• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Jaka jest najlepsza przeglądarka internetowa?
MS Internet Explorer 14%  14%  [ 10 ]
MS IE + MyIE2 1%  1%  [ 1 ]
Netscape 6%  6%  [ 4 ]
Mozilla 46%  46%  [ 33 ]
Opera 25%  25%  [ 18 ]
Inna 8%  8%  [ 6 ]
Liczba głosów : 72
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Najlepsza przeglądarka?
PostNapisane: Śr maja 05, 2004 3:07 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Wojtek Kocjan napisał(a):
Ja jeszcze dodam od siebie jeden link, mowiacy jaka to swietna przegladarka jest IE. Zapraszam przede wszystkim uzytkownikow IE.. ;-)

chyba nie sądzisz, że na stronie opera.pl.net napiszą, że ie jest super a opera to shit? wg mnie nie jest to zbyt obiektywny artykuł

PostNapisane: Śr maja 05, 2004 3:15 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

KaRoL napisał(a):
Cytuj:
W IE nie możesz otworzyć wielu stron w jednym oknie przeglądarki. Ta metoda ułatwia i przyspiesza surfowanie, ponieważ jesteś w stanie wygodnie robić kilka rzeczy jednocześnie.

Nie rozumiem o co chodzi. Chcesz coś otworzyć w nowym oknie, robisz Shift+Klik

Czytaj uważnie. W jednym oknie != w nowym oknie. Chodzi o brak w IE obslugi panelow, ktore sa znacznie wygodniejsze i mniej pamieciozerne niz otwieranie osobnych okien.

KaRoL napisał(a):
W IE jest więcej opcji niż w Mozilli Firefox, a skórki są mi niepotrzebne, bo uważam, że to bajer dla małolatów. Przeglądarka ma otwierać strony.

W Mozilli Firefox mozesz ustalic tyle rzeczy, że ciężko byłoby to w ciągu tygodnia opanować. To co jest w narzędzia->opcje to tylko mala czesc, najbardziej podstawowa. Jesli chcesz wiecej - poszukaj sobie na forum mozillipl, pisze dokladniej co wpisac w pasku adresy aby miec dostep do konfiguracji w zasadzie 'wszystkiego co sie rusza'.. Mi to niepotrzebne akurat, dlatego adresu nie pamietam.

KaRoL napisał(a):
Spróbowałem otworzyć podaną w przykładzie stronę i otworzyła mi się poprawnie.

Zapoznaj się z bardziej zaawansowanymi funkcjami CSS. IE ma głęboko gdzieś wszystkie standarty i tylko opóźnia i utrudnia wprowadzanie nowych technologii/rozwijania obecnych. Bo po co webmaster ma tworzyć zaawansowane strony, wykorzystujące najnowsze możliwości, skoro 9/10 osób używa IE, standartowo dołączanego do Windowsa.

KaRoL napisał(a):
A skąd wiadomo ile jest dziur w innych przeglądarkach? Nikt tego nie sprawdzał, bo użytkownicy innych przeglądarek to kilka procent w porównaniu do IE i dlatego hackerów to nie interesuje. Czy ktos kiedykolwiek szukał jakiejś dziury w Mozilli albo Operze?

Dziury sprawdzają na bieżąco osoby tworzące Mozille, skupione w społeczności Open Source. To jest właśnie zaleta (jedna z wielu) OS - kod jest ogólnodostępny, bugi można łatwo odnaleźć (na etapie programowania) i wyeliminować. Poza tym - cóż to za argument? IE jest najniebezpieczniejsze, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

KaRoL napisał(a):
Nie tylko IE szpieguje. Są programy, które robią to lepiej, a są bardziej niewinne od IE. Oto lista tych programów i artykuł o tym: http://www.konradvme.org/index.php3?sit ... view&id=11

Kolejny bezsensowny argument.. Co z tego ze szpieguje, skoro są inne programy które szpiegują (co z tego że to mało ma ze sobą wspólnego, jak i że Opera czy Mozilla nie szpieguja). Mi np. przeszkadza szpiegowanie, dlatego wybralem (m.in) Mozille.

KaRoL napisał(a):
W IE można zmienić program, który ma nam otwierać pocztę.

Tu nie chodzilo o brak takiej opcji. Chodzilo o ocene Outlooka, ktory jest integralna czescia IE/WIndowsa. To ze jest to chyba najglupszy czytnik poczty w historii to inna sprawa. Maile jakie tworzy po prostu sa nieczytelne, maja gleboko gdzies netykiete itd itp. 90% ktorzy korzystaja z Outlooka piszą tak nieczytelne maile, ze az przykro sie czyta. (w stylu: temat: Re: Odp: Re: Odp: Odp: Re: Odp: witam, tresc z --- original message -- itd itp..)

Priest napisał(a):
chyba nie sądzisz, że na stronie opera.pl.net napiszą, że ie jest super a opera to shit? wg mnie nie jest to zbyt obiektywny artykuł

Zauwaz iz artykul ten nie pisze ze Mozilla jest kijowa itd. Ona ma pokazac slabosc IE, ktora w rzeczywistosci istnieje. Dla mnei produkt Microsoftu to calkowita porazka, zdaniem autorow tego dokumentu - zapewne również. Tekst ma na celu powiedziec ludziom ze istnieje alternatywa dla IE i ze warto z niej skorzystac. Ja nie odnioslem wrazenia ze jest to artykul w stylu 'wszystko jest kijowe, tylko opera super, zainstaluj ja sobie'. Poza tym - nie spotkalem sie jeszcze ze stronka stworzona przez fanow IE i pokazujaca wyzszosc IE nad innymi przegladarkami. Dlaczego? Odpowiedz sobie sam.

PostNapisane: Śr maja 05, 2004 3:36 pm 
Działa
Działa

W Mozilli Firefox mozesz ustalic tyle rzeczy, że ciężko byłoby to w ciągu tygodnia opanować. To co jest w narzędzia->opcje to tylko mala czesc, najbardziej podstawowa. Jesli chcesz wiecej - poszukaj sobie na forum mozillipl, pisze dokladniej co wpisac w pasku adresy aby miec dostep do konfiguracji w zasadzie 'wszystkiego co sie rusza'.. Mi to niepotrzebne akurat, dlatego adresu nie pamietam.

Tylko wydaje mi się, że są to opcje 'nielegalne' czyli niedostępne dla normalnie szukających ludzi. W biosie też wiele opcji jest dostępnych, ale poprzez specjalne 'kody'. A tu chodzi o łatwość w IE - wszystko masz pod ręką, nie męczysz się z jakimiś kodami.

Zapoznaj się z bardziej zaawansowanymi funkcjami CSS. IE ma głęboko gdzieś wszystkie standarty i tylko opóźnia i utrudnia wprowadzanie nowych technologii/rozwijania obecnych. Bo po co webmaster ma tworzyć zaawansowane strony, wykorzystujące najnowsze możliwości, skoro 9/10 osób używa IE, standartowo dołączanego do Windowsa.

Nikt nie zabrania webmasterom tworzenia w nowych standardach. Jeśli będzie więcej osób tak tworzących, to więcej osób przerzuci się na Mozillę, bo będą chcieli oglądać najnowsze i najmodniej wyglądające strony.

Co z tego ze szpieguje, skoro są inne programy które szpiegują (co z tego że to mało ma ze sobą wspólnego, jak i że Opera czy Mozilla nie szpieguja). Mi np. przeszkadza szpiegowanie, dlatego wybralem (m.in) Mozille.

I myślisz, że wykorzystają kiedyś te hasła dostępu? Jeśli to prawda, to na ich komputery przychodzą MILIARDY takich informacji, i dlaczego mają akurat na Ciebie się uwziąć? To się nie opłaca. Jak już, to wejdą na konta jakiegoś milionera, a nie na szarego faceta.

Zauwaz iz artykul ten nie pisze ze Mozilla jest kijowa itd. Ona ma pokazac slabosc IE, ktora w rzeczywistosci istnieje. Dla mnei produkt Microsoftu to calkowita porazka, zdaniem autorow tego dokumentu - zapewne również. Tekst ma na celu powiedziec ludziom ze istnieje alternatywa dla IE i ze warto z niej skorzystac. Ja nie odnioslem wrazenia ze jest to artykul w stylu 'wszystko jest kijowe, tylko opera super, zainstaluj ja sobie'. Poza tym - nie spotkalem sie jeszcze ze stronka stworzona przez fanow IE i pokazujaca wyzszosc IE nad innymi przegladarkami. Dlaczego? Odpowiedz sobie sam.

Bo nikomu się nie chce wymieniać wszystkich zalet IE, bo zajęłoby to duuuużo stron i wczytywanie zajęłoby 24 godziny :twisted:

edit:
Co z tego ze szpieguje, skoro są inne programy które szpiegują (co z tego że to mało ma ze sobą wspólnego, jak i że Opera czy Mozilla nie szpieguja). Mi np. przeszkadza szpiegowanie, dlatego wybralem (m.in) Mozille.

Mówisz, że Internet Explorer nas szpieguje, czyli Microsoft. A skąd wiesz, że akurat szpieguje Internet Explorer? Może szpieguje cały system? Może Notatnik albo Paint, albo cały Windows? Założę się, że tak, bo Microsoft nie przepuściłby takiej okazji. Zresztą na pewno każdy duży koncern tak by zrobił. Czy Wy tak nie zrobilibyście, gdyby prawie cały świat korzystał z Waszego programu/oprogramowania?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: Śr maja 05, 2004 4:31 pm 
Nowy
Nowy

KaRoL - "Zresztą na pewno każdy duży koncern tak by zrobił. "... jak założysz firmę, to nie licz, że coś tam kupię/zamówię...
KaRoL napisał(a):
Bo nikomu się nie chce wymieniać wszystkich zalet IE, bo zajęłoby to duuuużo stron i wczytywanie zajęłoby 24 godziny

Czekam na posta conajmniej 10 KiB o zaletach IE.
KaRoL napisał(a):
Nikt nie zabrania webmasterom tworzenia w nowych standardach. Jeśli będzie więcej osób tak tworzących, to więcej osób przerzuci się na Mozillę, bo będą chcieli oglądać najnowsze i najmodniej wyglądające strony.

Moim zdaniem ZU raczej zgasi stronę, niż będzie ściągał Mozillę - zakładając, że strona nie jest genialna (a genialnej strony jeszcze nie widziałem).
KaRoL napisał(a):
Tylko wydaje mi się, że są to opcje 'nielegalne' czyli niedostępne dla normalnie szukających ludzi. W biosie też wiele opcji jest dostępnych, ale poprzez specjalne 'kody'. A tu chodzi o łatwość w IE - wszystko masz pod ręką, nie męczysz się z jakimiś kodami.

Nie są 'nielegalne' - są ukryte, aby ZU się w tym nie pogubił. About:config - tam jest wszystko.
KaRoL napisał(a):
Mówisz, że Internet Explorer nas szpieguje, czyli Microsoft. A skąd wiesz, że akurat szpieguje Internet Explorer? Może szpieguje cały system? Może Notatnik albo Paint, albo cały Windows? Założę się, że tak, bo Microsoft nie przepuściłby takiej okazji. Zresztą na pewno każdy duży koncern tak by zrobił. Czy Wy tak nie zrobilibyście, gdyby prawie cały świat korzystał z Waszego programu/oprogramowania?

Nie. Sumienie nie pozwala. Co ja jestem, wredny kapitalista :?: .

PostNapisane: Śr maja 05, 2004 4:35 pm 
Działa
Działa

Peryvivo napisał(a):
KaRoL - "Zresztą na pewno każdy duży koncern tak by zrobił. "... jak założysz firmę, to nie licz, że coś tam kupię/zamówię...

Ale jednak z Microsoftu korzystają prawie wszyscy. Z jakiego systemu korzystasz? Na pewno nie z Linuxa. Gdzie się nie ruszysz Microsoft - nawet DOS jest microsoftowy.
Peryvivo napisał(a):
Czekam na posta conajmniej 10 KiB o zaletach IE.

Kiedyś go napisze, na razie nie chce mi się do tego siadać. Trzeba mieć otwarty umysł :)
Peryvivo napisał(a):
Cytuj:

Nie. Sumienie nie pozwala. Co ja jestem, wredny kapitalista :?: .

Ale jednak inni tak robią, bo za to moga otrzymać wiele miliardów dolarów. Wystarczy, że sprzedadzą te informacje jakiemuś producentowi oprogramowania, i np. będzie wiedział co zrobić w nowym produkcie, żeby więcej osób się nim zainteresowało - trafić w ich gusta.

PostNapisane: Śr maja 05, 2004 4:38 pm 
Nowy
Nowy

KaRoL napisał(a):
Peryvivo napisał(a):

Ale jednak z Microsoftu korzystają prawie wszyscy. Z jakiego systemu korzystasz? Na pewno nie z Linuxa. Gdzie się nie ruszysz Microsoft - nawet DOS jest microsoftowy.

Linux Mandrake 9.2, konkretnie... :) Jednak korzystam, korzysta dużo osób - i to niekoniecznie z Linuksa, są inne systemy (BeOS, inne uniksowe (*BSD))...

PostNapisane: Śr maja 05, 2004 4:42 pm 
Działa
Działa

Ale chyba masz przynajmniej DOSa?
Wiem, że jest dużo systemów, np. WinLinux 2000 - chyba domowej roboty, ale np. w Linuksie też może być jakiś szpieg. Np. może być też tak, że w samym antywirusie jest jakiś szpieg - i co? Czujemy się bezpiecznie, bo antywirus nic nie wykrywa, bo sam siebie nie wykryje. To może byc prawdopodobne.
A co, jeżeli firmy produkujące antywirusy zawierają jakieś czarne kontrakty z innymi firmami i wydają np. aktualizacje dla swoich antywirusów, o ignorowaniu pewnego typu wirusa? Świat jest podstępny...

PostNapisane: Śr maja 05, 2004 4:57 pm 
Nowy
Nowy

KaRoL napisał(a):
Ale chyba masz przynajmniej DOSa?

Mam WinXP, tzn. nie ja go mam - ja go nie używam, po prostu są inne osoby w domu... za to Linuksa używam praktycznie sam, pozostałe osoby w zależności do potrzeb, tj, win do grania, lin do muzyki (:!:) i pracy. A w XP chyba nie ma DOSa? (aha - jak będę potrzebował jakiejś dosowej aplikacji, zainstaluję emulator).
KaRoL napisał(a):
Wiem, że jest dużo systemów, np. WinLinux 2000 - chyba domowej roboty, ale np. w Linuksie też może być jakiś szpieg. Np. może być też tak, że w samym antywirusie jest jakiś szpieg - i co? Czujemy się bezpiecznie, bo antywirus nic nie wykrywa, bo sam siebie nie wykryje. To może byc prawdopodobne.
A co, jeżeli firmy produkujące antywirusy zawierają jakieś czarne kontrakty z innymi firmami i wydają np. aktualizacje dla swoich antywirusów, o ignorowaniu pewnego typu wirusa? Świat jest podstępny...

Myślałem, że mam wyłączność na teorie spiskowe (u mnie to się objawia samobójczymi myślami - "po co żyć jeżeli umrę"?)... W każdym razie - chyba to Ci się nie podoba? Ja mam znacznie większe zaufanie do majego Linuksa niż Windowsa, więc go używam. Zresztą, szpiegowanie bez zgody użytkownika (właściwie administratora) praktycznie nie jest tu możliwe...

I jeszcze jedno - to nie o tym był ten wątek. Ja w każdym razie nie twierdzę, że Windows (w wersji conajmniej XP) jesł złym systemem - ale IE uważam za najgorszy element systemu i najgorszą przeglądarkę.

PostNapisane: Śr maja 05, 2004 5:07 pm 
Działa
Działa

W sumie Mozilla Firefox mi się podoba ze względu na menadżer pobierania plików - czasami strony mają zabezpieczenia w PHP i można pobierac tylko menadżerem z przeglądarki - wtedy mi się przydaje.
Korzystałbym z niej częściej, gdyby jeszcze poprawili wyświetlanie się pól INPUT - po prostu nie odczytuje ich styli i wprowadzili jakąs poprawkę na odczytywanie obramowań komórek. Tak jak pisałem wcześniej nie czyta podanego przeze mnie sposobu, a wiele osób właśnie z takiego korzysta (FrontPage i nie tylko).
Więc uważam, że Mozilla Firefox i Internet Explorer są na równym poziomie - w jednym jest lepsza jedna przeglądarka, w innym druga. Nie ma najlepszej.

PostNapisane: Śr maja 05, 2004 5:16 pm 
Nowy
Nowy

KaRoL napisał(a):
Korzystałbym z niej częściej, gdyby jeszcze poprawili wyświetlanie się pól INPUT - po prostu nie odczytuje ich styli i wprowadzili jakąs poprawkę na odczytywanie obramowań komórek. Tak jak pisałem wcześniej nie czyta podanego przeze mnie sposobu, a wiele osób właśnie z takiego korzysta (FrontPage i nie tylko).

Jeśli chodzi o ten poprzedni kod, to on po prostu nie powinien był się wyświetlać - a), że border="0", po czym znowu 1 (piękna sprzeczność), b), że po 1 powinna być jednostka (1px, 1pt, 1em, 1cm - to przecież różnica, której przeglądarka sama nie pokona). Tu rzadna poprawka potrzebna nie jest.
Hm, a gdyby sporo osób używało zamiast <p> <tak_mi_sie_podoba> to przeglądarki powinny to odczytywać? Moim zdaniem nie. Nawet jeżeli to znacznik 'legalny' w sensie poprawności dokumentu (XML etc.) to przeglądarki nie mają obowiązku takiego implementować - przeglądarka internetowa powinna implementować to, co z związane z internetem i zatwierdzone przez w3c (np. pdf bez pluginów też mógłby być, tylko wtedy przeglądarka staje się przeglądarką uniwersalną).

PostNapisane: Śr maja 05, 2004 6:02 pm 
Działa
Działa

Kod:
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" style="border: 1 solid #000000">
  <tr>
    <td></td>
  </tr>
</table>

Zauważ, że border="0" odnosi się do obramowania tabeli tego „trójwymiarowego”, a nie tego normalnego. Co do tego 1 xx to może faktycznie masz rację. Fajnie, że jak się doda po 1 „px”, to w Mozilli też widać obramowanie :-D Fajnie, dzięki za pozatematową poradę :wink:

PostNapisane: Śr maja 05, 2004 6:25 pm 
Nowy
Nowy

arcisz napisał(a):
wszystko jasne powinno być:
Kod:
<table cellpadding="0" cellspacing="0" style="border-style: solid; border-width: 1px; border-color: #000000;">

Już ktoś o tym wspomniał, trzeba było uważniej czytać :-D . Właściwie na jednostkach kiedyś też się fajnie "zawiesiłem"... ale koniec tych OT.

PostNapisane: Pt maja 07, 2004 1:29 pm 
Działa
Działa

Dziury sprawdzają na bieżąco osoby tworzące Mozille, skupione w społeczności Open Source. To jest właśnie zaleta (jedna z wielu) OS - kod jest ogólnodostępny, bugi można łatwo odnaleźć (na etapie programowania) i wyeliminować. Poza tym - cóż to za argument? IE jest najniebezpieczniejsze, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Mówisz, że Opera i Mozilla nie mają dziur, bo na bieżąco to sprawdzają. A tu proszę, cytat z artykułu :lol:
Cytuj:
@stake wykrył w zyskującej na popularności przeglądarce Opera błąd przepełnienia bufora, który grozi potencjalnym przejęciem maszyny.
Dotyczy on Opery w wersji 7.20 i wcześniejszych.

Błąd zawarty jest w funkcji analizującej adresy w odnośnikach (href) i uaktywnia się w przypadku umieszczenia w odnośniku odpowiednio spreparowanego, przy pomocy tzw. escape sequences, ciągu znaków.
Podatna jest zarówno sama przeglądarka jak i zawarty w niej klient poczty, M2.

źródło : www.cert.pl

Aha, i jeszcze taki dodatek:
Każda przeglądarka ma swoje kody, z których nie korzysta inna. Np. Internet Explorer potrafi odczytywać strony robione w Wordzie, natomiast Mozilla nie. A co powiecie na to, że Mozilla też ma swoje tajne kody? Spróbujcie otworzyć tę stronę w IE: http://texturizer.net/firefox/themes/ i w Mozilli. W Firefoksie wszystko OK, ale IE sobie z tym nie poradzi, i nic dziwnego.

PostNapisane: Pt maja 07, 2004 4:33 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

KaRoL napisał(a):

Mówisz, że Opera i Mozilla nie mają dziur, bo na bieżąco to sprawdzają. A tu proszę, cytat z artykułu :lol:

Nie powiedziałem, że Opera i Mozilla nie mają dziur. Poza tym pisałem o Mozilli, że jest Open Source, Opera już nie jest OS. Poza tym myślę, że próbujesz uchwycić się wszystkiego czego się tylko da, broniąc bezsensownego przekonania, że inne przeglądarki są tak samo niebezpieczne niż IE.

Otóż - IE jest najniebezpieczniejsza przegladarka, bugów które w niej znaleziono jest mnóstwo, a łatki instaluje bardzo mało osób. Nawet jak znajdzie się jakiś błąd w Operze czy Mozilli - nie zmienia to faktu, że IE pod względem bezpieczeństwa jest na szarym końcu. Nie rozumiem co ty próbujesz udowodnić. Możesz mieć swoje zdanie o IE, może Ci się podobać, możesz być do niej przyzwyczajony - ale po co próbujesz obalać fakty i szukać dziury w całym?

Ja uważam, że IE to syf. Ty uważasz inaczej. I tyle, ja myślę, że ja mam rację, ty myślisz, że ty masz rację. I ja, i ty masz do tego prawo, nie ma sensu dalej wałkować tego tematu. Bo po co ja mam tutaj wklejać co tydzień jakie nowe bugi znaleziono w IE? Po co ty masz pisać, że notatnik też może szpiegować itd. Szkoda cennego czasu.

PostNapisane: Pt maja 07, 2004 5:28 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Ja uważam, że IE to syf. Ty uważasz inaczej. I tyle, ja myślę, że ja mam rację, ty myślisz, że ty masz rację. I ja, i ty masz do tego prawo, nie ma sensu dalej wałkować tego tematu. Bo po co ja mam tutaj wklejać co tydzień jakie nowe bugi znaleziono w IE? Po co ty masz pisać, że notatnik też może szpiegować itd. Szkoda cennego czasu.

no właśnie też doszedłem do wniosku, że nic już z tej rozmowy nie wyniknie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1