• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: początki z Joomla!- instalacja itp.
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 11:59 am 

Witam wszystkich Formowiczów bardzo serdecznie ;), Mam sprawę do was ponieważ uczyłem się wcześniej html, stylów css, ale jak wiadomo stworzenie fajnej stronki jest troszkę czasochłonne wiec postanowiłem że zajmę się joomla, widziałem u znajomego jak tworzy stronę i spodobało mi się, kilka kliknięć i już dodany nowy artykuł :) fajna sprawa , ale do rzeczy chodzi mianowicie o to aby ktoś mi jakoś wytłumaczył jak od początku postawić tego joomla?? zarazie chcem na bezpłatnym hostingu np. cba.pl, yoyo.pl itp, ale czytałem że strony w joomla na takich serwerach mogą prawidłowo nie działać, liczę na waszą odpowiedz jak od podstaw zainstalować to jak administratować itp, taka instrukcja krok po kroku ;) Pozdrawiam,
p.s jeszcze słyszałem o takim czymś jak MySqul, i nie weim jak to połączyc wszystko ze sobą

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: początki z Joomla!- instalacja itp.
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 9:26 pm 
Nowy
Nowy

Na wymienionych darmowych hostingach masz auto-instalery Joomli! więc nie powinno być żadnego kłopotu. A poradników od podstaw nikt nie będzie Ci pisał, przejrzyj działy pomocy/forum na stronie polskiego wsparcia Joomli!, bądź wymienionych hostingów.

Tytuł: Re: początki z Joomla!- instalacja itp.
PostNapisane: Wt lip 05, 2011 11:57 am 

Tak w skrócie...

W przypadku 'ręcznej' instalacji
1) Pobierasz paczkę Joomla z www.joomla.pl
2) Umieszczasz pliki na serwerze (np. przez FTP)
3) CMS Joomla jest tak skonstruowany, że wszelkie dane zapisuje w bazie danych. W związku z tym u Twojego dostawcy hostingu musisz utworzyć bazę danych MySQL.
4) Wpisujesz w przeglądarkę adres swojej strony internetowej (adres przypisany do katalogu, w którym umieściłeś pliki Joomla, pliki oczywiście wypakowane)
5) Rozpoczyna się instalacja Joomla, w którymś z kroków podajesz właśnei dane do bazy danych (nazwa użytkownika, hasło, itp.)
6) Joomla w pełni gotowa, teraz czas na modyfikacje.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1