• › Witaj Gościu
  • Jesteś niezalogowany (
  • Zaloguj 
  •  lub  

Logo

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: shopping basket (koszyk zakupów)
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 3:34 pm 

Witam,

od jakiegoś czasu próbuje rozwiązać następujący problem:

Mam stronę (system) który posiada zarządzanie produktem. System dodaje produkty w określonej strukturze i równiez w określonej strukturze wyświetla je na stronie.

Przyszedł czas na sprzedaż tych produktów natomiast nie chce pisać sam komponentów do tego, czyli koszyka zakupów.

Czy zna ktoś "3th party" koszyk zakupów który mogę umieścić na swojej stronie który będzie obsługiwał i zapamiętywał produkty umieszczone na mojej stronie.

interesuje mnie rozwiązanie z zahostowaniem, szybko integrowalne. Oczywiście najlepiej płatne, ponieważ w tym będzie hosting tego koszyka i odpowiedzialność firmy hostującej.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Tytuł: Re: shopping basket (koszyk zakupów)
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 6:24 pm 
Zaczyna działać
Zaczyna działać

Witam,
koszyk na zakupy na prawdę nie jest niczym szczególnym. Jeżeli posiadasz gotowy skrypt jednak może on stanowić pewien problem. Modyfikacje skryptu nieraz kosztują więcej roboty jak tworzenie ich od nowa.

Sama koncepcja jest taka że serwer PHP (jeżeli w tym języku będzie oferowany koszyk) udostępnia tabele $_SESSION odpowiedzialną za sesję użytkownika (tworzona w momencie połączenia się ze stroną). Zakładając że masz witrynę w której klient się loguje, na pewno sesje są wykorzystywane. Cała zabawa polega tylko na dodaniu kolejnej zmiennej sesji która będzie tabelą przechowującą produkty użytkownika. dodanie/usunięcie produktu jest niczym innym jak usunięciem/dodaniem elementu zwykłej tabeli.

Strefa czasowa: UTC + 1