• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Jaka jest najlepsza przeglądarka internetowa?
MS Internet Explorer 14%  14%  [ 10 ]
MS IE + MyIE2 1%  1%  [ 1 ]
Netscape 6%  6%  [ 4 ]
Mozilla 46%  46%  [ 33 ]
Opera 25%  25%  [ 18 ]
Inna 8%  8%  [ 6 ]
Liczba głosów : 72
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Najlepsza przeglądarka?
PostNapisane: N kwi 11, 2004 5:44 pm 
Nowy
Nowy

KaRoL napisał(a):
Więc ja jeszcze dorzucę coś swojego: Spróbowałem i Firefox jest całkiem całkiem, gdyby nie jeden feler, który zniechęca mnie do korzystania z niej: NIE WIDAĆ BORDERÓW! Są strony i mają ustawione obramowanie w stylach komórki, a go nie widać! Dlaczego? :idea:

Hm, ja nigdy takich kłopotów nie miałem? Domyślam się, że błąd na stronie?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: N kwi 11, 2004 6:49 pm 
Działa
Działa

No wcale nie. Zaraz Ci wrzucę kod
Kod:
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" style="border: 1 solid #000000">
  <tr>
    <td></td>
  </tr>
</table>

Wyjaśnij mi to, bo nie za bardzo wiem czemu tak się dzieje...

PostNapisane: N kwi 11, 2004 6:58 pm 

Kod:
<table [b]border="0"[/b] cellpadding="0" cellspacing="0" [b]style="border: 1 solid #000000"[/b]>

wszystko jasne powinno być:
Kod:
<table cellpadding="0" cellspacing="0" style="border-style: solid; border-width: 1px; border-color: #000000;">
Wszystko zależy od tego jak przeglądarka to zinterpretuje. Ale to co napisałem (chyba) bardziej przypomina standard CSS2 (myle się?)

PostNapisane: Śr kwi 14, 2004 6:23 pm 
Przelotem
Przelotem

zmadrzalem, uzywalem troch juz zaszlej mozzili, postanowilem prztestolwac firefoxa. I sie zakochalem!!!!
IE zniknal z pulpitu. MFF to moj faworyt, bije IE o dwie dlugosci. Dzieki za otworzenie oczu!.

DM tez jest swietny i sie jzu przydaje, wlasnei sciagam SP4 dla win2000 (wlasnei sie pozegnalem z XP bo to syfiasty system jak sie okazuje ;/

PostNapisane: Śr kwi 14, 2004 6:29 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

ja w sumie uzywam mozilli firefox na zmiane z IE6 i wedlug mnie jedna jak i druga ma swoje wady i zalety.

co do watku o borderze, ja w mozilli widze obramowania, ale nie widze tych, co sa na elementach forularzy! ot chodziazby na WIF (i chyba kazdym forum phpbb) sa upiekszone elementy forularza, a ja widze je w stanie 'surowym'.

edit: ale nie moge sie jednak zdecydowac ktora lepsza...

PostNapisane: Śr kwi 14, 2004 11:11 pm 
POMOZCIE!!!

bardzo bodoba mi sie firefox, ale.... ma jedna wade ktora ja dyskwalifikuje na amen (chyba znow wroce do IE ;/) mianowicie po pewnym czasie uzytkowania nie moge kopiowac z niej zadnych elementow strony ani adresu!!! W tym czasie wszytkie inne programy (lacznie z IE) nie wykazuja zadnych objawow dysfunkcji.
MFF pozwala na wklejanie zawartosci tekstowej schowka, ale nie moge nic z niej skopiowac, co praktycznie ogranicza funkcjonalnosc przegladarki do 0. Aby znow MFF kopiowala co kolwiek musze restartnac sytem, dziala to jednak chwile potem znow to samo. Nie moge skopiowac nawet linkow!!!
uzywam win2000 i najnowszej MFF (0.8 - podalbym cala numerologie ale nie moge jej skopiowac!)

PostNapisane: Śr kwi 14, 2004 11:16 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

brak mozliwosci kopiowania nie jest spowodowane dzialaniem mozilii - ja mialem tak samo pod IE kiedys i jakos samo sie naprawilo tzn. nie wiem jaka byla przyczyna

ps. a wogole to zarejestruj sie i zaloz na to osobny topic

ps2. hej ktos mowil, ze juz nie mozna niiic pisac gosciom ?

PostNapisane: Śr kwi 14, 2004 11:23 pm 
Przelotem
Przelotem

Dreen napisał(a):
brak mozliwosci kopiowania nie jest spowodowane dzialaniem mozilii - ja mialem tak samo pod IE kiedys i jakos samo sie naprawilo tzn. nie wiem jaka byla przyczyna

ps. a wogole to zarejestruj sie i zaloz na to osobny topic

ps2. hej ktos mowil, ze juz nie mozna niiic pisac gosciom ?

sorki, to ja pisalem,
poza tym tlumaczenie ze "tak tez mialem i to minie" jakos nie wydaje mi sie pomocne. IE zachowuje sie ok. Wszytko zachowuje sie ok. tylko MFF gubi mozliosc kopiowania i nie na stale, tylko po pewnym czasie po urochumieniu kompa i zaladowaniu MFF, czyli po jakims konkretnym zdarzeniu na mozilli, wyglada ze to jakis bug i nie minie

PostNapisane: Cz kwi 15, 2004 6:56 am 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Poszukaj na http://mozillapl.org - tam jest forum, moze ktos mial juz podobny problem.. Ja uzywam Firebirda/Firefoxa juz kilka ladnych miesiecy (na win xp) i z czyms takim sie nie spotkalem.

---
EDIT:

Zobacz: http://mozillapl.org/forum/ftopic5694.html

Ktos juz mial taki problem. Najlepiej odinstaluj sobie obecnego Firefoxa i sciagnij tego ze strony http://www.firefox.pl .

PostNapisane: Cz kwi 15, 2004 8:15 am 
Przelotem
Przelotem

Wojtek Kocjan napisał(a):
Ktos juz mial taki problem. Najlepiej odinstaluj sobie obecnego Firefoxa i sciagnij tego ze strony http://www.firefox.pl .

niestety, sciagnalemgo wlasnie z tej strony, przedwczoraj. Reinstalacja nic nie daje.

PostNapisane: Cz kwi 15, 2004 6:07 pm 
Przelotem
Przelotem

juz rozwioazane - to zaden bug mozilli.

MSBLAST!!! calkiem zapomnialem o tym szkodniku, na XP powoduje ze sytem sie wylacza a na 2000 ze proces svchost.exe pada i system powoli zaczyna sie sypac - np. nie dziala nero!!!! O dziwi bez problemu dzialaja ttylko ablikacje microsoftu, inne dzialaja roznie.
Sa pewne problemy z wyswietlaniem okien systemowych.

Wywalka z rejestru autoloadowanai msblast i instalka ZA co blokuje port 135 (mialem komunikat o ataku co 2 minuty!!! ) pomogly.
Enjoy firefox.

PostNapisane: Śr kwi 28, 2004 10:36 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

widzę, że najlepsza wg was to mozilla :) do tej pory się nie wypowiadałem bo nie korzystałem z niej, ale w końcu się to stało i teraz stwierdzam, że większego shitu na oczy nie widziałem, co z tego, że ma panele bla bla bla i jeszcze więcej skoro nie potrafi stron poprawnie wyświetlić, a chyba do tego została stworzona?
np. w oceń stronę ostatnio było: http://forum.webinside.pl/viewtopic.php?t=1990 - przyczepiliście się, że strona źle wyświetla się w mozilli no i co? jakoś walidator nie zauważa błędów, więc o czym to świadczy?
po zainstalowaniu mozilli odpaliłem pierwszą stronę google.pl i nawet ta wyświetliła się inaczej niż w ie
Wojtek już znasz pierwszą osobę, która wróciła do IE, teraz odpalam mozillę tylko jak chcę sobie humor poprawić :)

PostNapisane: Cz kwi 29, 2004 2:52 pm 
Nowy
Nowy

Priest napisał(a):
jakoś walidator nie zauważa błędów, więc o czym to świadczy?

Walidator sprawdza składnię, nie logiczną poprawność strony...

PostNapisane: Wt maja 04, 2004 6:18 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Ja jeszcze dodam od siebie jeden link, mowiacy jaka to swietna przegladarka jest IE. Zapraszam przede wszystkim uzytkownikow IE.. ;-)

PostNapisane: Śr maja 05, 2004 2:55 pm 
Działa
Działa

Cytuj:
W IE nie możesz otworzyć wielu stron w jednym oknie przeglądarki. Ta metoda ułatwia i przyspiesza surfowanie, ponieważ jesteś w stanie wygodnie robić kilka rzeczy jednocześnie.

Nie rozumiem o co chodzi. Chcesz coś otworzyć w nowym oknie, robisz Shift+Klik
Cytuj:
Nie ma on skórek ani możliwości modyfikacji interfejsu na większą skalę, przez co nie jesteś w stanie skonfigurować go dokładnie tak jak Ty chcesz i jak Ci jest najwygodniej. Zmiana jego opcji jest skomplikowana, same opcje trudne do znalezienia a ich ilość i wpływ na zachowanie przeglądarki bardzo ograniczone.

W IE jest więcej opcji niż w Mozilli Firefox, a skórki są mi niepotrzebne, bo uważam, że to bajer dla małolatów. Przeglądarka ma otwierać strony.
Cytuj:
Internet Explorer nie potrafi również wyświetlać zaawansowanych stron WWW. Takie strony szybko się ładują, są ładne i funkcjonalne, lecz nawet najnowszy IE6 nie daje im rady.

Spróbowałem otworzyć podaną w przykładzie stronę i otworzyła mi się poprawnie.
Cytuj:
Internet Explorer jest również najbardziej niebezpieczną przeglądarką jaka istnieje. Obecnie ma on 24 nie poprawione dziury w bezpieczeństwie, a liczba ta nigdy nie spada poniżej kilkunastu. Microsoft wie o wszystkich, jednakże bardzo rzadko wypuszcza poprawki, a przez cały czas odkrywane są nowe dziury.

A skąd wiadomo ile jest dziur w innych przeglądarkach? Nikt tego nie sprawdzał, bo użytkownicy innych przeglądarek to kilka procent w porównaniu do IE i dlatego hackerów to nie interesuje. Czy ktos kiedykolwiek szukał jakiejś dziury w Mozilli albo Operze?
Cytuj:
Ponadto, sam IE szpieguje swoich użytkownikow. Jak donosi Jama Mastaha, IE wysyła adresy oglądanych stron, a także Twoje loginy i hasła na serwery msn.com i alexa.com. Robi to również ze stronami oglądanymi za pomocą protokołu SSL, które powinny być bezpieczne.

Nie tylko IE szpieguje. Są programy, które robią to lepiej, a są bardziej niewinne od IE. Oto lista tych programów i artykuł o tym: http://www.konradvme.org/index.php3?sit ... view&id=11
Cytuj:
W związku z tym, że Outlook Express używa IE aby wyświetlać pocztę, jest on narażony na dokładnie te same błędy, a także dodatkowe, jak chociażby załączniki automatycznie i samowolnie uruchamiające się, gdy tylko otworzysz wiadomość - w takim załączniku najprawdopodobniej jest wirus. Konkurencyjne programy pocztowe nie mają takich problemów.

W IE można zmienić program, który ma nam otwierać pocztę.
Cytuj:
Wszystkich tych rzeczy IE nie ma i w najbliższej przyszłości nie będzie miał, ponieważ jego nowa wersja będzie dostępna jedynie z drogim systemem operacyjnym Microsoftu, który zostanie wydany dopiero za trzy lata, co w świecie informatyki jest całą wiecznością.

Czyżby chodziło o Windows Longhorn? Ma zostać wydany za rok, ale na rynku pirackim już jest dostępny. Podobno wyciekł rok przed premierą oficjalną i można go kupić już za 2$. http://www.liberator.lbl.pl/index.php?s ... 683e4bd9fd
Cytuj:
W związku z tym, że Outlook Express używa IE aby wyświetlać pocztę, jest on narażony na dokładnie te same błędy, a także dodatkowe, jak chociażby załączniki automatycznie i samowolnie uruchamiające się, gdy tylko otworzysz wiadomość - w takim załączniku najprawdopodobniej jest wirus. Konkurencyjne programy pocztowe nie mają takich problemów.

Jak wszystko także i to mozna wyłączyć w programie. Argumenty podane na tej stronie są żałosne. Przyznam, że faktycznie jest takie okienko, ale MOŻNA to SKONFIGUROWAĆ! Program wcale nie jest taki ograniczony. Można podejrzeć źródło całego dokumentu i przeczytać list nie otwierając załącznika, lub przeglądnąc go w źródle dokumentu - tam jest jego budowa itp, w tym treść. Jeśli list ma treść "ble ble ble" to takie coś się kasuje i nie ma problemu.

Ostatnio edytowano Śr maja 05, 2004 3:30 pm przez KaRoL, łącznie edytowano 3 razy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1