Blog - Andrzej Bartosiewicz

O autorze bloga:

Andrzej Bartosiewicz

Dr Andrzej Bartosiewicz jest ekspertem rynku domen, wieloletnim szefem europejskiej organizacji CENTR skupiającej narodowe rejestry domen, a w latach 2001 – 2010 był kierownikiem Działu Domen w NASK. Obecnie reprezentuje firmę consultingową "Yon Consulting".

Wpisy blogera:

Nowy cennik home.pl – nowa rzeczywistość rynku hurtowego domen

Opublikowany w minionym tygodniu nowy cennik Home.pl pokazuje zmianę nastawienia firmy Home co do poszczególnych segmentów klientów. Nowy cennik jest generalnie odpowiedzią na zmiany rynku oraz konkurencji na tym rynku, a także próbą zagospodarowania pewnej niszy rynkowej. Można powiedzieć, że "lepiej późno niż wcale".

więcej

Konferencja IGF: Creating an opportunity for all

W Sharm el-Sheikh właśnie zakończyła się kolejna konferencja Internet Governance Forum, której tutuł to „Tworzenie możliwości dla wszystkich”

więcej

.PL Lock Service - usługa dla wymagających

Podczas ostatniej konferencji ICANN byłem pytany przez trzech różnych Registrarów o możliwość wprowadzenia dla klientów i Partnerów NASK nowego serwisu polegającego na dodatkowym zabezpieczeniu domen. Zostałem o to samo zapytany ostatnio przez jednego z rodzimych Partnerów (z pierwszej 10-tki), więc czas chyba rozważyć, czy nie wdrożyć tego pomysłu w życie.

więcej

Przekierowania w służbie domen ze znakami narodowymi

Największy rejestr domen narodowych świata - CNNIC czyli rejestr domen z końcówka .CN (Chiny), wprowadzil bardzo ciekawą funkcjonalność dla przyszłych użytkowników domen ze znakami narodowymi.

więcej

Konferencja CENTR w Warszawie

Miło mi poinformować, iż w lutym 2010, NASK będzie gościć Roczne Zgromadzenie Generalne organizacji CENTR. Każdego roku odbywają się trzy Zgromadzenia Ogólne (Geberal Assembly) CENTR, w tym pierwsze w danym roku kalendarzowym jest „główne” (Annual). I takie własnie „Annual” General Assembly odbędzie się w Warszawie.

więcej

Pre-paid i inne zmiany w NASK

Witam na moim blogu. Dziękuję Dawidowi za zaproszenie mnie do przelewania swoich przemyśleń na łamy Webinside.pl. Postaram się od czasu do czasu napisać coś, co może Państwa zainteresować.

więcej