• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Początki
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 8:36 pm 

Mam takie pytanie jak wy zaczynaliscie przygodę z grafika, bo akurat ja mam z tym problem. Nie wiem nawet jaka strone zrobic, z jaka tematyka, prosze podpowiedzcie mi co mam robic? Sam nie wiem od czego zacząć.

Tytuł: Re: Początki
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 10:00 pm 
Nowy
Nowy

beast117 napisał(a):
Mam takie pytanie jak wy zaczynaliście przygodę z grafika, bo akurat ja mam z tym problem. Nie wiem nawet jaka stronę zrobić, z jaka tematyka,[...].

..... od pomysła, kolego od pomysła... :wink: :wink: :wink:

R.

PostNapisane: Cz lut 12, 2009 8:52 am 
Moderator

Regulus napisał(a):
..... od pomysła, kolego od pomysła... :wink: :wink: :wink:

Co prawdo to prawda, ale powiem dokładniej :-D
Po primo to od pomysła musisz zacząć, tematyka strony będzie kluczową pozycją
Jak już wybierzesz tematykę strony(może być to Twoje hobby czy jakieś zainteresowanie np. do wędkarstwa)
Siadasz przy biurku z kartką i ołówkiem i rysujesz szkic (projekt) strony jaką byś chciał zrobić.
Teraz zabierasz się do roboty musisz przenieść stronę z kartki na monitor.
Zależnie do twoich umiejętności języków (HTML, PHP, itp.)
Zaczynasz coś majstrować :-D
:!:
Co do samej grafiki to nie każdy ma możliwości stworzenia czegoś przyzwoitego.
Jak nie masz talentu to omijaj grafikę bądź poproś kogoś kto się na tym zna o wykonanie twojego loga bądź innych elementów strony.
A logo to też raczej powinieneś stworzyć na kartce :)

Pozdrawiam

ForumFlash.pl - Alligator Flash Designer 8

PostNapisane: Cz lut 12, 2009 12:19 pm 
Nowy
Nowy

Pomijam etap kartk i ołówka, bo rysownik ze mnie jak z mysiej d**y beret. Odpalam GIMP,a tworzę dokument 770x600 i sobie coś tam modzę, aż uznam za fajne, choć zasadniczo nie nasycam mocno stron grafiką. animacje stosuję tam gdzie to potrzebne np jakieś prezentacje itp np: http://astrofun.republika.pl/pliki/anim_zal_czdz_gw.swf
[url]http://astrofun.republika.pl/pliki/saturn02.swf"[/url]

Choć zdarzyło mi się zrobić stronę taką :wink: http://izydoreus.republika.pl. <--- dla dzieci
Nie patrzajcie od strony źródła, bo wiem że są naganne, to dawne dzieje i nie wiele wiedziałem o standardach, a nie mam możliwości by wszystko naprawić, lub po prostu czasu. podobnie z literówkami :wink:

Jednak za specjalnie utalentowanego plastycznie, to ja się nie uważam, ale nie mam kompleksów z tego powodu, robię stronki dla swojej przyjemności i by zainteresować innych różnymi rzeczami.

Na początek jednak polecam proste rozwiązania oparte na CSS i html, wzbogacone "dedykowaną" grafiką, , broń Boże ściągniętą z internetu, (jakieś migające gify itp).
1 zasada, strona internetowa to nie jarmark, musi być estetyczna i mieć swój charakter, wszystkie jej działy powinny być spójne graficznie, tak, by widać było, że należą do siebie nawzajem.

2 zasada, strona powinna być przejrzysta mieć zrozumiałą nawigację z JEDNEGO MENU.

3. Strona musi być o czymś, nie o tym że jestem i fajnie wyglądam, bo co to obchodzi człowieka, który na nią przypatkiem trafi? :wink:

...to tak bardzo ogólnie

R.

PostNapisane: Cz lut 12, 2009 4:17 pm 

A moglibyscie podac mi stronki gdzie moglbym dostac jakies darmowe zlecenia? Niestety jeszcze nie posiadam wlasnego portfolio.

PostNapisane: Cz lut 12, 2009 5:44 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Cytuj:
Mam takie pytanie jak wy zaczynaliscie przygodę z grafika, bo akurat ja mam z tym problem. Nie wiem nawet jaka strone zrobic, z jaka tematyka, prosze podpowiedzcie mi co mam robic? Sam nie wiem od czego zacząć.

Cytuj:
A moglibyscie podac mi stronki gdzie moglbym dostac jakies darmowe zlecenia? Niestety jeszcze nie posiadam wlasnego portfolio.

Najpierw się pytasz jak robić stronki czy grafikę do nich a teraz chciał byś pracę w tym kierunku. Zrób jakąś pracę od tak, np o firmie sprzedającej mleko i nazwij ta firmę Mućka-Pol albo coś takiego.
Później zrób witrynę firmy budowlanej i nazwij ją Cegła-Pol.

Później popatrz na prace w sieci i na swoją, zastanów się co jest nie tak, co się podoba a co nie, co można poprawić. Co można a co nie.

Jak już dojdziesz do jakiej takiej wprawy to pokuś się o jakieś niskobudżetowe zlecenia a jak będą szły to bierz się za te za większą kasę.

Zanim wskoczysz do morza, naucz się pływać.
Pozdrawiam

PostNapisane: Pt lut 13, 2009 12:02 am 
Działa
Działa

książki, albumy.... ja uwielbiam popart i secesję....

wszysrko zależy. ja zaczynałem od fw 4.0 i ps 5.0 ale z podstawami.. bez ołówka i wiedzy na temat np perspektywy i światłocienia nie warto zaczynać przygody z grafiką. Musiasz posiadać wiedzę na temat obecnie nagradzanych i panujących lierunków.

chcesz dowiedzieć się wiecej pisz na pw.

pozdrawiam
Kuba

PostNapisane: Cz lip 02, 2009 2:56 pm 
Nowy
Nowy

Możesz też podejść poważniej i zastanowić się jaką przyszłość będzie miała ta strona, postawienie serwisu, a przyciągnięcie do niego użytkowników to dwie różne kwestie. Jak już się uczyć to od razu z grubej rury, po co marnować czas na stronę "o chomiku" ;) itp. czyli tak jak inni radzili może o jakimś hobby, ale pod warunkiem, że jeszcze inni ludzie mają podobne. Chyba, że chce się zrobić stronę tylko dla siebie, ale to z kolei mija się z ideą strony.

PostNapisane: Pt wrz 18, 2009 2:37 pm 

Ja polecam stronę na temat, o którym dużo wiesz. Na pewno masz jakies pasje, zainteresowania. Może zrób stornę swojej szkole (zakładam, że masz wiek szkolny), może firmie znajomego swoich rodziców. To ostatnie nauczyłoby cię też trochę relacji z klientem.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: N sty 10, 2010 2:29 am 

Przede wszystkim czytaj dużo blogów na temat webdesignu, polecam szczególnie te anglojęzyczne. Oglądaj galerie np. bestwebgallery.com itd. oraz zaglądaj na digart.pl oraz deviantart.pl. Patrz co Ci się podoba i próbuj zrobić coś podobnego. Oczywiście tylko w celach edukacyjnych bo w innym wypadku nazwać to można wyłącznie plagiatem. Gdy opanujesz już warsztat będziesz mógł wdrażać własne pomysły, bo niestety często jest tak, że pomysł jest, nawet niezły, ale warsztatu brak. Dlatego trzeba na początku zadbać o jego wyrobienie.

Moim zdaniem samo zaczynanie od jakiegoś wyrafinowanego pomysłu nie jest zbyt dobrym startem. Szybko się zniechęcisz i zawiedziesz, gdy nie będzie wychodzić to co chciałeś. Dlatego może próbuj podpatrywać innych i uczyć się od nich. Rób nieskomplikowane strony na banalne tematy, albo po prostu rób swoje wersje już istniejących stron np. webinside. Ja onegdaj tak zaczynałem. I pamiętaj, że przede wszystkim wytrwałość prowadzi do sukcesu, bo początki zwykle bywają trudne.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1