• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: [NetID] Narzędzie do logowania
PostNapisane: Śr sie 10, 2005 9:01 pm 

Witam,

Jestem webmasterem juz od kilku lat i brakowalo mi narzędzia do logowania dop wielu serwisów. Napisałem więc program który przeprowadza proces logowania za mnie. Jest darmowy wiec jak ktos chce z niego skorzystać to jest do ściągnięcia pod adresem http://www.netidsystem.com

NetID - to program dzięki któremu można automatycznie logować się do serwisów www oraz bezpiecznie przechowywać swoje prywatne dane takie jak hasła, ustawienia osobiste oraz dane poufne.

Mam nadzieję że wam się przyda.

Pozdrawiam
Paweł

Tytuł: Re: [NetID] Narzędzie do logowania
PostNapisane: Śr sie 10, 2005 9:41 pm 
Przelotem
Przelotem

Jesli dobrze CIę zrozumiałem, to takie narzędzie jest wbudowane w Operę. :)

PostNapisane: Cz sie 11, 2005 8:08 am 

I tak i nie :)

Dobrze zrozumialeś jeżeli chodzi o przechowywanie haseł.

Natomiast NetID jest niezależne od przeglądarki.

Co prawda na razie napisałem tylko pasek do Explorera ale niedługo bedzie pasek dla Maxthona i Firefoxa. Wiec mozna bedzie sie logować w wiekszości dostępnych przeglądarek.

Poza tym NetID jest przystosowane do logowania się do programów desktopowych takich jak klienci poczty, ftp, sql. Niestety mosty do nich będą napisane nieco później :) Mam tylko 2 ręce :)

PostNapisane: Cz sie 11, 2005 9:25 am 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Do mozilli ff / sm? Przecież one z hasłami sobie radzą - od formularzy, przez ftpy, autoryzacje http i poczte do sql'a przy odpowiedniem rozszerzeniu... Pola odpowiednie też sam zapamiętuje i wypełnia. No i obsługuje wielu użytkowników i wykrywanie zmiany hasła.
Jakoś nie widzę przyszłości NetID poza IE ;)

PostNapisane: So sie 13, 2005 12:10 pm 
Nowy
Nowy

jaka pewnosc ma uzytkownik programu NETID ze program nie wysyla danych (w tle) do np autora ? Takie cudo to kwestia kilkunastu linjek kodu.

PostNapisane: So sie 13, 2005 12:35 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Teoria spisku? :)
Ma taką pewność, że wyskoczy mu okno personal firewalla, jeśli netid coś zacznie wysyłać. Jeśli nie wyskoczy, to program nic nie wysyła, albo użytkownikowi to wisi i nie ma pf'a.

PostNapisane: So sie 13, 2005 3:15 pm 
Nowy
Nowy

heh ilu ze 100 uzytkownikow ma tego firewalla ?

PostNapisane: So sie 13, 2005 3:32 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Ci, którzy mają co chronić, to mają. Ci, którzy nie wiedzą, co to jest firewall, to albo mają od tego zatrudnionych speców i mają dużo do ochrony, albo są zwykłymi użytkownikami i mają do ochrony najwyżej hasło do e-mail'a do korespondencji z rodziną.
Tak, czy inaczej - kto potrzebuje takiego programu, już dawno nie kożysta z IE, tylko z czegoś bardziej zaawansowanego... Nadal utrzymuje, że to bezużyteczne narzędzie.

PostNapisane: Pn sie 15, 2005 11:49 pm 

Kilka sprostowań :)

Żadne hasło nie jest bezpieczne które wpisujemy do jakiegokolwiek programu. Skad mamy pewnosc ze haslo wpisane do klienta ftp nie jest przesylane do autorów? :) Nie mamy pewnosci gdy wpisujemy hasla do przegladarek, klientow poczty itp. Swoja droga narazeni jestesmy na keyloggery które moga zawsze posłuchac klawiaturę lu trojany i expoity które przesylaja pliki cookie.

Wiec nasze hasla nie sa bezpieczne jezeli nie zastosujemy mocnejszej ich ochrony. Nie mówie ze NetID zapewnia 100% ochrone hasla bo to nie mozliwe, ale przynajmnie ukrywa je przed trojanami i keyloggerami.

Co do innych przeglądarek to macie rację. Za okolo tydzien bedzie gotowy pasek do maxthona. Do firefoxa mysle ze za okolo 2 do 3 tyg. tak wiec uzytkownicy tych aplikacji będą mogli koprzystać z NetID.

Jezeli nie ufamy programowi zawsze mozna go sobie obejrzeć. Jest napisany w c# więc bardzo prosto mozna podejrzeć źródło.

Problem haseł nie ogranicza się tylko do automatyzacji ich wpisywania. To także problem ich bezpieczeństwa. Bardzo często spotkałem się z praktykami zapisywania haseł na kilka tygodni w cookie na komputerze. Oto najprostrza droga do kradzieży. Poza tym zwykle wpisuje sie to samo hasło do wielu serwisów poniewaz tylko tak mozna ręcznie logując się zapamiętać jakiego hasła użyliśmy.

Koniec końców, lepiej używać jakiegokolwiek programu do przechowywania haseł niż logować się z ręki i narażać siebie i developera strony na ataki np. słownikowe. 80% włamań na serwisy www są przprowadzane albo przez dziurę w aplikacji albo przez złamanie hasła. Weak passwords to obecnie zmora twórców serwisów i administrtorów.

Warto więc się zastanowić nie tylko nad ułatwieniem pracy ale także nad bezpieczenstwem

Strefa czasowa: UTC + 1