O Apple (znów) słów kilka

Grzegorz Rg, 2010-09-22 17:48:05

O Apple (znów) słów kilka
W jednym z poprzednich postów wspominałem o restrykcyjnej polityce Apple i zastanawiałem się, kiedy Steve Jobs zmięknie. Stało się.

W rezultacie, Flash'a będzie można w końcu publikować na platformie iOS, w tym na iPhone'a. Bariera technologiczna została już jakiś czas temu zniesiona a w nowym pakiecie CS5 pojawiły się rewolucyjne narzędzia do tworzenia kontentu na iPhone. Ostatnim bastionem była bariera prawna, czyli regulamin dla iDeveloperów. W obecnej, zmienionej formie zezwala już na publikację flashowej treści na iPhone za pośrednictwem Apple Store. Nadal jednak Flash'a na iOS nie ma w przeglądarkach.

 

Jak głosi prawda nie tylko polskich pseudogwiazd, nieważne, czy mówi się dobrze, czy źle - ważne, że się mówi. I tak, Steve tydzień po tygodniu jest w czołówkach znanych serwisów, raz mówiąc A, potem B. Polityka co najmniej dziwna, bo ja już nie wierzę w to, że znajdą się Ci, którzy w zwiazku ze zmianą polityki Apple będą dziękować za coś, co zwyczajnie im się należy. Wielu developerów czuje coraz większą niechęć do Apple a mi wypada przypomnieć, że niejedna firma przejechała się na takiej retoryce (choćby ms). A jak już jesteśmy przy ms, to pozwólcie, że przypomnę plotki na temat tego, że flasha nie miało być także w IE 9... litości ;)

 

Grzegorz Róg
www.eduweb.pl

Ocena 2.35/5 (46.94%) (447 głosów)

Komentarze:

  • flash
    Dodał: Gość data: 2010-10-29
    Ja tam jestem za tym aby w ogóle zapomnieć o czymś takim jak flash - więcej z tym problemów niż korzyści, chyba że w końcu ktoś porządnie go zabezpieczy.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.