kilka serwisów, wtedy ryzyko się rozkłada, bo pada jeden to mamy jszcze inne, a nie budzimy się z palcem wiadomo gdzie z dnia na dzień.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: So wrz 30, 2017 8:10 pm 

Tak, boom internetowy dawno minął i trudno znaleźć dobrą niszę dla siebie

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1