• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: [Pytanie] Katalog stron www
PostNapisane: N lip 15, 2007 11:07 am 

Od pewnego czasu zastanawiam się nad stworzeniem katalogu stron www. Mam jednak kilka pytań. Czy trudno jest rozpowszechnić taki katalog w sieci? Skąd na początek wziąć bazę wpisanych stron? Jaki PageRank powinien mieć katalog, żeby można go było uznać za dobry? W jaki sposób uzyskać ten PageRank? I czy opłaca się wogóle prowadzić taki katalog?

Prosiłbym o odpowiedz na ww pytania. Z góry serdecznie dziękuje za pomoc :)

Pozdrawiam
Łukasz

Tytuł: Re: [Pytanie] Katalog stron www
PostNapisane: N lip 15, 2007 10:36 pm 
Nowy
Nowy

Zadaj sobie na wstępie pytanie o to, co dają katalogi i dlaczego PR dużej części z nich spadł do 0, nawet w przypadku wcześniejszego PR=5, a także dlaczego już teraz nie robi się katalogów pod zaplecza tylko skupia się na nowym "wynalazku".

ps. PR nie jest jedynym wyznacznikiem wartości strony, a mało katalogów można uznać za dobre.

PostNapisane: Pn lip 16, 2007 8:06 am 

Zawsze myslałem że katalogi są po to żeby katalogowac strony w odpowiednich kategoriach i dzieki wysokiemu PR zwiększać PR stron zakatologowanych.

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego PR katalogow spada tak drastycznie. Dlaczego?
Cytuj:
także dlaczego już teraz nie robi się katalogów pod zaplecza tylko skupia się na nowym "wynalazku"

W tym zdaniu nie wiem co miałeś na myśli;) Jeżeli mógłbyś je wyjaśnic, byłbym wdzięczny:)

Pozdrawiam

PostNapisane: Pn lip 16, 2007 11:14 am 
Nowy
Nowy

Na razie nie mogę pisać dłużej, ale fraza to - presell pages.

//edit:

Chodzi o to, że doszło do zmian w algorytmie Google, który chce obniżyć wartość linków w katalogach a stawia na jakość i na linki w treści. Wpłynęło to na wyzerowanie PR naprawdę wielu katalogów - nawet tych z PR=5. Zmniejszyła się również liczba ich zaindeksowanych podstron, dlatego jeśli już robisz katalog, musi on być naprawdę wartościowy z unikalną treścią, ale o tym napiszę dalej. Dużo mniej jest wart link umieszczony wśród kilku czy kilkunastu linków w stopce niż link, który otoczysz treścią w artykule. Link w artykule wygląda naturalnie, tak jakbyś pisał powiedzmy o samochodach i uważał, że w tym miejscu warto wspomnieć o pewnej stronie. Link ma oczywiście największą wartość, jeśli nie dość, że jest otoczony treścią, to znajduje się na stronie powiązanej tematycznie z pozycjonowaną przez Ciebie stroną, strona linkująca ma spory link popularity i ma wysokie pozycje w Google na frazy, na które pozycjonujesz swoje strony, strona linkująca znajduje się w innej domenie na innym IP, domena ta ma już spory staż, np. kilka lat i parę innych czynników. Szczegółów dowiesz się z książek, blogów (np. ten z mojego podpisu, bo już pisałam na ten temat) i for, np. forum PiO - www.forum.optymalizacja.com na którym ten temat był poruszany.

Dlatego właśnie nie warto zakładać nowych katalogów, chyba że ma to być skrypt autorski, katalog będzie moderowany, kategorie będą zawierały unikalne opisy (np. w każdej kategorii dasz krótki wstęp zawierający słowa kluczowe), dasz unikalne mety, będzie się on ładnie prezentował od strony wizualnej, będzie wartościowy dla użytkowników i parę innych czynników.

PostNapisane: Pt wrz 07, 2007 11:32 am 
Nowy
Nowy

Dodałem jedną z moich stron do kilku najlepszych katalogów, tak na próbę.
Zero powrotów!

Nie ma lepszej drogi jak starane przygotowanie strony pod Google, a tu
stawia się na treść

PostNapisane: N kwi 13, 2008 10:37 am 

motopoland napisał(a):
Dodałem jedną z moich stron do kilku najlepszych katalogów, tak na próbę.
Zero powrotów!

A ile razy sam wchodziłeś na jakąś stronę przez katalog? Albo Twój znajomy? ;) Przez katalogi się nie wchodzi.. to tylko służyło pozycjonowaniu bo aktualnie nikt w to nie inwestuje (poza młodymi pozycjonerami, którzy zrozumieją może kiedyś, że to nie ma sensu). Za dużo linków wyjściowych, ogólnie słaba siła.

PostNapisane: Cz gru 25, 2008 8:52 am 

zanim założysz własny katalog lub spróbujesz dodać swoją stronę do już istniejącego, zobacz statystyki odwiedzin mojej stronki:

http://extremetracking.com/open;ref1?login=zip9

kilka miesięcy temu dodałem ją do wielu katalogów (nawet nie będę wymieniał, szkoda czasu), a odwiedziny dostaję tylko z wp i onetu (no i google, ale to wyszukiwarka, a nie katalog).

w skrócie - odrazam wszelkie zabawy z katalogami oprócz wp i onet

PostNapisane: Pt sty 08, 2010 2:46 pm 

Katalogowanie jest również ważnym czynnikiem w pozycjonowaniu. Nie daję to rewelacyjnej mocy, może nawet i słabą ale nie zapominajmy, że w pozycjonowaniu chodzi również o różnorodność pochodzenia linków.
Więc katalogi też są potrzebne. Dodatkowo jest wiele katalogów, które oferują strony szczegółów oznacza to, że oprócz linku wychodzącego na liście, nasz wpis jest na osobnej podstronie którą możemy podlinkować a wtedy stanowczo poprawia się wartość naszego wpisu.

Dla tego jeśli katalog jest zadbany i moderowany to warto dodać do niego wpis.

p.s.Rozpowszechnienie nie jest trudne pod warunkiem, że katalog się wyróżnia.

Katalog polskich stron

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1