• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: OS, Linux, przyszłość
PostNapisane: N lut 27, 2005 3:36 pm 
Nowy
Nowy

Spokojnie, yhmt, bez nerwów i wulgaryzmów, jesteś wśród ludzi....

Dobrze więc. Twoja opinia zapewne wynika z prównania (czyli miałeś kontakt z Linuxem i innymi systemami, poznałeś grupy programistów inne niż społeczność GNU/Linux) i możesz wskazać lepszy system. Zapewne też jesteś w stanie uargumentować opinię, iż GNU hamuje rozwój Internetu i ogólnie pojęty postęp technologiczny. W końcu jako człowiek inteligentny, nie ulegajacy łatwo impulsom nie napisałeś
Cytuj:
Uważam, że Internet się powinien rozwijać a takie "bractwo" GNU tworząc Linuksa ogranicza rozwój internetu przez co z postępem technologicznym stoimy w miejscu. Nie widziałem gorszej beznadziei niż Linuks który wszystko ogranicza.

tylko dlatego, że nie zależy Ci na użytkownikach (w tym Twoich klientach) i dostrzegasz zagrożenie ze strony OpenSource, prawda?

BTW: W związku z poruszaniem tematu Linuxa przy okazji każdego jednego tematu zakładam odpowiedzni temat w dziale "Hydepark i Offtopic"

PostNapisane: N lut 27, 2005 3:48 pm 
Przelotem
Przelotem

Twoje argumenty są powalające. (te posty trzeba będzie przenieść na niemonopolistyczną albo tą drugą :lol:)
Bartosz Olszewski napisał(a):
Nie wiem co Wy widzicie w tym Linuksie?

1. Wysoką jakość (stabilność, funkcjonalność, kompatybilność ze wszystkimi innymi systemami, wysoką (jeżeli nie najwyższą) konfigurowalność, darmowość, brak problemów prawnych, wygdę użytkowania, funkcjonalność i kilka pomniejszych...
Czy Wy myślicie, że pod Linuksem jest lepiej?

My się o tym przekonaliśmy
Napewno znajdzie się osoba, która sprawi (czary mary), że wszystko to będzie dostępne pod Linuksem. Dla mnie to jest wielka strata.

Jeżeli rozpowszechnianie technologii uznajesz za stratę, to jest to co najmneij dziwne podejście...
Uważam, że Internet się powinien rozwijać a takie "bractwo" GNU tworząc Linuksa ogranicza rozwój internetu przez co z postępem technologicznym stoimy w miejscu.

Podaj mi jeden przykłąd kiedy GNU organiczyło cokolwiek. Nie wyobrazasz sobie, ale 70% "technologii microsoftu" zostało najpierw wymyślone i zaimplementowane w systemach GNU (a wcześniej w Solarisie i MacOS-ie), później weszło do Unixa a później do Linuxa - na samym końcu przejął je microshit.
Nie widziałem gorszej beznadziei niż Linuks który wszystko ogranicza.

Nie masz bladego pojęcia o możliwościach Linxua. To właśnie Linux napędza software i micro-shit musi się pocić, żeby nadążać z implementacją mechanizmów z GNU w swoim "systemie".

Tak nawiasem mówiąc, dopiero dzisiaj widzę siłę propagandy - ten człowiek mysli, że to microsoft wniósł coś nowego do software-u. owszem, wniósł - namniej stabilny i bezpieczny system jaki widział świat.

O-- M V- PS PE Y PGP- t+ 5 X+ R tv b+ DI- D--
G e h! !r y-
------END GEEK CODE BLOCK------

PostNapisane: N lut 27, 2005 9:36 pm 
Działa
Działa

Hhahaaa szykuje sie wojna hurraaa :lol:
To że GNU to banda fantyków to akuart prawda :). Ale OpenSource to już inna sprawa. To Ludzie bardzo kreatywni robiący coś dla ludzi za darmo, tak żeby każdy mógł mieć do tego dostęp.

Cytuj:
Nie wiem co Wy widzicie w tym Linuksie?

Prostote, niezależność, przemyślaną budowe, stabilność, (tu można sie kłócić bo HURD jest znacznie bardziej przemyślany aczkolwiek, spory wśród developerów opóźniły jego rozwój)
Cytuj:
? Czy Wy myślicie, że pod Linuksem jest lepiej?

Alez z kąd my sie o tym przekonaliśmy i my to wiemy. Że jest lepiej wygodniej itd.
Cytuj:
Napewno znajdzie się osoba, która sprawi (czary mary), że wszystko to będzie dostępne pod Linuksem.

Tak mam nadzieje że MS zrobi windowsa zgodnego z POSIX opartego na BSD i L4 :]. Ofc. udostępni go na licneji OpenSource ;]
Cytuj:
Dla mnie to jest wielka strata.

Rozwój technologi to dla ciebie strata, cóż puszcza Białowiecka czeka otworem...

Cytuj:
Uważam, że Internet się powinien rozwijać a takie "bractwo" GNU tworząc Linuksa ogranicza rozwój internetu przez co z postępem technologicznym stoimy w miejscu.

Gdby nie to bractwo i jemu podbne pewnie byś nawet nie wiedział, że takie coś jak internet istnieje. To za sprawą BSD stał sie popularny. MS olał internet twierdząc , że nie ma w nim przyszłość. A potem nagle uznał go za największą rewolucje. Dlaczego bo sie wystraszyli OpenSource.. Oczywiście dalej możesz żyć w swoim świecie wierząc w propagande...

Cytuj:

Naprawde... Jakie Klastry stoją na Windowsie...
Gdzie ogranicza, dziwne Windowse jest ograniczony bo np. nie moge obejrzeć kodu żudłowego jądra. Bo jest nie przemyślany. Bo jego założenia pochodzą z czasów DOS'a. bo jakby IBM nia zaincjował prac na OS/2 to NT by nawet nie powstał...
Prawda jest taka, że wszystkie duże firmy patrzące w przyszłość przestawiają sie na model OpenSource (IBM, Sun, Novell, Apple mam wymieniać dalej)

Ekhm twoje argumenty są wyssane z palca, i operają sie na propagandzie Ms...

GIT/GCS d-- s: a--- C++++>$ UL+++@ P L E W+++ N+++ o+ K- w++++ O !M !V PS++ PE Y+ PGP++ t+
5++ X+++ R+ tv++ b++++ DI D+ G e- h! r y
END GEEK CODE BLOCK

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: Śr mar 09, 2005 8:10 am 
Działa
Działa

Też korzystałem z Linuxa więc się przekonałem o tym jaki jest. Nie korzystałem z niego długo, ale miałem z nim do czynienia.

Linux na bank będzie chciał pozyskać użytkowników np. blokadami pop-up, pop-under, żeby poprostu przyciągnąć większą ilość użytkowników - zrobi to bo IE tego nie ma, żeby to uzyskać pod Windowsem trzeba instalować programy blokujące okienka a w Linuxie będzie to od razu. Dużo webmasterów odczuwa zagrożenie przez OpenSource właśnie z tego powodu. Fakt, że nie tylko to mogliby wprowadzić do przeglądarki w Linuxie co mogłoby wpłynąć na rozwój witryn internetowych. Wyobraź sobie 99% użytkowników korzysta z Linuxa który blokuje wszystkie formy reklamy, tylko po to aby strona się szybciej wgrywała. No to postaw się w sytuacji Webinside.pl które jest niekomercyjne a zyski swoje czerpie z reklamy (coprawda nie ma jej dużo ale zawsze coś) i w tym momencie 99% użytkowników reklama Webinside.pl się nie wyświetla bo korzystają z czegoś co blokuje takie coś. (to jest przykład co może wprowadzić GNU do Linuxa).

Dla tych którzy czytali temat o oprogramowaniu w szkole wiedzą, że nie jestem przeciwny OpenSource ale tylko pod względem szkół, które są biedne (nie ma co tego ukrywać). Inside dobija mnie Twoje podejście. Wszystko chcielibyście mieć za darmo. Rozumiem, że nie każdy opływa w dostatek, ale bez przesady. Mieszkanie za 8 lat też będziesz chciał mieć za darmo? WSZYSTKIEGO NIE MA ZA DARMO.

Za darmo to nawet w łeb nie dostaniesz :) Są ludzie którzy wolą Linuxa, a są Ci co wolą Windowsa. NIe ukrywam, że jeżeli GNU wprowadzi to co mówiłem to będzie to dużo minus dla rozwoju wielu witryn i będzie to stanowiło mały dylemat dla webmasterów. :) Ja podchodze do tego od strony webmastera, temat został utworzony z innego mianowicie Reklama/Formy reklamy dlatego mój pierwszy post jest trochę źle sformułowany :)

Warto też poczekać do premiery WIndowsLonghorn, jestem bardzo ciekaw jak podejdzie do niego Microsoft i czy tym razem postawi na jakość i bezpieczeństwo czy znów na kase - zapowiada, że na to pierwsze :) Ale znamy Microsoft :)

PostNapisane: Śr mar 09, 2005 5:48 pm 
Działa
Działa

Blokada reklqamy.. Tiaa jasne. www.wikimedia.org. Oni jakoś nie mają reklam. I co przy tym ruchu jaki wytrzymują ich serwery jakoś sobie radzą...
Porównanie do mieszkania jest jak rzucanie kulą w płot, szukanie dziury w całym itd. Software powinien być za darmo. I co mie obchodzi to, że reklamy nie będą sie ładować. Trudno, mie to nie przekszkadza. Baa jak ktoś lubi oglądać pop-upy to niech sobie wyłączy ich blokowanie.. Zapomnialem, wienkszosc userów windowsa nigdy nie grzebia w opcjach instaluje i zostawia jak jest cóż.. Trudno...
Cytuj:
Linux na bank będzie chciał pozyskać użytkowników np. blokadami pop-up, pop-under, żeby poprostu przyciągnąć większą ilość użytkowników -

Blokady Pop-wup to ma mozilla, firefox albo Opera, Nie wiem co ma do tego linuks.. Nikt nic na to nie poradzi że Ms nie potrafi zrobić teraz przeglądarki, inaczej teraz nie ma kto dla niego jej zrobić...
Cytuj:
coprawda nie ma jej dużo ale zawsze coś) i w tym momencie 99% użytkowników reklama Webinside.pl się nie wyświetla bo korzystają z czegoś co blokuje takie coś. (to jest przykład co może wprowadzić GNU do Linuxa

Raczej co może Mozilla Foundation wprowadzić albo Opera Software.. Jak nie oni to ktoś napisze plug-ina do przeglądarki nawet do IE ktory bendzie robil to samo.. I co ..
Ja chce mieć cały software za darmo. Nie ograniczny dostep do informacji. Która równierz ma być za darmo. Takie coś jak własnosć intelektualna nie istnieje wiedza jest dla wszystkich a nie dla tych co chcą za nią płacić... Kod programów tak samo. IMHO w licencji GNU nie ma napisne że musi być za darmo... Ma być otwarty kod, takabym mógł go sobie modyfikować i używać jak mi sie podoba. Ale ja i tak zawsze będe sie trzymał. Iż informacja dla wszystkich za darmo. Wiedzy nie można patentować. Własność intelektualna nie istnieje i nie można jej sprzedawać bo wiedza to dobro publiczne a nie prywatne...

Podchodzisz od strony webmastera. pomysl ile zaplacisz za hosting na linuksie a ile na Windowsie... Noo mam nadzieje że dojdziesz do słusznych wniosków...

Longhorn nic nie zmieni. Napisałem powodu dla których windows to system zaprojektowany poprostu do tego, aby nie był bezpieczny. Problemy leżą u podstaw a te zostały takie same...

GIT/GCS d-- s: a--- C++++>$ UL+++@ P L E W+++ N+++ o+ K- w++++ O !M !V PS++ PE Y+ PGP++ t+
END GEEK CODE BLOCK

PostNapisane: Cz mar 10, 2005 5:43 pm 
Nowy
Nowy

Miałeś do czynienia z Linuxem? Sądząc po Twojej wypowiedzi to taki żart był. Nie chcemy softu za darmo. Ja jestem gotów dać nawet te 800PLN (tyle co window$) na PRZĄDNEGO Unixowca (Linux/BSD/HURD/inne). Co ciekawe, window$ mógłby działać, gdyby nie fakt, że jest beznadziejnie prowadzony przes M$. Taka dygesja. I nie jest prawdą, jakoby userzy GNU Linuxa i pokrewnych byli zgrają komunistów, co chcą wszystko za darmo. Otóż oni doszli to prostego wniosku: wielka korporacja z samego założenia nie może dynamicznie prowadzić systemu. Co innego hakerzy (haker to taki zdolny programista) na całym świecie. Poza tym open nie znaczy free. Za niektóre dystrybucje się płaci. Płaci sie też za wdrożenia Linuxa w firmach. Dobra, czas powrócić do tematu reklam: one wręcz powinny istnieć w Internecie, ale wszystko ma swoje granice. Nie podoba mi się (jako userowi) fakt, że na niektórych stronach żeby dostać się do treści trzeba przebrnąć przez kilka popupów i przewinąć pół ekranu bannerów. Internet nie pójdzie w tym kierunku. Ja rokuje świetlaną przyszłość usługom, tzn. sklepy, internetowe oprogamowanie, prywatne bazy danych, usługi informatyczne i takie tam. Jak zrozumiesz, to daj znać :twisted:

PostNapisane: Pt mar 11, 2005 3:34 pm 
Nowy
Nowy

Odbieram to jako zart-prowokacje.

Uwaga do powyzszego postu. Windows Home XP to wydatek ok 1tys zl Windows Professional XP to wydatek ok 1,5tys zl Ceny, o ktorych jest tu mowa dotycza wersji OEM.

Cytuj:
takie "bractwo" GNU tworząc Linuksa ogranicza rozwój internetu przez co z postępem technologicznym stoimy w miejscu

Czy Ty jestes przedstawicielem Microsyftu? Tylko z ich analiz moga plynac takie wnioski. Windows ogranicza rozwoj internetu promujac dziurawego messengera, IE, ktore nie stosuje standardow do wyswietlania stron i inne badziewia. Postep technologiczny prezentowany przez firme Billa jest tak ogromny, ze jak biblioteka odpowiedzialna za wyswietlanie obrazow okazuje sie jedna wielka dziura, to zalamuja rece i tlumacza, ze nie powstal jeszcze wirus, ktory korzysta z tej dziury.

Cytuj:

Ja widzialem. Seria Windows.

Cytuj:
Wszystko chcielibyście mieć za darmo.

Kazdy kto prowadzi firme powie Ci, ze i Linux nie jest do konca darmowy. Natomiast, dlaczego przecietny uzytkownik neta ma kupowac system o wartosci komputera, na ktory zbieral kase przez pol roku?

Cytuj:
Mieszkanie za 8 lat też będziesz chciał mieć za darmo?

Wiesz niejaki Pan Aleksander K. obiecal cos takiego z 8 lat temu :-)

Co do samej reklamy. Sa rozne formy reklamy, z ktorych wyskakujace okienka i warstwy zaslaniajace strone to najgorsze, ktore wylaczam razem ze strona, na ktora wchodze. Witryny takiej nie odwiedzam chyba, ze przez przypadek. Jaka wiec korzysc wg. Ciebie ma taka witryna z moich odwiedzin?
Dodatkowo jestem osoba, ktora przyjaznemu i pozytecznemu serwisowi klika w banerki i zapisuje sie na listy subskrybcyjne czasami tylko po to, aby pomoc.

Pozdrawiam

PostNapisane: N mar 13, 2005 9:05 pm 
Nowy
Nowy

Czytałem tylko tytuł topicu a więc mogę trochę nie być trendy..

Moim skromnym zdaniem linux nie jest żadną przyszłością. Co najwyżej przyszłością dla hobbystów komputerowych. Przyszłością może być ewentualnie Apple, ale to też nic pewnego. Myślę, że księgowe (zwłaszcza te starsze) nie będą chciały wpisywać komend w shellu, kompilować sobie przeglądarki internetowej i wszystkich programów tylko po to żeby nie zarazić się wirusem i nie narażać szefa na koszty (myślę, że księgowa tylko takie zalety zauważa). Apple natomiast jest szybki, prosty w obsłudze (niestety tylko tak słyszałem, nie miałem okazji bawić się Apple'em). Wspomniana pani księgowa na pewno lubi mieć komputer w jednym pudełeczku, wszystko ładnie ze sobą gra, nic nie trzeba wymieniać (ona myśli, że nie trzeba - my wiemy, że raczej to niemożliwe). Apple'e są także sporo szybsze. Większość programów z Windowsa działa na jabłku a więc z przesiadką nie ma większych problemów. KHTML, Safari też. Podsumowując Apple wychodzi taniej niż PC i Linux i jest dużo lepszy dla początkującego użytkownika. Być może wyjdzie niedługo jakiś fajny UNIX . Może GNU/Hurd, ale też wątpię..

PostNapisane: Pn mar 14, 2005 10:05 pm 
Nowy
Nowy

Masz rację, Linuxa szło obsłużyć tylko z linii poleceń... do wczesnych lat dziewięćdziesiątych :twisted:. Teraz to wygląda inaczej. Np w firmach nikt nie bawi sie w instalowanie systemów. Wynajmuje sie firmę i panowie informatycy-fachowcy robią tzw. wdrożenie (to jest taka instalacja/konfiguracja, tylko w firmie i na dość dużą skalę). A pani ksiegowa/sekretarka/każdy inny pracownik dostaje elegancko oprogramowany system z kde/gnome/czymkolwiek i nawet nie wie, że wystarczy zmienić 1 znak w katalogu, do którego nie ma dostepu (/etc) i robi się niewesoło. Nasza sympatyczna pani ksiegowa nie wie również czym jest kernel, ani jaką ma wersją libc i qt. Ona po prostu robi swoje na systemie, który działa. A to, że Linuxa da sie rozłożyć na części pierwsze bez wiekszych problemów i złożyć spowrotem, tylko lepiej, w weekend to już zupełnie inna sprawa...

PostNapisane: Pn mar 21, 2005 7:27 pm 
Nowy
Nowy

Dzisiaj dowiedziałem sie, że userzy Linuxa to komuniści (rzekł to Bill G. i zarabił kilkadziesiąt dolarów, bo w tym czasie ktoś właśnie kupił window$a). Mamy cos na swoja obronę? Tylko bez nerwów :twisted:

PostNapisane: Pn mar 21, 2005 7:51 pm 
Nowy
Nowy

Hmm.. nie wiem na jakiej podstawie to mówił, nie uważam się za komunistę a jestem użytkownikiem Linuksa (nie mylić z GNU/Linuksem :P). Chociaż.., wiem co miał do przekazania Gates, ale.. w tym wypadku wg. mnie nie miał racji.

PostNapisane: Wt mar 22, 2005 5:59 pm 
Działa
Działa

Hmm GNU/Linux to jądro LINUX plus narzędzia GNU hmm
Używasz narzędzi z BSD, że masz tylko Linux, chociaz podążając tym tropem to będzie BSD/Linux :D :D.
Linux to samo jądro samego jądra poprostu używać sie nie da.. ;)

END GEEK CODE BLOCK

PostNapisane: Wt mar 22, 2005 7:14 pm 
Nowy
Nowy

Ja chyba wiem, co Wujek Bill chciał powiedzieć. On się chciał popisać. Bo każdy wie, że produkty micro$oftu kosztują kilkaset razy wiecej, niż są warte. On chciał powiedzieć, że Open Source (co jest free nie musi być open i vice versa) jest za darmo, więc do niczego. No cóż... ja się spierał nie będę, wszak stare porzekadło mówi, że spierając się z głupcem się do niego upodabnia.

Strefa czasowa: UTC + 1