• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Własny serwis internetowy - pomoc
PostNapisane: Pn wrz 01, 2008 12:10 pm 

Witam, chciałbym założyć własny serwis internetowy, który ma zarabiać i mam kilka pytań, a nie mam czasu by przeczytać wszystkie tematy:
1. czy potrzebne jest założenie firmy lub spółki ?
2. czy od dochodów z np. google adsense płaci się podatki i jeżeli tak to w jaki sposób trzeba je płacić ?
3. czy istnieje jakiś poradnik odnośnie zakładania serwisu internetowego to proszę o link ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Tytuł: Re: Własny serwis internetowy - pomoc
PostNapisane: Pn wrz 01, 2008 7:32 pm 
Moderator

Co do pierwszego to wydaje mi sie ze nie potrzebujesz firmy ale moze to zalezy w jaki sposob chcesz zarabiac...
a co do poradnika to polecam nauke HTML/CSS i pozniej PHP i Mysql to wtedy mozesz pomyslec o zalozeniu powaznego serwisu.
A do tego czasu to ktos odpowie Ci na drugie pytanie bo nie mam pojecia?? :oops:

Tytuł: Re: Własny serwis internetowy - pomoc
PostNapisane: Wt wrz 09, 2008 9:30 pm 

No to będzie odpowiedź na drugie pytanie. Dużo zależy od tego gdzie znajduje się serwer na którym postawisz swój serwis.
Teraz troszeczkę teorii.
Reklamy takie jak googlowskie adsense wyświetlane są ze stanów. Tak więc są poza jurysdykcją prawa polskiego. Tak więc jeżeli twój serwer znajduje się poza granicami naszego kraju (a najlepiej poza granicami UE) to nie płacisz VAT-u od usługi jaką jest wynajmowanie miejsca pod reklamę.
UWAGA
Jeżeli twój serwer znajduje się w USA to zmieniają się zasady umowy z google (podczas rejestracji jesteś pytany o to czy prowadzisz interesy z firmami ze stanów) jaki to ma skutek nie wiem ale prawdopodobnie również chodzi o VAT.

Ale, ale pieniążki przychodzą a wiadomo dochód to dochód, ja na ten przykład wliczam to do rocznego rozliczenia podatkowego.

To co napisałem powyżej nie jest fachową wiedzą z zakresu polskiego prawa podatkowego, jest to jedynie bardzo okrojona i skompresowana moja własna zaczerpnięta ze znajomości przepisów, interpretacji i rozwiązań stosowanych w różnego typu programach afiliacyjnych. Nie jestem radcą podatkowym ani urzędnikiem urzędu skarbowego, dlatego to co napisałem nie jest w żadnym wypadku wykładnią prawa i jak wiadomo jeżeli ktoś trafi na wrednego urzędasa to i tak mu doje... doliczą. Temat jest obszerny, i nie mam czasu się nad tym do końca rozpisywać, najlepiej odwiedź forum pomocy google adsense oraz serwisy takie jak bankier.pl.

P.S.
Jeżeli nie masz czasu czytac postów na forum to jak chcesz znaleźść czas na tworzenie serwisu? Serwis internetowy to nie jest łatwy kawałek chleba, i trzeba poświęcić dużo czasu zanim zacznie przynosić jakiekolwiek dochody.

Strefa czasowa: UTC + 1