• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: [dyskusja] Kontakt z mediami
PostNapisane: N lut 13, 2005 2:30 pm 
Działa
Działa

Czy osoba prowadząca serwis tematyzny który wciąż się rozwija, pozyskuje nowych użytkowników, w miarę średnio pozyskuje klientów zakupujących reklame itd. powinno skorzystać z pewnej formy reklamy, jaką jest kontakt z mediami?

Wielokrotnie widziałem jak WebInside.pl jest opisywane na łamach wielu czasopism komputerowych i to zbudziło we mnie nowy sposób reklamy dla serwis, które mają szanse na przyszłość.

Czy uważacie, że napisanie e-maila, lub oficjalnego pisma do gazety tematycznej (adekwatnie do tematyki serwisu) o opisanie naszej strony na łamach jednego numeru, lub poświecenia jej artykułu? Wiem, że gazety się często zgadzają pod warunkiem że jest co opisywać :)

Dzięki temu adres naszej strony trafi do wielu czytelników, którzy nawet nie wiedzieli o istnieniu naszej strony :)

Co sądzicie o tym pomyśle?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: [dyskusja] Kontakt z mediami
PostNapisane: N lut 13, 2005 3:37 pm 
Administrator

oczywiscie - ePR czy PR to bardzo wazny czynnik w procesie kreowania wizerunku seriwsu internetowego/strony www, nawet komercyjnej/ produktu w sieci i nie tylko. tylko pamietac trzeba o kilku sprawach; nie byc nachalnym, nie pisac bzdur (czego ja sie naczytam w niektorych notkach to huhu) i warto pamietac ze media lubia innowacje, a nie lubia jak ktos probuje zrobic profesjonalna sprawe z banalnego problemu (przynajmniej mi sie tak wydaje)...

Domena.pl: Promocja na hosting i domeny

PostNapisane: N lut 13, 2005 5:31 pm 
Działa
Działa

Dobrze, skoro uważasz że kontakt z mediami jest bardzo ważny w kreowaniu własnego wizerunku serwisu to powiedz taką małą rzecz. Czy lepiej jest napisać gotowy artykuł wyrażający się pozytywnie o naszej stronie czy lepiej jest poprosić o pozytywną opinie ale nie dawać gazecie gotowca.

To było pierwsze pytanie, a teraz drugie, na przykładzie WebInside.pl pisałbyś napewno do gazet tematycznych: Chip, Komputer Świat, Click, Enter itd.
A czy warto jest pisać do gazet codziennych, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Wprot, Newsweek, Fakt - wiem że niektóre napewno nie poświęcą o naszej stronie miejsca w swojej gazecie, ale to był przykład gazet pozatematycznych, czy do takich też pisać?:)

Co zaoferować gazecie w zamian za napisanie artykułu?

PostNapisane: N lut 13, 2005 6:54 pm 
Administrator

Bartosz Olszewski napisał(a):
Czy lepiej jest napisać gotowy artykuł wyrażający się pozytywnie o naszej stronie czy lepiej jest poprosić o pozytywną opinie ale nie dawać gazecie gotowca.

gotowiec, nikomu z dziennikafrzy nie bedzie sie chciało nic napisac o towjej stronie, a jesli tekst twoj bedzie madry, przemyslany i nioe bedzie reklamą samą w sobie to moze nawet go opublikuja :wink:

A czy warto jest pisać do gazet codziennych, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Wprot, Newsweek, Fakt - wiem że niektóre napewno nie poświęcą o naszej stronie miejsca w swojej gazecie, ale to był przykład gazet pozatematycznych, czy do takich też pisać?

jak znajdziesz cos wspolnego ze swoją stroną i oni sie tym zainteresuja to prosze bardzo

Co zaoferować gazecie w zamian za napisanie artykułu?

hehe, a to dobre, nie traktuj PR jako reklamy... po 2 zrob tak, aby to oni musieli Ci dziekowac za jakis DOBRY material, a nie "mam strone i se jest taka fajowa ona, a oto adresik"

jak podejdziesz do pr nieporfesjonalnie to nie licz na nic, po prostu :wink:

PostNapisane: N lut 13, 2005 7:20 pm 
Działa
Działa

Skoro twierdzisz, że gotowca podesłać po zaakceptowaniu propozycji przez gazete to jakiej długości ma być tekst? Strona, dwie? - To też ustala gazeta ile miejsce nam poświęci?

A jeżeli te gazety pozatematyczne mają np. rozdział w każdym numerze "Komputery" lub "Internet" to wtedy rzeczywiście warto spróbować, ale z tego co się orientuje Gazeta Wyborcza nie posiada takiego działu w gazecie - moze coś się zmieniło, rzadko ją czytam :wink:

Czyli nic nie oferować gazecie w zamian? W sumie jest to rozsądne, że się zgodzi bo zaoszczędzi na zapłaceniu jakiemuś redaktorowi za napisany tekst, gdyż dostanie gotowca :)

A miejąc dobry serwis, który widać, że się szybko rozwija duże są szanse na umieszczenie artykułu o stronie w gazecie tematycznej, no bo w takich powszechnych to wątpliwe?

PostNapisane: N lut 13, 2005 7:31 pm 
Administrator

to wsztko zalezy - od tekstu tresci, gazety, dzialu , tematu, wydarzenia itp - nie ma okreslonej metody

PostNapisane: N lut 13, 2005 7:38 pm 
Działa
Działa

Czyli najlepszą metodą jest wyjść z taka propozycją do gazety i z nimi ugadać szczególy :) To wywynioskowałem z ostatniego Twojego postu i to mi wystarczy :)

Dziękuje za pomoc :) Wiem już jak rozegrać sprawę :)

PostNapisane: N lut 13, 2005 7:46 pm 
Administrator

pamiętaj, ze musisz miec dobry produkt :wink:

PostNapisane: N lut 13, 2005 8:08 pm 
Działa
Działa

Coprawda jakiegoś super towaru nie sprzedaje ale grunt to poważnie podejść do sprawy i dać dobre argumenty :)

PostNapisane: Pn lut 21, 2005 4:24 pm 
Przelotem
Przelotem

Najlepiej to przygotuj porządną notkę prasową, zaznacz w niej co jest najistotniejsze, ewentualnie wypunktuj. Jeśli nie będą chcieli publikować w całości, uwzględnią te fragmenty. Najpierw jednak postaraj się dotrzeć do odpwiednich osób. Po wysłaniu na adres redakcji gazety, raczej tego nie uwzględnią, Nawiąż kontakt i wtedy przekaż informację.

PostNapisane: N lut 27, 2005 12:20 pm 
Działa
Działa

Jak najbardziej nie mam zamiaru wysłać odrazu im tekstu do publikacji. Tylko najpierw przedstawić serwis, sprawę z jaką do nich pisze, złożyć zapytanie i dopiero uzgodnić z nimi szczegóły. A czy mógłbyś jakoś sprecyzować notatkę prasową? Co powinna zawierać w sobie i jak powinna być napisana, żeby gazety się zgodziły ją opublikować?
Powinna być:

:arrow: Krótka ale treściwa i zawierać w sobie wszystko co najważniejsze aby dobrze przedstawić serwis, a wszelkie inne informacje dowie się chętny, który wejdzie i obejrzy stronę?
:arrow: Czy też może być długa i szczegółowo opisująca serwis, krok po kroku? Z najdobniejszym szczegółem, histortią serwisu itd.?

PostNapisane: N lut 27, 2005 2:32 pm 
Nowy
Nowy

*Notka*, jak sama nazwa wskazuje, nie jest esejem. To ma być krótka informacja, podobna nieco do newsa. Powinna zawierać najważniejsze informacje, to co Ty chcesz powiedzieć innym i gazeta chce to opublikować. A jak chcesz się rozwodzić umieść na końcu notki adres do strony, gdzie zamieszczasz szczegółowe info.

PostNapisane: N lut 27, 2005 3:08 pm 
Działa
Działa

Logiczne jest to, że w takiej publikacji piszesz adres strony bo inaczej to po co ją pisać?:)

A czy gazeta rzuci tekstem?:
"Zgadzamy się na publikacje ale do 1000 znaków"
Cięzko będzie umieścić jakiekolwiek informacje w iluś znakach :) Czy poprostu da nam do zrozumienia, że krótko zwięźle i na temat? :)

A może ktoś wie jakie gazety prowadzą zakładke o stronach www? A do jakich gazet warto byłoby napisać z prośbą o publikacje notki o serwisie o kompach?

Strefa czasowa: UTC + 1