• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Przyciąganie użytkowników na forum
PostNapisane: Pt gru 17, 2004 9:10 pm 

Mam pytanie związane z reklamą strony, niestety - troszkę bardziej skomplikowane. Chodzi mi o sztuczki związane z wypromowaniem forum, inaczej - jak zwiększyć ilość postów? Jak zachęcić użytkowników do publikowania na forum?! Mam stronę którą odwiedza od 20-50 osób dziennie. Jak na internetowy webmag nie jest to znowu przerażająco mała ilość. Nie chodzi mi o samo przyciągnięcie nowych użytkowników - kiedy opublikuje kontrowersyjny temat, pojawia oglądalność dzienna sięga setki. Chodzi mi raczej o sposób, żeby "zmusić" użytkowników do publikowania na forum. Krótko mówiąc - forum jest martwe. Jeśli ktoś ma pomysł dlaczego, podaję adres:
www.fathum.wad.pl
wszelkie sugestie będą mile widziane! W zamian za pomoc, wymienię się linkiem, umieszczę reklamę, albo coś takiego ;) od biedy nawet coś przetłumaczę ;) Derek Powazek napisał świetną książkę o projektowaniu dla Internetowych społeczności ("Design for Community"). Czy istnieje podobna książka na naszym rynku? Czy ktoś w ogóle zają się tym tematem?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Przyciąganie użytkowników na forum
PostNapisane: Pt gru 24, 2004 3:25 pm 
Nowy
Nowy

hmm po pierwsze
Cytuj:
odwiedza od 20-50 osób dziennie
to bardzo mało ;)
100 uniq to takze mało wiec musisz rozreklamowac dobrze swoja stronke bo:
reklama stronki to także wieksza reklama forum
nie zaczynaj od reklamy forum jak niemasz rozreklamowanej stronki to taka moja uwaga :)

a do rzeczy
po pierwsze ja bym zmienil sam skrypt forum na phpbb jest duzo lepszy
i np. na nim mozna zainstalwoac rozne bajery typu wzucic na strone skrypt który pokazuje najnowsze posty na forum - to tez przyciaga
dodatkowo mozna np. wzucic skrypt na forum ktory wyswietla pounder osobom nie zarejestrowanym
zobacz u mnie www.forum.monaco.blo.pl
Dodatkowo jak chcesz zachecic do pisania i rejestracji na forum to musisz sam rozpoczac pare tematów
na forum niemozesz miec liczby 0 postów poniewaz to odstrasza
wiec tutaj

Cytuj:
sekcje z Włoch
Forum Tematy Odpowiedzi Ostatni post
Shit Fightin'
A place where you can put some shit on your neighbour. amen! 0 0 Nie ma postów
Silence of Jamb
Czyli milczenie trochejów. Tu można popłakać Muzom w ramionko. 0 0 Nie ma postów
edu-śpitafia
W tej mogile uczitjelek byle-ile. Został żal nieutulony, chociaż wredne z nich babsztyle. 0 0 Nie ma postów
eX w mniejszym mieście
Czyli zwierzenia natchnionego pedagoga. 0 0 Nie ma postów

Musisz cos zrobic - zabierz sie do roboty i zapoczatkuj pare tematów

nieznam sie na tym skrypcie forum co masz i nie umie znalesc czy masz tam moderatorów:
- jak masz to powiedz im zeby ci pomogli i popisali pare postow, tematów
- jak nie masz to zatrudnij i zrob jak wyzej :)

ja u siebie na stronie www.monaco.blo.pl mam pounder forum by bylo bardziej odwiedzane (wiadomo kazdemu trudno zaczac od poczatku);/

PostNapisane: Śr maja 18, 2005 4:35 pm 

Patrzaj, on nie wie jak zmusić. A przyłóż flinte do skroni. A przyłóż kołkiem po nogach. Człowieku, czy Ty masz tylko taki problem? Może jeszcze do innych rzeczy chcesz zmusić ludzi. Opamiętaj się, demokracja czy wolność to nie jest zmuszanie. Wiem, że to widzisz jak firmy zachodnie zmuszają polaków do wynistrzającej organizm pracy ale to nie znaczy, że w taki sposób masz sobe zwiększyć oglądalność.
Zrób coś ciekawego to napewno każdy tam zaglądnie bez zmuszania.
A do tego jeszcze:
Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Subs.php on line 232

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 40

Warning: mysql_free_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 42

Notice: Undefined index: time_format in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 176

Notice: Undefined index: theme_guests in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 657

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Subs.php on line 232

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 683

Warning: mysql_free_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 693

Notice: Undefined index: theme_url in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 700

Notice: Undefined index: images_url in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 701

Notice: Undefined index: theme_dir in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 702

Notice: Undefined index: smiley_sets_known in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 721

Notice: Undefined index: smiley_sets_default in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 721

Warning: array_unshift(): The first argument should be an array in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 762

Notice: Undefined index: theme_dir in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 822

Notice: Undefined index: default_theme_dir in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 824

Notice: Undefined index: default_theme_dir in /home/fathum/domains/fathum.lap.pl/public_html/forum/Sources/Load.php on line 831

PostNapisane: Wt lis 15, 2005 2:46 pm 
Działa
Działa

Nie możesz nikogo zmuszać. Możesz jedynie sprawić że Twoje forum będzie się wyróżniało wśród innych o tej tematyce. Zacznij parę wątków które mogą zaciekawić większe grono. Niestety nie uda Ci się to przy oglądalności nawet 100 unikalnych dziennie :)

Istnieje też kryptoreklama forum - czasami skutkuje jezeli w jakimś temacie zastosuje się prowokacje :!: Różne są metody. Narazie powinieneś zadbać o większą oglądalność.

Żeby poczytać trochę o marketingu na listach dyskusyjnych (podobnie dotyczy for) odsyłam Cię do:
Pracy magisterskiej Tymoteusza Doligalskiego - Rozdział 5 "Badania Marketingowe w sieci"

Lub

Praca magisterska Tymoteusza Doligalskiego - "Konkurowanie przez marketing w sieci", która została opublikowana w 2001 roku.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1