Blog - Grzegorz Róg

O autorze bloga:

Grzegorz Róg

Grzegorz Róg prowadzi szkolenia z zakresu projektowania stron WWW oraz obsługi oprogramowania Adobe. Jego podstawowym środowiskiem pracy jest Flash i Photoshop. Jest właścicielem formy Insigo, autorem licznych publikacji, oraz redaktorem serwisów branżowych. W wolnych chwilach studiuje prawo oraz udziela się towarzysko.

Grzegorz jest właścicielem serwisu eduweb.pl, gdzie możecie znaleźć opracowane przez niego kursy dotyczące projektowania stron WWW oraz technik webowych.

Wpisy blogera:

Polska Premiera Creative Suite 6 i Creative Cloud

Zbliża się jedna z najbardziej oczekiwanych premier w branży. Adobe już w poniedziałek odsłoni najnowszą wersję pakietu Creative Suite 6!

więcej

Darmowy kurs edycji wideo i efektów

Po raz kolejny ekipa eduweb.pl miała przyjemność współpracy z Adobe. Jej efektem jest seria filmów promujących produkty Premiere Pro oraz After Effects w najnowszej odsłonie CS5.5!

więcej

Adobe Creative Suite 5.5

Za nami premiera najnowszej wersji pakietu popularnych programów od Adobe, takich jak Photoshop, Dreamweaver czy Flash. W tym wpisie chciałbym omówić kilka nowych, najważniejszych nowości wokół których koncentruje się CS5.5 i być może pomóc Wam w podjęciu decyzji o upgrade.

więcej

Darmowe lekcje CS5.5 od Adobe

Ponieważ miałem przyjemność uczestniczyć w projekcie edukacyjnym Adobe promującym nowe odsłony oprogramowania CS5.5, chciałbym w tym poście zaprosić Was do obejrzenia darmowego kursu video :)

więcej

O Apple (znów) słów kilka

W jednym z poprzednich postów wspominałem o restrykcyjnej polityce Apple i zastanawiałem się, kiedy Steve Jobs zmięknie. Stało się.

więcej

Kupuj programy Adobe taniej o 80%

Wraz z premierą nowej wersji pakietu, opatrzonej symbolem CS5, Adobe wprowadziło nowe zasady i politykę cenową, w związku z którą uczniowie i nauczyciele mogą zakupić software ze zniżką do 80% i korzystać z niego komercyjnie.

więcej

Wejściówki na premierę Adobe CS5!

Mam wielką przyjemność zaprosić Was na oficjalną polską premierę Adobe Creative Suite 5, na której zaprezentuję możliwości pakietu Web Premium. Event odbędzie się 18.05 (najbliższy wtorek) w Centrum Olimpijskim w Warszawie, przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, start o godzinie 9:30.

więcej

Apple już dziękujemy

Apple i Adobe zachowują się jak skłóceni rodzice, gdzie mama kaprysi i nie chce spać z tatą w jednym łóżku. Z tego związku powstało wiele kochających dzieci - użytkowników - wiernych obojgu. Ale mama chyba nie zdaje sobie sprawy, że od miłości do nienawiści często tylko niewielki krok, a dzieci mają ograniczone zasoby cierpliwości, bo nie wszystko można rodzicom wybaczyć...

więcej

iPad Mania

Apple potrafi zrobić taki show, że mała głowa. Gdyby zajmowali się produkcją grzebieni, po premierze nowego, lśnięcego modelu każdy, owłosiony czy łysy, musiałby go mieć. Nic dziwnego, mimo że sam jestem odporny na tego typu przekaz, zahipnotyzowany obejrzałem prezentację iPada. Krystalicznie czysty dźwięk, doskonała jakość video, świetny podkład i przekaz, który przyprawia o dreszczyk. Niemal chcesz wyjąć to cudo z monitora.

więcej

Flash na iPhone i BlackBerry

Oglądając keynote z Adobe MAX 2009 nie kryłem zdziwienia, kiedy usłyszałem: "Flash for iPhone!" (a potem długie owacje). Czyżby Adobe dogadało się z Apple? Jak się okazuje, niezupełnie...

więcej

Relacja z Adobe MAX 2009

Los Angeles po raz kolejny było świadkiem epokowych wydarzeń na największej branżowej imprezie pod szyldem Adobe MAX. Setki światowej klasy designerów oraz tysiące entuzjastów nowych technologii wypełniło wielkie hale Nokia Theater po brzegi. Warsztaty i prezentacje oprogramowania przeplatały występy artystów oraz pokazy technologicznych gadżetów, czy projekcja superprodukcji "Avatar" Jamesa Camerona.

więcej

Na czym zarabia się w sieci?

Mam przeczucie, że właśnie teraz powinienem napisać coś absolutnie fantastycznego. Z drugiej strony, wypadałoby zacząć od konwencjonalnej nudy. Rozwiązanie tego dylematu znajdziesz poniżej...

więcej