• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: czy do informatyki musi byc matematyka?
PostNapisane: So sty 03, 2009 12:04 pm 

Witam

Własnie chcialbym sie Was zapytac o pytanie w temacie ? Ja z matematyki na ogoł mialem 4 w szkole do ktorej jeszcze uczeszczam i czy to juz mnie od razu skresla? Juz teraz wiem dosc duzo o jezykach , oczywiscie html , css nie byl dla mnie wielkim problemem.

Prosze o pomoc

Tytuł: Re: czy do informatyki musi byc matematyka?
PostNapisane: So sty 03, 2009 12:59 pm 
Przelotem
Przelotem

4 to nie jest przecież zła ocena. Najważniejsza jest umiejętność logicznego myślenia.

PostNapisane: So sty 03, 2009 1:21 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Cytuj:
Najważniejsza jest umiejętność logicznego myślenia.

Owszem ale nie zawsze. Jest wielu wspaniałych informatyków którzy skończyli nosząc komputery w sklepie. Myślą tylko gdzie by je tu postawić by nie zawadzały. Kwestia czym się zajmujesz. Jeżeli chodzi o HTML/CSS to wystarczy Ci w sumie dodawanie i odejmowanie by policzyć rozmiary elementów (padding, border, widht, height, margin itp itd).
Jeżeli chodzi o takie języki jak PHP itp, ogólnie coś związanego z webdesignem, podstawy matematyki Ci wystarczą spokojnie bo wątpię żeby trzeba było wykonywać jakieś ambitne zadania.

Jeżeli chciał byś się brać za coś poważnego to obawiam się że matematyka będzie Ci niezbędna. Pomijając tak szeroką dziedzinę jak elektronika (z którą też będziesz miał styczność i w której matematyczne obliczenia zajmują chyba więcej jak podpinanie kabelków) pozostaje bardzo opłacalne ale trudne de facto programowanie. Przykładowo niech będzie trzeba napisać algorytm który przeprowadzi interpolacje dowolnego obrazu.

Wiem jedno, studiując informatykę, przedmioty matematyczne stanowiły przez pierwszy semestr 90% moich zajęć (pozostałe to sport i 2 języki obce), w kolejnych jakieś 70% (doszła mi algorytmika i programowanie w jednym z języków) a teraz stanowią około połowę tychże. Analiza matematyczna, metody numeryczne itp id etc to zwykła codzienność.

No i nie ma co sugerować się oceną z matematyki. Nauczyciele są różni i różnie uczą tak samo jak różnie oceniają. Ty się zastanów czy jeżeli przysiądziesz nad czymś co stanowi dla Ciebie problem, jesteś w stanie to opanować. Jeżeli tak to nie ma problemu. Sam w liceum byłem nie najlepszy z matmy (tam to się tylko pić nauczyłem) a przychodząc na studia musiałem sam w dość dużym tempie nadganiać materiał z matmy ale jakoś sobie poradziłem. Nawet się na stypendium naukowe załapałem.

Więc jeżeli masz chęci i motywacje oraz jesteś w stanie nauczyć się i przede wszystkim zrozumieć to co Ci jest potrzebne, nie ma najmniejszego problemu.

PostNapisane: So sty 03, 2009 3:59 pm 

jak uwielbiam informatyke i wszystko co jest z nia zwiazane Oczywiscie teraz za malo wiem aby pisac,,wszystko" ale na razie wychodze po za program dosc bardzo i nie mam jakis wiekszych kompleksow ;) Za nie dlugo stane przed waznym wyborem i nie chce sie spalic. Z matematyki nie mam jakiegos wybitnego umyslu - po prostu jestem takim sredniakiem. Mysle ze jezeli z czyms nie bede mogl sobie poradzic to jakies koryperycje -wszystko- byle osiagnac cel.
Tylko wlasnie czy matematyka nie bedzie jakims zadaniem nie do osiagniecia, do ktorego trzeba bardzie kogos bardzo dobrego ?

Dla mnie jest dosc logiczne ze jezeli ktos jest celujacy z matematyki to idzie albo na finanse, rachunkowosc itp cos zwiazanego z matematyka a jezeli jest ktos taki jak ja to bardziej informatyka niz humanista przed ktorym mozliwosci pracy sa dosc znikome, zreszta informatyka mnie pochłania :) Ale czy na pewno mam racje ?

sorki za bledy ale nie mam nawyku pisac ą ę itp :)

PostNapisane: Pn sty 05, 2009 8:52 pm 
Działa
Działa

bez matmy nie da się studiować informatyki ani niczego z komputerem zwiazanego ;) algebra, analiza, metody nueryczne, probabilistyka, statystyka, matma dyskretna, logika... wszystko matma

miej taka ocenę, zeby sie dostać, potem sie poprostu ucz i tyle

pozdrawiam

PostNapisane: So sty 10, 2009 7:36 pm 

Yay Gree napisał(a):
bez matmy nie da się studiować informatyki ani niczego z komputerem zwiazanego ;) algebra, analiza, metody nueryczne, probabilistyka, statystyka, matma dyskretna, logika... wszystko matma

miej taka ocenę, zeby sie dostać, potem sie poprostu ucz i tyle

pozdrawiam

zapewne tak zrobie :)

PostNapisane: N sty 18, 2009 4:45 pm 
Nowy
Nowy

ale zadania z matmy skomplikowane nie są
ciekawe jest np.: takie zadanie:
Cytuj:
Jaś leżąc w Szpitalu stwierdził, że aby zabi nude będzie głośno liczył do miliona. Ile mu to czasu zajmie?

to jest prawdziwe zadanie na sprawność ponoć najbardziej energochłonnego mózgu

PostNapisane: N sty 18, 2009 5:00 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Poważnie ? To może takie zadanie z dolnej półki które miałem na studiach ?

Jest 18 strzelców. 2 trafia do celu z prawdopodobieństwem 80%. 7 trafia z prawdopodobieństwem 70%. 5 z prawdopodobieństwem 60% zaś 4 z prawdopodobieństwem 50%.
Z tej grupy strzelców wybrano jednego który strzelił i... nie trafił.

PYTANIE: Do której grupy najprawdopodobniej on należał ?

PostNapisane: Wt sty 20, 2009 5:39 pm 

chyba mniejsza z tym, ja juz dostałem odpowiedz na zadane pytanie za co serdecznie dziekuje :) ale oczywiscie mozna dyskutowac dalej :)

Strefa czasowa: UTC + 1