• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Utf pod windą
PostNapisane: Pt lip 08, 2005 11:18 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Czy ktoś z was wie jak można uzyskać w windzie wpisywanie z klawiatury w formacie utf-8 dla określonego języka? Wiem, że są układy klawiatury iso na stronach ogonkowych, ale utf'a nigdzie nie mogę znaleźć.
Jakieś pomysły?

Tytuł: Re: Utf pod windą
PostNapisane: So lip 09, 2005 1:11 am 
Działa
Działa

Wiem tylko że można ustawić Kodowanie języka w Ustawieniach regionlanych. Ale dla samej klawiatury to ??. Ja bym poczekał na Longhorna :D

GIT/GCS d-- s: a--- C++++>$ UL+++@ P L E W+++ N+++ o+ K- w++++ O !M !V PS++ PE Y+ PGP++ t+
5++ X+++ R+ tv++ b++++ DI D+ G e- h! r y
END GEEK CODE BLOCK

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: So lip 09, 2005 10:28 am 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Nie bluźnij... ja się teraz załamuje, bo mi support w2k kończą, a ty mnie chcesz na longhorna przenosić??? :) (nie ma szans - najwyżej w2003 server)
Chodzi mi z utf'em o to, żebym mógł w gvimie od razu utf'em pisać. Chyba, że ktoś ma inne rozwiązanie do tego.

PS. dla tych z pewnym rozwiązaniem - nie, nie będę używał emacsa ;), ani innych ciężkich edytorów - chce gvima :)

PostNapisane: So lip 09, 2005 12:19 pm 
Działa
Działa

Longhorn jak chcesz to może wyglądać jak Windows 2000 :P Wystarczy nie mieć High-End karty w kompie ;).
Wg. mnie musisz to niestety ale w każdym edytorze osobno ustawic ...

GIT/GCS d-- s: a--- C++++>$ UL+++@ P L E W+++ N+++ o+ K- w++++ O !M !V PS++ PE Y+ PGP++ t+
END GEEK CODE BLOCK

PostNapisane: So lip 09, 2005 3:27 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

iniside napisał(a):
Longhorn jak chcesz to może wyglądać jak Windows 2000 :P

No i się offtopic w offtopicu robi ;) Nie chodzi o to jak to wygląda, ale o to co robi. Nie lubie wynalazków z windowsów dla mas, czyli np. wszelkich pomocnych piesków, spinaczy, czy kto tam się pojawi w longhornie; wiem co chce zrobić po włożeniu płyty do kompa i system nie musi mi w tym pomagać; wiem co chce zrobić jak wchodze do panelu sterowania i nie trzeba przedemną ukrywać "niebezpiecznych opcji", itd. itd. Wszelkie te atrakcje z XP przewiduje niestety w Longhornie, bo też ma być do zastosowań domowych :/

A co do utf - no właśnie chciałbym, żeby już windows wiedział, że pisze utf'em, a nie program.

PostNapisane: So lip 09, 2005 5:01 pm 
Działa
Działa

Może i off-topic ale mozna sie ciekawych rzeczy dowiedzieć ;]
Longhorn ma mieć modułową budowe (instalujesz to co chcesz, nie liczą bazowego systemu, czyli części niezbędnych do działania).
IMHO ja tam lubie systemy dostosowane do zadań domowych, bo np. nie lubie kombinować co zrobić, żeby automatycznie wykryło mi apart, albo kamerke ;).

No i estetyka, mam manie :D System musi ładnie wyglądać żeby go miał :D. Ma sie świecić, latac i być ładny graficznie ;)

END GEEK CODE BLOCK

PostNapisane: So lip 09, 2005 9:38 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

iniside napisał(a):
Może i off-topic ale mozna sie ciekawych rzeczy dowiedzieć ;]
Longhorn ma mieć modułową budowe (instalujesz to co chcesz, nie liczą bazowego systemu, czyli części niezbędnych do działania).

Nice :) Masz więcej info o tym / jakieś screeny? Taką odchudzoną wersją to bym się zainteresował. Win95 chodził po okrojeniu do 16MB - ciekawe jak można LH obciąć ;)

PostNapisane: So lip 09, 2005 10:05 pm 
Działa
Działa

Więc po instalcji zajmie raczej więcej niż 2003 serwer. Powód:
Nowe API WInFX które opiera się na .NET 2.0 (które tez będzie instalowane). Zapewne da sie wyłączyć, ale to bez sensu bo nowe programy będą wałaśnie pod nie pisane.
Ale da sie nieinstalować takich rzeczy jak:
wmp, nottanik itp itd. Zapewne da sie wywalić też .NET ale jak mówie jest to bezcelowe ;)

Co do piesków w wyszukiwaniu to:
http://longhorn.si24.pl/longhorn/longhorn5048.htm 4 screen od gory. Wersja Beta 1. Choć już podobno krąży Beta 2 (nie wiem mie narazie dopuścili tylko do beta-testów Microsoft Command Shell, do prawdzicyh testów nie ściągania nie wiadomo z kąd ;) )

END GEEK CODE BLOCK

PostNapisane: N lip 10, 2005 12:27 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

No ładnie się zapowiada, ale na szczęście ludzie szybko nie zaczną tylko pod .net pisać... Oby przynajmniej nie zaczęli, póki Mono nie rozwinie się na tyle, żeby obsługiwać większość tych programów bezproblemowo :)
Longhorn jest już dopisany w emulu... ciekawe za którym razem ściągnę rzeczywiste iso longhorna, a nie jakiś film.

PostNapisane: N lip 10, 2005 12:50 pm 
Działa
Działa

Jak chcesz moge ci dac linka do dzialajcej wersji na emule ;]
Ale uwaga podstawowy wymóg to nagrywarka DVD.

BTW. pod .NET może nie zaczną ale pod WinFX raczej tak. Zwłaszcza że Win32 zostanie zdegradowane do roli wyizolowanego subsystemu, który nie będzie mógł nic zrobić w systemie bez nadzoru warstwy nadrzędnej (najprawdopodniej WinFX).
Pozatym lepiej niech piszą pod .NET bo mono sie kiedyś tam rozwinie i odrazu będzie miało pule aplikacji z .NET ;). Wkońcu specyfikacje .NET jest otwarta więc pisanie odpowiednika nie jest aż takie trudne.
Zresztą pisanie pod .NET ma wiele zalet. Jak ktoś sie interesuje to pewnie je zna, więc nie będe pisał ;)

END GEEK CODE BLOCK

PostNapisane: N lip 10, 2005 1:17 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

No nie powiem - .NET wygląda nawet przyjemnie i XAML też jest tym, czego od dawna było potrzeba (swoją drogą bardzo podobne do idei XUL'a... ciekawa sprawa ;) ). Tyle, że dalej każdy piszący aplikacje dla normalnych ludzi (czytaj - nie specjalnie dla tych, co kupili w 2006 roku do biura zestaw 10 nowych kompów z longhornem od zainstalowanym od razu, bo reszta dalej ma xp/98/2k) będą siedzieć na winapi. Z tego co wiem, to ms się odcina od poprzednich wersji, więc nie przewiduję "winfx for xp".
Ale ciekawe ile zajmie przeniesienie większości użytkowników na nową platformę - 98 -> ME prawie nie zaszło, 98 -> xp dotąd nie zaszło w większym stopniu niż 60% według niektórych statystyk, xp -> xp-sp2 to wogóle parodia, bo naprawde dużo problemów czasem powoduje. Chyba znów trzeba będzie czekać, aż nowi użytkownicy kupią kompy z gotowym LH.
A póki co najlepszym wyjściem pewnie pozostaje wxWindows - pisze się 1 program, a później w zależności od potrzeb kompiluje się dla: winapi, x11, gtk, mac, cocoa, os2, palmos, a niedługo też będzie wx.net :)

btw: Jak możesz to wyślij mi ed2k na maila.

PostNapisane: N lip 10, 2005 1:56 pm 
Działa
Działa

A tu sie mylisz. WinFX będzie dostępny pod Windows XP i 2003. Co do 2000 to nie jestem pewny.
XAML ano podobny. Ale.. jest jeszcze jeden jego plus. Widziałeś Flex od Macromedia. XAML będzie umożliwiał robienie podobnych códów na WWW... Pod warunkiem, że w systemie będzie Avalon zainstalowany (no część WinFX).
Ogólnie rzecz biorąc pisanie tylko pod Longhorn będzie wg. mnie raczej dobrym pomysłem. Tylko trzeba będzie zmusić userów do instalowania WinFX w starszych systemach :D

Ja tam z tym na bierząco jestem :D więc można mi wierzyć ;)

END GEEK CODE BLOCK

Strefa czasowa: UTC + 1