• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: [dyskusja] sposób prezentowania ofert na www via guru
PostNapisane: N wrz 26, 2004 2:49 pm 

Był tu swego czasu post o Piotrze Majewskim, niejakim guru od polskiego e-marketingu. Wybaczcie, ale nie będę go odkopywał, bo nie ma to sensu. Chciałbym, abyśmy podyskutowali na temat tworzonych przez niego ofert i ew. wybrali co jest lepsze itp.

Na początek – aby każdy wiedział o jakie oferty się rozchodzi prezentuję kilka linków, które w przepiękny sposób obrazują ten styl, o ile stylem nazwać to można. Zobaczcie sami:

http://www.cneb.pl
http://neovita.pl/
http://www.nadmorzem.com/oferta/oferta.php
http://extrasygsm.org/
http://www.podbor.pl/
http://www.cnebekstra.com/

I najgorsze jest to, że w przypadku niektórych firm, znajdują się takie, które współtworzą świat WWW - http://1-st-place.setia.pl/cms.php, http://centaurus.pl/

Nie wiem, co Wy o tym sądzicie, ale przebywając na forum CNEB, odnoszę wrażenie, że wokół pana majewskiego narodziła się grupa osób-zwolenników, którzy nie bacząc na realne fakty, potrafią stanąć przed nim murem i wspólnie odśpiewać hymn ku czci mistrza, broniąc go zaciekle przed „normalnymi” użytkownikami forum, którzy stawiają rozsądne i problematyczne tezy, a na które pan guru w stanie odpowiedzieć nie jest.

Z kręgu OT: Niech najlepiej świadczy o tym jedna dyskusja, którą udało się zachować jednemu z bardziej aktywnych na forum – ragniemu. http://www.merytorium.com/
Ktoś zadając pytanie o wykształcenie guru nie tylko został obrzucony błotem, ale także zwrócono mu uwagę, ze jest typowym polakiem, jednocześnie sugerując ze guru wykształcenia nie ma. Sam mistrz – będąc artystą słowa nie potrafił nic o tym powiedzieć. Zwolennicy byli jednak cały czas przy nim. Już by potrafił powiedzieć, ze studiuje/uczy się/nie chce mu się uczyć – to sprawa załatwiona. Ale widzę, że dla guru słowa jak etyka, honor w ogóle nie mają znaczenia, to samo jego wielbiciele.

To tak jako mała dygresja. Wracam do głównego wątku – zwolennicy pana PM płacąc 120/rok nauczyli się jednego. Jak bronić swego guru i jak pisać oferty. Już wiedzą, że każda strona musi zaczynać się od mega-nagłówka, który oszpeca całą grafikę, o typografii webowskiej nie wspominając. Ponadto należy napisać jak najwięcej płytkiego tekstu reklamowego (naszpikowanym 'emocjami'), rodem z reklam proszków do prania.

Taka oferta, przecinana słowami referencji od Klientów produktu X jest gwarancją i podstawą osiągnięcia w sieci sukcesu. Mistrz powtarza, że wiele firm miałoby jeszcze 3x więcej dochodów… gdyby stosowali taką formę przedstawiania ofert.

Może wielcy tego świata google, yahoo, amazon, ebay czy microsoft i inni wreszcie zmądrzeją!

Podyskutujmy o skuteczności, metodach pisania ofert, chciałbym, by zwolennicy MP byli w stanie przedstawić racjonalne dowody na to, że taka forma promocji jest skuteczniejsza od „zwykłej”. Jeno nie piszcie, że jestem tu z zazdrości, ze nie umiem pisać, że robię błędy ortograficzne i ze i tak MP ma rację.

Tytuł: Re: [dyskusja] sposób prezentowania ofert na www via guru
PostNapisane: N wrz 26, 2004 4:35 pm 
Moderator

Też nie nazwałbym tego stylem pisania ofert. Raczej swego rodzaju strategią.
Tak sformułowane oferty bardzo mnie drażnią. Są agresywne i tak jak napisałeś uderzają w ludzkie uczucia. Czytając taką ofertę odnoszę wrażenie, że mam do czynienia z jakimś szwindlem. Tak jakby ktoś próbował na chama wcisnąć mi jakiś bubel. Ale niestety duża część użytkowników internetu jest na tyle naiwna, że w coś takiego uwierzy. I to właśnie do takich naiwnych osób kierowane są te oferty.
Cytuj:
Podyskutujmy o skuteczności, metodach pisania ofert, chciałbym, by zwolennicy MP byli w stanie przedstawić racjonalne dowody na to, że taka forma promocji jest skuteczniejsza od „zwykłej”.

Nie jestem zwolennikiem pisania tego typu ofert, co nie zmienia faktu, iż są one bardzo skuteczne, skuteczniejsze od tych "zwykłych". A to ze względu na to, że taka gra działa na wielu ludzi. Opiera się to głównie na niewiedzy i jak już pisałem wcześniej naiwności potencjalnych klientów. Wmawia się im, że taki a taki produkt to rewolucja na rynku, jest cudowny i jedyny w swoim rodzaju. I co tu dużo mówić, zawsze znajdą się tacy, co na to pójdą ... dopóki sami się na tym nie sparzą. Nie bez powodu powstało powiedzenie "Mądry Polak po szkodze".

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: N wrz 26, 2004 10:18 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Cóż - ja nie jestem przekonany do tychże ofert, gdy widze takie extrasygsm.org i naglowek 'masz jaja, twoj telefon moze je miec' na pol ekranu to ciezko powstryzmac sie od smiechu. Z jednej strony jest to właśnie śmieszne, z drugiej troche smutne, ze ludzie tak bezmyślnie podejmują się takich kroków. Mi by było wstyd coś takiego wstawić na swoją witrynę.. Co do emocyjności ofert - cóż, ja szukam przede wszystkim konkretów, gdy czytam jakieś historyjki, 'wyobraz sobie' itd - pomijam to. Ale z pewnoscia dziala to na wiele osob - pytanie tylko jak wiele, i czy te osoby są w wiekszosci. Moim zdaniem tak nie jest, no ale tutaj juz wybiera kazdy, kto zaczyna oferty pisac. To tyle tytułem wstępu ode mnie, licze na wymianę zdań z innymi WI-Userami ;-)

PostNapisane: Pn wrz 27, 2004 4:35 pm 
Administrator

iro napisał(a):
.. taka gra działa na wielu ludzi. Opiera się to głównie na niewiedzy i jak już pisałem wcześniej naiwności potencjalnych klientów. Wmawia się im, że taki a taki produkt to rewolucja na rynku, jest cudowny i jedyny w swoim rodzaju. I co tu dużo mówić, zawsze znajdą się tacy, co na to pójdą ... dopóki sami się na tym nie sparzą. Nie bez powodu powstało powiedzenie "Mądry Polak po szkodze".

Wiesz, moze zabrzmi to (nie bez powodu) nieco ironicznie, ale należy postawić pytanie jakich klientów oczekujesz dla swojej firmy... :twisted:

Wydaje mi się, że ci ktorzy mają poukładane w głowie to interesują ich tylko fakty, a nie otoczka. Choć jeśli produkt jest dobry, to myślę, że sprzeda się i ze zwykłej oferty i taką, jaką prezentuje Piotr. Choć cenie jego osobiście, to jednak jego pomysły nie odpowiadają mi zupełnie.

Na webinside jest oferta Lap.pl, którą sam miałem okazję budować. Zwykła zupełnie, z podkreślonymi faktami, suche fakty, 2 zdania polecające i potwierdzające jakość, ładny, "miły" nagłówek graficzny. Oferta działa dobrze, nie widze możliwości dania tam nagłówka tekstowego TY TEZ MOZESZ MIEC SUPER SZYBKI SERWER i rozpisania oferty do 3 stron A4, bo to nie ma sensu...

A jesli wchodzę na strony z ofertami takimi, o jakich mowa to powiem, ze budują one we mnie emocje, ale niestety (bardzo) negatywne.

Domena.pl: Promocja na hosting i domeny

PostNapisane: Pn wrz 27, 2004 4:39 pm 
Nowy
Nowy

Willy napisał(a):
Podyskutujmy o skuteczności, metodach pisania ofert

Podstawowa zasada przedstawiania ofert to skuteczność. Myślę, że w przypadkach, które podałeś nie będziemy w stanie określić skuteczności. To należy do samego zainteresowanego. Jeśli jemu to odpowiada i przynosi zyski to trudno. Problemem jest oczywiście wiarygodność, której nie mam widząc takie oferty, ale wiele osób pewnie jest do tego przekonana.
iro napisał(a):
niestety duża część użytkowników internetu jest na tyle naiwna, że w coś takiego uwierzy

Być może są one grupą docelową.
Mnie bardziej denerwuje oszustwo w ofercie niż jej agresywność. No, ale to zależy od gustu. Np. jedna z największych firm hostingowych w Polsce reklamuje tanią rejestrację domen nie dodając przy tym, że jest to cena po wykupieniu u nich hostingu.
Wojtek Kocjan napisał(a):
Mi by było wstyd coś takiego wstawić na swoją witrynę.

Nie jesteś osamotniony w swoim poglądzie.
Na koniec dodam tylko, że to jest po prostu biznes. Kto nakręci więcej osób, kto znajdzie bardziej skuteczną metodę promocji itp. Jedyna nadzieja w tym, że uzytkownicy wreszcie przestaną być naiwni.[/quote]

PostNapisane: Wt wrz 28, 2004 12:15 am 

Dzieki za odpowiedzi, widać potwierdzacie moje zdania... Nie ma tu zwolenników guru mistrza?

Chciałbym jeszcze pokazac na autentyczym fakcie, że taka oferta nie ma szans za sukces. MniamMniam.pl, seriws o gotowaniu miał kiedyś tam taką sobie ofertę mistrza, no ale po (duzo słabszym finansowo) okresie wrócił do "zwykłej" formy oferty. Oczywiście nie musze dodawac, ze z powodzeniem...

PostNapisane: Pn paź 04, 2004 8:01 pm 
Administrator

Taka strona - inspiracja pewnie dla Piotra: http://www.ecust.co.uk/
Zobaczcie jaka "przyjemna" oferta :wink:

PostNapisane: Cz paź 07, 2004 12:47 am 
Nowy
Nowy

Cytuj:
Nie wiem, co Wy o tym sądzicie, ale przebywając na forum CNEB, ......na które pan guru w stanie odpowiedzieć nie jest.
Ja, jak w telewizorze leci sóś, co mi nijak nie pasuje naciskam guzik w pilocie.
Cytuj:
Ktoś zadając pytanie o wykształcenie guru nie tylko został obrzucony błotem......że dla guru słowa jak etyka, honor w ogóle nie mają znaczenia, to samo jego wielbiciele.
Mam w którejś szafie dwa dyplomy uczelni, ale też uważam, że wykształcenie nie ma znaczenia. Nie chce powiedzieć? Jego sprawa. Ani z etyką, ani z honorem to nie ma nic wspólnego - nie przesadzaj. Co najwyżej jest nieeleganckie.
A w głównym temacie:
1. Ta forma oferty jest mocno anglojęzyczna - mnie to nie odpowiada, wręcz odrzuca. Ale fakt, że w Anglii, czy w Stanach króluje. Czy ta forma "wygra" i stanie się masową? Nie wiem, sądzę jednak, że nie. Za duża ilość pytań otwartych, które "przerażają" czytającego, a odpowiedzi na nie - nie tak oczywiste. Sama ilość tekstu za duża.
2. Emocji tam (jak dla mnie) nie ma żadnych. Tzn pozytywnych emocji. Wejście na taką stronę to jak spotkanie nachalnego akwizytora na ulicy, który wciska zajebistą gąbkę wydobytą z najgłębszego jeziora w Górnej Wolcie za jedyne 50 zł. Tyle, że ta gąbka za rogiem kosztuje pińć złociszy - i ja o tym wiem.
3. Społeczeństwo generalnie nam tumanieje - więc ta forma reklamy może za jakiś czas być skuteczna.

Ale to tylko moje skromne zdanie i wcale nie muszę mieć racji.

PostNapisane: Cz paź 28, 2004 9:35 pm 
Administrator

wale prosto z mostu: chcesz przez to powiedziec, ze te oferty są budowane dla ludzi o niskim poziomie inteligencji?

PostNapisane: Wt lis 02, 2004 2:55 pm 
Nowy
Nowy

Hmm.... Dawid, myślałem, że to oczywiste, choć przyznaję, ładnie to ująłeś :twisted:

PostNapisane: Wt lis 02, 2004 3:00 pm 
Administrator

hehe, ciekawe tylko ile ludzi jeszcze da sie nabrac na to, bo smieszne to juz nie jest, ludzie kreują siebie za znawcow i fachowcow w sprzedazy internetowej, sami ukladaja takie bzdurne hasleka i tak nakazuja innym, ponadto i tak malo sprzedaja, pff:

no wez zobacz to i przeczytaj caly tekst: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33060878

Cytuj:
Nauczysz się jak poprawnie stosować kolory w aukcjach różnych przedmiotów, co da Ci niespotykaną możliwość wpływania na podświadomość, umocni zaufanie, a także zwiększy skuteczność nawet do 327%

lol rotfly2

PostNapisane: Pn lis 08, 2004 4:59 am 
Szczerze - dla mnie to jest jeden wielki stek bzdur, nie zadziałał na mnie chociażby z tego względu iż patrząc na te strony płakać mi się chce bo przypomina to bardziej system argentyńskich pożyczek niż profesjonalny marketing. Nigdy nie wykupiłbym dostępu do takiej strony, która głównie opiera sie na forum na którym to de facto udziela się głównie pseudo rad początkującym. Ale jak wiecie w naszym kraju wykształcenie nie zawsze idzie w parze z wykonywanym zawodem, a nawet jeśli to i tak wiedza jest bardziej na poziomie ogólnikowym niż praktycznym. Reakcja adwokatów pana P. była szybka, a usunięcie tematu jak najbardziej na miejscu ;) co mówi samo za siebie...

PostNapisane: Wt mar 06, 2007 2:59 pm 
Nowy
Nowy

Pozwolicie Panowie, że się dołączę do dyskusji.

Coś w tym wszystkim nie gra. Powtarzacie we własnych tekstach "guru polskiego e-biznesu", "guru to", "guru tamto" i drwicie z metod jakie Pan Majewski miał czelność sobie wybrać do prowadzenia własnej promocji. Tymczasem przypomina mi to odrobinę sytuację, w której jeden majsterklepka rozmawia z drugim, sobie podobnym o tym jakie to Mercedes tandetne samochody produkuje.

Chyba nie napisałbym tego, gdyby nie fakt, że jeden z moich znajomych poszukiwał w internecie informacji o prowadzeniu e-biznesu. W ciągu tygodnia wyrobił sobie pozytywne zdanie o Panu Majewskim - zresztą, jak sam stwierdził, reszta publikacji (o ile jakiekolwiek już znalazł) nie nadawała się za bardzo do niczego. Kilka dni temu dostałem od niego link do tej właśnie dyskusji podsumowanej taką o to wypowiedzią:

"Czuj co za kolesie. Dyskusja wzajemnej adoracji hehe. Oni cos robia w tym czy tak tylko sobie przytakuja?"

Myślę, że dalszy komentarz jest zbędny.

PostNapisane: Cz maja 17, 2007 1:37 pm 
Nowy
Nowy

Tak jak na forum merytorium, tam też jest kółko wzajemnej adoracji.

Miałem "przyjemność" być na "prezentacji" "biznesu" firmy która sprzedawała produkty firmy Amway. Jako, że w e-commerce siedzę od dłuższego czasu (4 lata) - dziwiłem się bardzo tym wszystkim ludziom co tam siedzieli i patrzeli na wymalowanego Pana w garniturze, który tak pięknie do niech przemawiał operując danymi sprzed 2000 roku oraz drastycznie zawyżając dane o rynku sprzedaży internetowej.

Zmierzając do meritum, stosowane przez Pana Majewskiego metody są identyczne co właśnie na takich pokazach - wywieranie wpływu na ludziach przez odpowiednie przedstawienie czegoś, w tym przypadku "jego wiedzy".

Co do długości tekstu - niestety jak wszędzie tak i u nas są ludzie, którzy liczą na szybkie dorobienie się i przeczytają to od deski do deski i płacą później za tą wiedzę.

Faktem kolejnym jest to, że cała wiedza Pana Majewskiego jest dostępna na Internecie za darmo, tylko trzeba użyć google :).

Co do skuteczności - ile osób dorobiło się obiecanych kokosów, oprócz P. Majewskiego?

PostNapisane: N maja 20, 2007 8:47 pm 
Nowy
Nowy

Piotr Bandyk napisał(a):
Tak jak na forum merytorium, tam też jest kółko wzajemnej adoracji.

Czyżby aluzja pod moim adresem, bo ośmieliłem się nie przytakiwać? :wink:

Cytuj:
Co do skuteczności - ile osób dorobiło się obiecanych kokosów, oprócz P. Majewskiego?

Proponuję pytanie lekko "przemontować". Ciekawsze odpowiedzi mogą wystąpić przy zapytaniu: ile osób może o sobie powiedzieć, że w ogóle stosuje konsekwentnie jakieś metody e-marketingowe, by móc rozliczać za efekty pomysłodawcę? Na podstawie własnych oserwacji mogę odpowiedzieć, że zazwyczaj robi się cokolwiek na 1/4 gwizdka, niezdecydowanie i przerywa po kilku tygodniach. Później już tylko pretensje do całego świata.

Z resztą pańskiego posta się zgadzam. Dodałbym jeszcze tylko, że metody proponowane przez P. Majewskiego kierowane są do odbiorców niemajętnych. Trudno więc w ten sposób pozyskać poważnych klientów.

Strefa czasowa: UTC + 1